kill bill

 1. 171.
  tarantino bunu tek film olarak çekmiş ancak süresi çok uzun olunca sahneleri kesip atmaya kıyamadığı için iki filme bölmüş. filmlerde intikam almaya çalışan bir suikastçinin hikayesini anlatmaktadır. filmlerin anlatımı çok başarılıdır. sahne geçişleri müzikleri ve özellikle oyunculuklar oldukça başarılıdır. yönetmen mükemmel bir iş ortaya çıkartmış. kendi tarzında en başarılı 2-3 filminden birisidir bence.

  filmin eleştirilen bir iki noktasına dikkat çekilmesi lazım.

  birincisi izlediği her filmde %100 gerçeklik peşinde koşanların bu tip filmlerden uzak durması gerekir. çünkü bu film fantastik bir film. vay efendim kadının 4 yıl koma sonrası neden bacağında kıl yokmuş. vay efendim ojesi varmış, vay efendim kadın komadan çıkınca süper güçlenmiş falan filan. bruce banner hulk olduğunda pantolonu yırtılmayınca sorun yok da kadının bacağındaki kıl sorun.

  bütün filmi bu detaylarla gömmeye çalışanlar var. film filmdir, neden %100 gerçeklik arıyorsun ki? adam anlatmak istediği şeyi anlatmış mı ona bak, oyunculuklar nasıl ona bak. yok efendim 50 kişiyi nasıl kesmiş kadın tek başına. vay efendim 50 adamın kılıcı varmış da neden tabancası yokmuş.

  --spoiler--
  gerçekliğe dayandıracak olursak kadının mezardan yumruklarıyla kırdığı tabuttan çıkması da mantık hatası olur.
  --spoiler--

  ama adam onu o şekilde işlemiş, güzel mi olmuş olmuş. 50 kişiyi kesmesi keyif vermiş mi vermiş, yerden 5 metre zıplaması garip kaçmış mı hayır kaçmamış.

  --spoiler--
  5 nokta vuruşu ile insanı içten patlatabilmiş mi patlatabilmiş.
  --spoiler--

  bir filmi ille de realite ile değerlendirmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. mantık hatası olarak ifade edilen şeylerin bir animede olduğunu düşünecek olsaydık bu detaylara kimse takılmazdı. her izleyişte keyif veren, ekrana kitleyen ve özellikle yerli tv kanallarında sansürleneceğine hiç yayınlanmaması gereken güzide film serisi.

  edit: spoiler düzeltmesi
  5 ... ataryemez
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.