emeklilikte yaşa takılanlar

takılmaya devam etmişlerdir. şimdi kadınlara 50 erkeklere 52 yaş şartı getirilmesi gündemde.

ben bu hükümete sonuna kadar muhalifim yaptıkları tek bir doğru şey bile olduğuna inanmıyorum. ancak bu kadınlara 50 erkeklere 52 yaş şartı olursa bu bana makul geliyor. sigorta girişim 1998. 6000 prim gününden fazla ödenmiş primim var yani bu 50-52 yaş şartı olmasa tüm kriterlere ( 25 sene ve 5000 prim günü ) 1 ocak 2023 itibari ile uyuyorum normalde. tabi arada bir sıkıntım var muhtemelen kapsama giremeyebilirim ama girsem bile 42 yaşında emeklilik de çok tutarlı gelmiyor. bir yandan bu ama bir yandan da devletin tüm imkanlarını, parasını sömüren bu kan emicileri görünce onlar yiyeceğine vatandaş yesinde (yiyeceğimiz dediğimde ayda maksimum 4-5 bin lira para amk ) istiyorum.

işin özü bu hükümet gitmedikçe yapılan veya yapılmayan hiçbir şeyde adalet aramayın. bunlar seçimi kazanmak için sürekli çevir kazı yanmasın yapıyorlar. bir gün eyt yi çözdük diyorlar ertesi gün yeni kriterler getiriyorlar. bunlar milletin zihni berrak olsun istemiyorlar hep bir muallakta kalalım istiyorlar. daha 1 ay önce asgari ücreti 9500 lira seviyelerinde tasaralıyoruz diyerek milleti gaza getirenler bugün 7000-7500 lira civarında teklif sunuyorlar. böyle bir yönetim şekli olamaz vatandaş ile bu kadar dalga geçilemez kardeşim. he tüm suç bunlarda mı ? asla değil. bu kadar çok yalaka olduğu sürece bunlar böyle hareket etmeye devam eder. ne yaparlarsa yapsınlar alkışlayan sebze kıvamında bir sürü insan var ülkede.