istanbul itaksi

 1. 1.
  istanbulumuz içerisinde uygulamaya giren taksi hizmetidir. teknolojik olarak gayet güzel olmak ile birlikte bu taksilerde muhabbet edilmemeye özen gösterilmeli özellikle siyasi konularda vs. görüntünün yanında ses kaydı da alınacağı söyleniyor. emniyetin bu uygulamasına itirazlar geldi tabi ama ülkedeki adalet sistemi göz önüne alındığında kabul edilip edilmeyeceği muallak..

  http://www.birgun.net/hab...i-uygulanacak-170873.html

  http://www.posta.com.tr/t...ar-tepkili-haberi-1316906

  hollywood filmlerinde falan gördüğümüz "devletin vatandaşının her adımını izlemesi" hadisesi amerikadan önce bizde başlayacak sanırım. görüntü tamam hem taksicinin güvenliği hem yolcunun güvenliği için önemli ama ses kaydı neden ? şimdi bir adam telefon ile burada çok önemli bir iş görüşmesini yapsa emniyet içerisindeki misal "fetocular" duysalar bunları o adamın işine sekte vurabilirler. şantaj yapabilirler. fetocuları geçtim kendisine kişisel çıkar sağlamak isteyen herhangi bir kişide yapabilir bunu. taksici bu uygulamadan bilgisi olmayan vatandaşı konuştursa mesela malum şahıs hakkında ses kaydı alınıyor görüntülü hemde hayatın kayar ufacık bir eleştiri yapsan bile. hani buradaki insanlar kızıyor bize eleştiriyoruz diye diktatörlüğe doğru gidiyoruz devletin bizzat kendi eli ile vatandaşının elini kolunu bağladığı bir yere doğru gidiyoruz deyince kuduruyorlar ama bunlar nedir arkadaş ? kararı alan emniyet. emniyetin bağlı olduğu kurumlar belli. emniyet müdürleri kendi aralarında toplanıp almadılar bu kararları sanırım. mahremiyetimiz gün be gün gidiyor elden de bir şey gelmiyor..

  bu arada ses kaydı haricinde uygulama yani itaksi uygulaması güzel bir şeye benziyor okuduğum kadarı ile. o ses kaydı kaldırılırsa fayda getirir şehrimize..
  8 ... mel mel bakan gibson