bugün

dexter

the dark defender.

--spoiler--

evet kendisine tam uyan bir süper kahraman ismi bu. karanlık olan ama aslında ışık saçan koruyucu.
dexter; süper kahramanlarla ilgili yorumunda onlara benzediğini itiraf ediyor. evet bu tamamen doğru. zaten halk da ufaktan onu haklı bulmaya başladı, ilk sezon finalinin sonundaki karşılama sahnesi * belki de gerçek finalimiz olacak kim bilir?

dexter'ı karanlığından çeken şey ya da bağlandığı şey rita ve onun çocukları idi. onlarda biraz da olsa insani yanlarını bulabiliyordu. ikinci sezonda olaya bodoslama dalan lila karakteri de dexter ın insani yönlerini ortaya çıkarmaya azmetmiş, sanki onu gerçekten tanıyor. bu arada lila neden her zaman cima isteği içeren bakışlar atıp dudaklarını büzüyor anlamış değilim. bir noktadan sonra itici geliyor.

evet ne diyorduk; lila ile dexter uyuşturucu bağımlılığı muhabbeti üzerinden feci anlaşıyorlar. bizimkisinin bağımlılığı uyuşturucu olmasa da amaç aynı. karanlıktan kurtarmak! son bölümlerde zaten icraat yok dexter da, gözümüzden kaçmadı. gerçi yeni gelen süper dâhi dedektif yüzünden yenileri bırak, eskiler ortaya çıkacak ya neyse!

harry gitgide puan kaybediyor, şimdi de dexter ın annesi ile ilişkisi olduğunu öğrendik. "belki de harry yanlıştı, içimdeki ışığı görememişti? özünde iyi bir insan olabilirdim ben!" düşünceleri ilerde dexter ın kafasını patlatacak gibi duruyor.

350 mb artık iyice çamur gibi geliyor 54 dakikalık bölüm için. 1.43 gb lık mkv formatında indirmek gerek.
--spoiler--