Advertisement

vatan sevgisi

 1. 3.
  yaşadığımız bir toprak var. ailen buraya yakın geçmişde göç etmiş ya da hali hazırda ezelden beri burda yaşamaktalar. tc kimliğine sahipsin, kimi mavi kimi pembe ama illaki var. yediğin ekmek burdan, içtiğin su burdan. öğrenimin, eğitimin, işin, arkadaşların, aşkın... sahip olduğun ya da sahip olabileceğini düşündüğün herşey buradan.

  heryerde olduğu gibi haksızlıklar eşitsizlikler var. bunu yaratan yine sensin. devlet hatalar yapıyor doğru. ama o devleti oluşturan da sensin. sen, ailen, akrabaların, arkadaşın illa ki tanıdığın biri. belediye işçisi de olsa, memur, üstdüzey bürokrat vs de olsa bir tanıdığın var bu çarkın içinde. bazı şeylerin yanlış olduğunu biliyorsun. sorumluları gölgede ya da ortada.

  eğer vatan sevgin varsa, bugünkü halin sorumlusunun dış mihraklar olsa da onları bu ülkeye sokanların, senin türk olamamış vatandaşların olduğunu bilirsin. ama onlara engel olmak için elinden geleni yaparsın.
  sorumlularını bulamayacağın karanlık suların varlığını bilirsin eğer vatan sevgin varsa, elindeki titrek bir mum ışığı bile olsa ilerlersin.
  vatan sevgin varsa eğer, saçma sapan bir durum gördüğünde türk müsün? diye sormazsın. vatan sevgin varsa eğer, burdan kaçmak için eline geçen ilk fırsatı kullanmazsın. vatan sevgin varsa eğer vatanını din bezirganlarına bırakmazsın.

  vatan sevgin varsa eğer; yaptığın her hareketi iki kere düşünür, vatanının menfaatini de önceliklerin arasına koyarsın.
  1 ... serenitytheone
entry'i yoruma kapat
 1. henüz yorum girilmemiş.