bugün

depresyon

majör depresyon yasamıs birisi olarak öncelikle sunu söyleyeyim ki ergen tipli kalbur altı zekada sikimsonik insanların en ufak-orta üzüntü halini bile depresyon diye tanımladığı bu coğrafyada bu tipte insanların ağzına bile alamayacağı kadar önemli bir durumdur.yani depresyonda lafının ağızlara pelesenk olması bile sacmalık.ölüm kadar ciddi ve tehlikeli bi hastalıktır depresyon.2 ye ayrılı minör ve majör olarak.minör depresyonun etki ve geckileri cok daha tolere edilebilir,kisi yasamını mahvetmez ve birkac rütusla üstesinden gelinebilir ilac almadan.

gelelim majör depresyona.zannımca kanser olmaktan sonra birinin basına gelebilecek en lanet hastalıktır.cözümü tıbbi olarak yoktur.ilac tedavisi bile sizi aylar coğu zaman yıllar sonra iyilestirebilir.yani sunu yap bunu yap düzelirsin insanları derhal hayatınızdan uzaklastırın bu durumu yasıyorsanız.cünkü size en son yardımcı olabilecekler onlardır.canınızı sıkar sadece.verebileceğim en iyi tavsiye hemen doktora gitmeniz.cünkü dıs dünyada hicbir ama hicbir sey majör depresyonu düzeltmez.hatta artırabilir kisiyi intihara bile sürükleyebilir.ben 6 ay boyunca toplamda 3-4 kez evden cıkmıstım sadece.iyi ki de cıkmamısım dedim sonra kendime.tedaviyi benim gibi reddediyorsanız evden cıkmayın.daha kötü olmazsınız emin olun.cünkü dısarıda sizi anlayabilecek 1 insan bile bulamazsınız herkes hayatına devam eder ve siz sik gibi takılırsınız sadece.insanlar neyin var diye sorar durur sadece.külfet yani her acıdan topluma karısmak.hastalığınıza da zerre iyi gelmez.fakat evde oturmak da cözüm değildir elbette.majör depresyonun bilim adamalrına göre kendi kendine gecmesi 6 ay 1 sene aralığındadır.psisik bünyeye göre bu süre uzaya da bilir.ama 6 aydan önce asla iyilesme görülmez.görülüyorsa o kisi majör depresyonda değildir.

bu yazımı okuyan majör depresyon hastalığı yasayan birisi varsa hic vakit kaybetmeden psikiyatra gitsin hemen.bundan baska verilebilecek ve ise yarayabilecek hicbir tavsiye olmamalı bir yana cözümü de yoktur.tedaviyi reddetmeyin gidin iyilesmek icin tedavi olun.