bugün

kürtlerin de devlet olmalı

ömrü uzun olmayacağı için olamamaktadır. devleti kurdun diyelim hadi. etrafında topraklarını parçalamak isteyecek türkiye dahil en az 3 köklü devlet/medeniyet olacak. bak daha rusyayı falan saymıyorum. devletini ve topraklarını nasıl savunacaksın peki ? kürtlerin tarihleri boyunca herhangi bir muharebe görmüşlüğü mü var ? öyle pkk lı kansızların yaptığı gibi "dağlara saklanayım yollara mayın döşeyeyim araçların önünü kesip masumları infaz edeyim" diyerek mi ayakta tutacaklar devleti. abd falan bir yere kadar destek olur başına türkiye iran hatta suriye falan üşüştüğü zaman direkt satarlar seni..

kısacası on yıllardır "devlet kurmak bizimde hakkımız" lafları emperyalistlerin kürtleri ( kusura bakmayın ama ) kucakta tutmak için zihinlerine yerleştirdiği bir düşünce. hadi tüm komşular razı oldu üstlerine çullanmadı diyelim. daha kendi içlerinde geçinmeyi başaramıyorlar ( talabani - barzani örneği en basitinden yıllarca birbirleri ile savaştılar ) hükümeti falan nasıl kuracaklar ? kısacası ben bir kürt vatandaş olsam samimi olarak söylüyorum bu bayrağa ve bu insanlara 2 kolum ile beraber sarılırım. tarih boyunca bu ülke insanı hariç hiç kimse onları böylesine bağırlarına basmadı. seksenli yıllarda olanlar sadece kürtlere değil tüm siyasi görüşlerden olan binlerce insana yapıldı. milliyetçiler ( ülkücüler ) de dahil..
güncel Önemli Başlıklar