iran

son olaylarla ilgili iran'dan gelen bir e-posta şu şekildedir.

From: laleh h*se*n <lalehh*se*n@ yahoo.fr>
Date: 14.Haz.2009 05:24
Subject: tahrandan
To: fat*n.s*dem@ gmail.com

Selam
Iran olayların ne kadar takıp adıyorsun bilmiyorum ama burada gerçekten bir büyük hareket yaşanıyor. Seçimlerde resmen istedikleri bu şerefsiz Ahmedinejadı çıkardılar. Oyları karıştırdılar. Ben Sayın Musevinin kampanyasında çalışıyordum. Musevinin oyu 27.650.000 di. Sonuçlar ilan olduktan sonra halk sokaklara döküldü. Dun gece burası kıyametti. Bütün şehrin her bir yerinde emniyet güçleriyle halk arasında çatışma vardı. Sayın Musevi tutuklanmış. Sms kapatmışlar. Siteler kapanmış. Gerçekten büyük ve inanılmaz baskı. Sabaha kadar patlama sesleri duyulurdu. Bu sabah iş yerine geldiğimde gördüm her yer ateşe verilmiş. Bayağı yaralımız var. Bu sabahtan itibaren iki kişi bile toplanamaz. Ordu sokaklarda yer almış. Fatin artik bizde sizin eski Türkiye&#8217;niz gibi darbe ülkesi olduk. Bir hamile kadını vura vura olmuş. 10 yakın genç şehit olunmuş. Bütün sanatçılar bu günü yas ilam
etmişler. Mecidi dun tutuklanmış. Milanı, mehrcuyı. Kiarostem ve her kes bizimle çalışıyordu. Her kes bu harekete katılmış. Bu gün her kes iran&#8217;da siyah giyecek. Lütfen sesimiz bütün dünyaya iletiniz artık bizim hiç bir olanağımız yok. Sms ler kapalı ve aksamları ceplerimiz de kapalı. Biliyorsuın ben sayın musevinin danışmanıyım. Dün bir uyarı gelmiş. Emniyete çağırmışlar. Eğer ortalardan kayıb olursam tutuklanmışımdır. Haberin olsun. Acele acele yazdım her an maılerın kapanma ıhtımalı var. Hoşcsa kal&#8230;&#8230;