bugün
tavsiye

eloande ile evlenip sözlüğü huzura kavuşturmak

Ayh evlenince sizi terk edeceğimi de nereden çıkardınız.

(bkz: kocanızın eve gecikmesi) Gibi başlıklarla devam ederiz işte. Bana akıl verirsiniz.swh

okul müdürü nasıl korunabilirdi

Eğer katil kafayı hakkaten taktıysa; bir şekilde dışarıda da bulabilirdi.
Fakat en azından okulun içine silahla girilemeyen bir düzen olsaydı, hastahanelere silahla girilemeseydi; insanlar görevi başında katledilmezdi.
Eğer ülkede adalet olsaydı kendine güvenen herkes beline silahı takıp adam vurmazdı.
Adam öldüren denetimli serbestlikle 8-10 sene yatmasaydı bu kadar cinayet işlenmezdi.
Ülkenin savcıları halısahada kendisine faul yapan uzman çavuşa göstermedikleri merhameti bizi katletmeye gelenlere, ögretmen dövenlere, acil serviste doktora senin anneni sikerim diyenlere göstermeseydi devletin memuru bu hale gelmezdi.
Sırf 4. katında kaymakam oturuyor diye nüfus dairesine x-ray ile girilirken belde tabancayla doktor muayenesine, cepte bıcakla veli toplantısına girilebiliyor olmasaydı bu halde olmazdık.
En önemlisi de toplum olarak sıra bize gelene kadar susmasaydık bu halde olmazdık.

icardi1905 in sözlüğü bozması

içindeki bastıramadığı fenerbahçe kompleksi yüzünden meydana gelen kırıcı hadisedir.

kardeşim gelmiş burada bile fenerbahçenin şampiyon olamama sebebi de benim diyor. fenerbahçe ne alaka burada kardeşim şimdi ? şu kompleksi atın üstünüzden artık tamam size 6 attık defalarca 4-4-4 falan attık ama siz avrupa hatta dünya devisiniz bizim gibi ufak camia kompleksi yakışmıyor size. çekyanın köy takımı iki maçta 6 tane atıyor geliyor fenerbahçe yüzünden yedik diyor. mutlu ama uzak ol bırkalama artık ortamı futboldan kop biraz dışarı çık 1-2 arkadaş edin hayat sadece fenerbahçe üzerinden ilerlemiyor.

yeni tema kaldırılsın kampanyası

Zall, abicim, sen bu işlerden anlamıyon belli oldu.

Anlamıyon yazdım evet, çünkü yazım yanlışı var diye entry silecek moderatörün de kalmadı.

Sen en iyisi kapat dükkanı gidelim.

eric bana

Asil soyadi banadinovic olup baba tarafindan hirvat, anne tarafindan alman olan avustralyali oyuncu ayrica. Dogu avrupali genleri oldugu belli oluyor.

nasip

2008 yılında öğrenciyken bir firmada çalışmaya başladım, yaklaşık maaşım 4 asgari ücretti.

bu sırada Ananem rahatsizlandi ve vefat etti, annem ona yardımcı olmaya çalışırken epey yıprandı ve (bkz: kll) ile tanıştık. Tek çocuk olduğum için ihale bendeydi diye dusunmedim de değil. Annemin tedavisi 2 yıl sürdü. Tabi kontrol-kemoterapi derken işten ayrılmak zorunda kaldım, kariyer falan tepetaklak olduk bir daha da o miktarda maaşı göremedim. 3 yıla yakın ev kedisi gibi yattım, annemden harclik aldim. Epey de üzülmüştüm sonrasinda iş bulamadım vs yaşta geçiyordu yani yasitlarim gezer tozarken ben ev-hastane arası sefer yapıyordum.

Görece geç yaşta Sıfırdan başladık çalıştık falan tabi evlendik çocuk sahibi de olduk. iyi kötü gidiyoruz derken evvelki sene annem aniden rahatsızlandı, lösemi geri geldi ve onu tüketti. Abim kardeşim babam olmadığı için eşime bir teklifte bulundum:

anneme bakması koşuluyla herşeyin onun olacağını söyledim, nezaketen bunu yapmak zorunda olsa da insanların emeğinin karşılığını maddi olarakta alması dusuncesindeyim. Başta kabul etti herşey mükemmeldi, annem düştu ve belini sakatladı pek yürüyemez oldu sadece tuvalete gidebiliyordu.

hastalık ağırlaşmaya başlayınca işin rengi değişti, 7 ayda 30 kiloya indi, müdahale etme fırsatım bile olmadi. ishal kusma öğürme derken tuvaletini bile tutamiyordu, dalak şişti, akıllı ilacı içemez oldu. Belindeki kırık sebebiyle yeşil reçeteli ilaç kullanıyordu, resmen bağımlı olmuştu hayal görmeler falan derken yoksunluk belirtileri ortaya cikti yani gerçekten zor bir dönemdi ve Bu süreçte 2022 Kasım ayında eşim benden ayrılmak istedi ve tüm desteğini çekti. 1 Aralık'ta boşandık, 3 Aralık'ta annem öldü.

3 ev, 8 bahçe ve bir miktar para kaldı.

Çalışarak alamayacağım şeyler yine geldi beni buldu. Eski eşimin bana göre maddi durumu çok çok kötüydü. Nekadar kötü derseniz: onu istemeye gideceğimiz zaman utandiklari için yeni bir eve tasinmalarini bekledik, ilk defa Marmara dışında yuzebildi, şehir dışında tatile gidebildi. kalabalık bir aile, sorunlu baba derken Allah ona da bir fırsat verdi tabi olmadı.

Bu cuma mesajı da benden olsun.

Doğrusu Rabbin dilediğine rızkı bol verir, dilediğine de az verir. Şüphesiz O, kullarının durumunu en iyi bilen ve onları hakkıyla görendir.

felsefe yapan kadın vs mantı yapan kadın

yeditepe istanbul da zuhal olcay ve kızı ozgu namal cok zengin bir aileden gelmekteyken, zuhal olcay esinden bosanır. ve getho bir mahalleye tasınırlar kızıyla.
ama o mahelle o kadar sıcacıktır ki, o kadar sevgi doludur ki..
"bir ev ne zaman ev olur? mobilyaları dizince mi? perdeleri cekip cayı demleyince mi?"
yeditepe istanbul

duru gibi -ozgu namal- hep piyano calan bir komsum olsa keske.
yusuf gibi filozof ruhlu, rakıyı ve siiri seven bir arkadasım olsa keske.
zuhal olcay gibi kendi rotasını cizen guclu kadınlarım olsa keske etrafımda.
ve onlem gibi -tombik bir mahalle kızı-, begendigi televizyon tamircisinin kalbine pisirdigi yemeklerle giden dostlarım olsa keske.

ben de bu sıcacık mahallede hep kikirdesem. kalp.

arkadaşlar falıma bi bakar mısınız

(bkz: #46989848)
Irmağın denizle birleştiği yerde romantik bir akşam yemeği yiyeceksiniz.
Denizin içinde pelikan var, pelikan kısmettir.
Ya tektaş çıkarıp evlenme teklif edecek. Ya da seninle bir gece sınırsız seks için 1milyon dolar teklif edecek. ikisinden biri. Artık kısmetinde ne varsa. ikiside güzel. Ama herifçoğlu paralı, bu net.

istanbulda vurularak öldürülen okul müdürü

Cumhuriyet tarihinde bir öğretmenin öğrencisi tarafından vurulduğu görülmüş müydü? Ulan gel de bu dilini sildiğim arpalara kinlenme.

sting in manyağı kıskanması

ünlü müzisyen sting' in yakışıklı, karizmatik, havalı, başarılı müzisyen panpa manyak olmaya karar verdim' e duyduğu kıskançlık durumu.
öyle kıskanıyormuş ki turnesini iptal edip kafa dinlemek için tatile çıkmış hatta.