bugün

sude andaş

Tamamen savunmasız bir yavru kedinin sahip olduğu en değerli şeyi, onun ışığını tarifi imkansız acılar çektirerek çalma hakkını kendinde görmüş bu kişi...

Yetmemiş, bunu marifetmiş gibi paylaşmış...

Yetmemiş, "ne yapıyorsun" diyene içindeki karaktersizi ortalığa seren cevaplar vermiş...

Kedisini bıçaklayıp üzerine dolu damacana atan sığır ile aynı haleti ruhiyeye sahip. Üstelik o davar alkol ya da o tarz bir maddenin etkisindeydi...

tutun ki "ben yapmadım, sadece kediyi buldum ve fotoğrafını çektim" dedi.
Tutun ki haklı, o yapmadı... Ama bu vaziyetteki bir hayvanın fotoğrafına "en sevdiğim" yorumunu yapmak nedir?

Eğer o halde bir hayvan bulsam yapacağım ilk şey hayvancağızı bir veterinere götürmek olur. Fotoğrafını çekmek ne aklıma gelir, ne de buna yüreğim dayanır...

Kaybettiği şeyin insan olma onuru olduğu çok açık...

Verilecek en iyi ceza -tabi ki TCK'da yok- şudur: Ortalama bir kedi ömrü 15 senedir.

Bu hayvana 15 sene boyunca çok iyi bakmakla, onu yedirip içirmekle zamanı geldiğinde veterinere götürmekle sorumlu olacaktır. eğer hayvan 15 seneden önce ölür ise bu yaratık, hayvancağızın yaşayamadığı her bir yıl için yedi yıl katıksız hapis yatacaktır. Eğer ilk baştaki görevlerini yapmazsa müebbeti, derhal başlayacaktır...

Yaptığının bedelini hem vicdan azabı hem de göt korkusuyla ödemelidir.