bugün

ergenekon

--spoiler--
Bu operasyon. Dava filan değil. Bu operasyonun adını Amerikalılar koymıştur, Ergenekon Operasyonu diye. Tıpkı Irak’ta yaptıkları gibi. Irak’ı işgal etmeden önce de oradaki halk çok öenmli değildi, halk çünkü bir diktatöre bağlı, zaten sindirilmiş durumdaydı.Ama Türkiye’deki milletimiz öyle değil. Orada da aynı şeyi yaptılar. Telefon dinlediler. Saddam düşmanı devlet düşmanlarını itirafçı yaptılar. Devletin içinde çöreklendiği ajanlardan bilgi alıp sahte ihbar mektupları yazdılar. Adliyeye çöreklendirdikleri çetelerine, bu adamları tutuklama tehdidinde bulundurdular. Tutuklattılar. Sonra Irak işgal edildi. Irak’ın ordusu savaşmadan teslim oldu. Korktuğu için mi teslim oldu? Ama Türkiye’de iş hiç öyle değil. Türkiye’de papuç pahalı yani hiç ucuz değil öyle.

Bu operasyon aşama aşama gidiyor. Önce isimleri belirlediler. Sonra devlet içinde devlete düşman olanları itirafçı yaptılar. Devlet içine çöreklenmiş bazı çetelerden, bazı muhbirlerden, tarikat üyelerinden bilgiler alıp, sahte ihbar mektupları hazırladılar. Sahte olduklarını da mahkemenize sundum. O mektuplardan sonra bizler buradayız. Şimdi geldiğimiz nokta bu operasyonun 4. Aşaması vardır. Bu operasyon bu üç aşamada bitirilemedi. 4. aşaması suikastler aşamasıdır. Bu iş artık suikastlerle devam edecek. Bunu Amerika yapacak.Kiminle yapacak? Siyasetten aldığı güçle yapacak. Onlarla örtecek bu işin üstünü.

Dünyanın neresinde olursa olsun gizli servisler kullandıkları insanları limon gibi sıkar, kullanır atar. Dünyanın her tarafında böyle olmuştur. Çavuşevsku da aynı akıbete uğradı. Gizli servisler onları paşalar gibi yaşatıyordu. Ömürleri sokakta rezilce bitti. Şimdi uyarmak istiyorum; Zekeriya Öz’ü, Fikret Seçen’i, Nihat Taşkın’ı Mehmet Ali Pekgüzel’i özellikle mahkeme heyetini. Çok iyi korunmasını istiyorum. Yapılacak suikastler büyük ihtimalledir ki bu minvalde olacaktır ilk etapta. Çünkü milletin beyninde buradaki mahkeme bitti. Burada bizim artık tutsak olduğumuzu, esir alındığımızı Türk milleti biliyor. Herkes biliyor.
--spoiler--

ergenekon davasından yargılanan durmuş ali özoğlu. mahkemedeki savunmasında yukarıdaki cümleleri kullandı. ve sadece bu yüzden, savunmasında ettiği bu sözlerden, 14 yıl hapis cezası aldı. savunma = 14 yıl.

keser döner sap döner...

http://www.odatv.com/n.ph...hapis-verildi--1903121200