bugün

helada sıçarken komşunun ortalığı ayağa kaldırması

başıma gelmiş ve kimsenin başına gelmesini istemediğim rezil bir olaydır. efenim üniversitenin son sınıfındayken yeni bir eve taşınmıştım. alt katta yaşlı bir şizofren teyze oturuyor. kocasını öldürenlerin üst katta oturduğunu zannediyor garibim. haberimiz yok tabi bundan. benim ne güzel bokum gelmiş helaya gidip sanatımı icra edeceğim. helaya girdim, girer girmez musluğu açtım çünkü su sesinin yellenme sesini bastırması gerekiyor. tahliye işlemi de ufaktan başlıyor su sesini duymayla birlikte. derken kadın havalandırma boşluğuna sopayla vurmaya başlıyo. çıldırmış gibi bağırıyor. tuvalatin giderinde sorun varmış, akıtıyormuş alt kata. kadın bunu bir tehlike olarak algılamış. kendisini öldüreceğimizi düşünüyor. bütün apartmanı inletiyo : "beni tuvalet suyuyla öldüremezsin bomba at bombaaağ" diye. kahrol düşman al sana bomba demek isterdim ama müsait bi durumda değildim. bi yandan ıkınıyorum işlem tamamlansın diye, bi yandan gülüyorum ama içimde bi tedirginlik var, sonuçta sıçarken saldırıya uğruyorsun. yüzüm gözüm mosmor olmuş utançtan. apartman ayağa kalkıyo. arkadaşlar kapıya vuruyo olum bişey mi yaptın diye. yok olum ne yapıcam lan sıçtım sadece diyorum. olaylar olaylar. üst komşu geldi "bu kadın deli çocuklar sizinle çok uğraşır daha" dedi ve kadının durumunu anlattı. arkadaşların kısık gözleriyle beni süzüp kıkırdamaları da çok haince bir davranıştı tabi.