bugün

dexter

efendim bu son 2 bölüm nasıl olmuşsa sızmıştır nete yani aslında yayınlanmamıştır. tabi bu gibi sızmaları beklemek lazım hollywood çalışanlarından. neyse gelelim baştacı dizimiz dexter a ;

bugüne bugün birleşmiş milletlerde yapılan dizileri takip ederim..ama ben bu diziye bi özel hayran oldum acaba bende de bir psikopatlık mı var resesif olarak denilirse cevabını bilemeyeceğim tabii. lan nerden biliyim hiç leşim yok ama onu da belirteyim. yani şimdilik. hele hele bu son bölüm ki artık spoil uyarısı vermek zorundayım bi' saniye;

--spoiler--

bölümün başlangıcı ile sanırım sezon bitiyor dememe neden olabilecek kadar brillant bir dizi bölümü yada sezon finali artık her ne boksa olamaz. bi başlayamadım diziye ama lila içindeki psikopat ruhu ortaya koymasıyla yuhannesimizi kazandı bir kere ve sonrasında pik yaparak hazırladığı düzenek ve kusursuz final. dokes un infilak edişi.. aslında dokes bu dizi için çok güzel bir aroma idi... bu kadar erken veda etmesini istemezdim laf aramızda. neyse dokes un vucudunun en buyuk parçasının bulunması dexter ın kafasındaki soru işaretlerini belirtir ve kanıtlar arasındaki yanmış gps makinasını gören dex irkilir lila şeytanının bir numarası olduğunu anlar ve hengame başlamaktadır. rita ile süper bir geri dönüş yapan dex imiz artık lila sorununa kesin bir çözüm getirmelidir. tabii ki kendi yoluyla. ve lila bulunur, kandırılır ve tam ormana göturülecekken salak deb gelir ve herşeyin içine eder. lila olayı anlamıştır ve dex in alet çantası ile oradan uzaklaşır. rita nın çocuklarını kaçıran kaltak lila olayın bokunu çıkarmıştır ve şah çekişini çocukların ve dex in içinde olduğu stüdyoyu yakmakla yapar. ama bay morgan, superman ın yandan yemişidir ve ona birşey olmaz. bu esnada soluğu fransa da alan lila, dex in fransa nın nerede olduğunu bildiğini unutur. deb in mesleğini tercih etmesi gibi aslında lila da ölümü tercih etmiştir bu hamlesi ile. tabii ki adil katilimiz dexter lila nınkini lilaya verir(burada kardeşimle fenerbahçenin galatasaray a attığı 6.gol kadar çok tepki verdik). artık dexter bir ustadır babasının öğrencisi değil. ve kanun artık onundur. dizi, bir film edasıyla şöyle biter ;

kötü müyüm iyi mi? artık bu soruları sormayı bıraktım...cevapları bende yok!

olan?

--spoiler--

kesinlikle süper bir dizi ve yine kesinlikle süper bir final. bırakın herkes lost u izlesin!