bugün

resident evil 2 remake

e3 2018 Sony konferansında duyurulan ve 1998 yılında çıkan Resident Evil oyununun ikincisi ve baştan yapılmış, grafikleri günümüze uyarlanmış hali. 25 Ocak 2019 da çıkacak oyun. Oyunun demosu için;

https://youtu.be/DFykxpS7xVE?t=86

Bu arada oyunla alakalı nefret ettiğim bir olay var TPS olması (TPS'yi çok ama çok severim fakat bu oyuna yakışmıyor), şahsen 1. oyunun Remake'i TPS değildi ve bu oyun neden TPS oldu anlayabilmiş değilim. Nerde o eski Resident Evil 2 oyununun korkutucu, tırstıran hali? Ulan RE serisinin ilk 3 oyununun tırstırma sebebi kamera açılarıydı, kamera bir değişirdi 1 adım önünde zombie falan geberirdik, ne anlamı kaldı? Nasıl korkutacak TPS olarak bu oyun? 1. oyunda ki gibi niye yapmıyorsunuz kardeşim? 3. oyun en sevdiğim oyunu ve 3. oyunu çıkarmalarını çok istiyordum ama TPS çıkaracaksanız yapmayın remake kardeşim, biz eski kamera açılarıyla oynamak istiyoruz bu oyunu, ani kamera değişimleri ve bizim yön vermediğimiz kamerayla oynamak istiyoruz, korkmak, tırsmak istiyoruz. Korku oyunu lan bu korku. Önümü gördüğüm bir oyun beni nasıl korkutsun? Önümü göremeyeceğim ki korkayım.