bugün

el cin

"korkmadık, çok güldük" diyen güruh siktirsin gitsin zombili amerikan filmi izlesin ve onlara "müthiş" desin.

Şu ana kadar izlediğim en iyi korku filmi "Musallat" demiştim ama "El Cin" çok daha müthişti. Gerek kurgu ve senaryo olarak, gerek efektler, gerek sesler bakımından son derece tatminkardı. Fazlasıyla ürpertici, birçok sahnesi gerilim dolu, yer yer insanı hoplatan bir film olmuş. Saçma sapan zombili Amerikan korku filmlerine "müthiş" diyen embesillerin, film esnasında sesli olarak filmi aşağıladığını duydum. Uyarmama rağmen film zevkimizin içine ettiler ama kendileri de çok iyi biliyorlar ki bu saçmalıkları tamamen filme konsantre olmama amaçlı, arkadaş çevresine "ben korkmuyorum" havası vermek için yaptılar. Bu kadar terbiyesizlik olmaz gerçekten. pikniğe mi geldiniz sinemaya mı belli değil. tamam anladık sen hiçbir şeyden korkmuyorsun, dünyanın en korkusuz adamısın da bu çeneni kapat da bizim keyfimizin içine etme. Filmin ilk sahnelerinde yerinden hoplayan adam ondan sonra elinden telefonu düşürmedi, bazı sahnelere zoraki güldü, saçma sapan yorumlar yaptı. Bu da filmin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Zaten Türk milletini cinlerden başka bir şeyle korkutamazsın.* inancım gereği bu tür olayların gerçekte de var olduğunu ve var olabileceğini bildiğim için ben filmi izlerken çok etkilendim. Umarım böyle güzel filmlerin devamı gelir. Emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum.