bugün

sözlük moderasyonunun yaptığı büyük şerefsizlik

2006 dan beri bu sözlükte yazıyorum.
burada her türlü şerefsizliği, kahpeliği gördüm. moderasyonun iğrenç uygulamalarına, zall'ın 3 kuruş için neler neler yaptığına, fetöcülerin, tarikatçıların hatta pkk'lı teröristlerin dahi kollandığına defalarca şahit oldum. hepsi ile mücadele ettim. susmadım, yılmadım...

ama bu defa ciddi ciddi kızdım. bu şerefsizliği yapanlarla yargı önünde hesaplaşacağım...

kıymetli uludağ sözlük yazarları ve az sayıdaki okurları.
şimdi yazacaklarımı iyi okuyun...

bundan 2 sene evvel "kırkpınar" başlığına kırkpınar yağlı güreşlerinin tarihi ile ilgili upuzun bir entry girmiştim. amacım sadece bilgi vermek, ata sporumuzu ve tarihçesini yolu bu sözlüğe düşen insanlara aktarabilmekti...

az evvel girdiğim bu entryi aramaya çalıştım ve karşıma şu çıktı;
https://www.uludagsozluk.com/e/44872782/

benim girdiğim upuzun entry kaldırılmış, yerine "tutturla kazan" yazılmıştı.

oysa ki benim girdiğim entrye ait pek çok görsel başlığın galeri bölümünde duruyordu.
görsel

ŞiMDi BUNU yapan soysuz köpeğe, bunu yapan şerefsize seslenmek istiyorum;
"neden ulan neden??? neden böyle bir şey yaptınız?"

benim girimin içeriğini değiştirmek size ne kazandırdı? tuttur. com'un reklamını sözlüğün çok okunan bir yazarının entrysine yerleştirerek ne geçti elinize?

şimdi ben sizden bunun hesabını sormayacak mıyım?

yargı önünde bunun hesabını vereceksiniz. burada benim yazdığım şeyler bana ait eserlerdir. bunları kendi kafanıza göre değiştirme hakkını ve cesaretini nasıl kendinizde görürsünüz?

hiç mi aklınıza gelmedi lan, "tengir diğer yazarlara benzemez, manyağın piskopatın biridir, böyle bir şey yaparsak götümüzden kan alır" diye hiç mi düşünmediniz? ben sizin amınıza nasıl koyuyorum seyredin bak şimdi...

sevgili yazar ve okur arkadaşlara not: uludağ sözlük moderasyonu tarafından değiştirilen ve kırkpınar tarihini anlattığım entrynin bir benzerini de twitter'de yazmıştım, merak eden varsa oradan okuyabilir;
https://twitter.com/volka...tatus/1413947664421560328