bugün

evlilik

--spoiler--

Melih Cevdet'e sormuşlar 'evlilik nedir' diye.

Eskiden demiş, kız tarafınınve oğlan tarafının ailesi biraraya gelir, yeni çiftin kuracağı yuva içinberaber hazırlık yapılır, beraberce yeni ev düzülürdü. Tabi o zamanlar evlergenelde bahçe içinde müstakil evlerdi. O yüzden buna 'evlenmek' denirdi.
Şimdi ise yeni evliler apartman dairelerinde yani katlarda oturuyorlar, buyüzden artık evlilik 'katlanmaktır' demiş.'

EVLiLiK
1- Bir adam gazeteye ilan vermiş: ''Eş arıyorum''. Ertesi gün yüzlerce mektup almış. Hepsi aynı şeyi söylüyormuş. ''Benimkini alabilirsin.''
2- Bir adam karısına arabasının kapısını tutuyorsa emin olabilirsiniz. ''Ya arabası yenidir ya da karısı!..''
3- Bir genç babasına sorar; ''Baba evlenmek kaça mal olur?'' Baba cevap verir: ''Bilmiyorum oğlum, ben hálá ödüyorum.''
4- Evli erkeklerin psikolojisi arkadaşlarla lokantaya gitmeye benzer. istediğin yemeği sipariş edersin, sonra yanındakinin istediği yemeğigörüp ''Keşke onu isteseydim'' dersin.
5- Evliliğin ilk yılında adam konuşur kadın dinler, ikinci yılında kadın konuşur adam dinler, üçüncü yılında her ikisi de konuşur, komşular dinler.
6- Bir kavgadan sonra kadın kocasına bağırır: ''Seninle evlendiğimde tam bir aptalmışım.'' Adam cevap verir: ''Evet aşıktım, fark edemedim.''
7- Bir davette bir kadın arkadaşına sorar; ''Alyansını yanlış parmağınatakmıyor musun?'' Diğer hanım cevap verir; ''Evet yanlış adamla evliyim de ondan.''**

YAŞINA GÖRE ERKEK

20 yaşında erkek **FiAT** gibidir. Küçük ama hızlı.
20-30 yaş arasında **PORSHE **gibidir. Hızlı ve konforlu.***
30-40 arası erkek** VOLVO **gibidir. Biraz sıkıcı ama teknik olarakmükemmel.
40-50 arası erkek **OPEL** gibidir. Yapabileceğinden fazlasını vaat eder.
50-60 arasında ise eski bir **FORD **gibidir. Harekete geçirmek içinkarbüratöre biraz alkol koymak gerekir. ***

YAŞINA GÖRE KADIN
15-25 arasında kadın **AFRiKA** gibidir. Yarı keşfedilmiş, yarı bakir.
25-35 arasında **AMERiKA** gibidir. Tamamı keşfedilmiş ve bilimsel olarak mükemmel.
35-45 yaşları arasında **HiNDiSTAN** ve **JAPONYA** gibidir. Çok ateşli,bilge ve güzel.
45-55 arasında **FRANSA** gibidir. Savaştan hasarlı çıkmış ama halaçekici.
55-60 arasında kadın ALMANYA gibidir. Savaşı kaybetmiştir ama umutları vardır.
60-70 arasında kadın **RUSYA** gibidir. Geniş, sakin ama kimsenin gitmediği.
70'inden sonra kadın **TÜRKiYE** gibidir. Şanlı bir geçmiş ama gelecek yok.*

--spoiler--