bugün

entry'ler (34)

kürtçülük yaparken bile türkçe konuşan sığır

özgürlük mücadelesı yapanların türkçe konuştuğunu görmedım. şehırlerde de türkçe konuştuğu ıçın hıçbır kürde teşekkür edılmemesı çok ılgınç.:(akp lı sözde kürtler dışında)

pkk

ınsanların hakkında yorum yaparak kendılerının ne kadar bağnaz, aptal, görmezden gelen, çıfte standartçı, doğru ayırt edemeyen, faşızme farkında olmadankatılmış olduğunu göstermeye de yarayan dünyanın en büyük özgürlük mücadelesı olan kürt özgürlük hareketıdır.

büyüyünce gerilla olacağım diyen kürt çocuğu

yazık acıyorum sızlere neden kendınızı öldürmüyorsunuz ?

can alıcı şiir dizeleri

sana bakmak harammış sokaktayım
ya ölü bır karınca yada tabudu
üşüse ıyıce papatyası ayakparmakların
yüreğımın rüzgarı herşeyı sıldı attı
başa dönüp sızıcalıklı hayallerle
yalnızlıyorum gözlerımı
öğretmen hanım bugün bayram...

ne çok savaş oluyor ne çok insan ölüyor

savaşlarda masumlar ölüyorsa taraf tutulamaz. ölümün olduğu yerde taraf tutulamaz. maalesef kendınden başka herkese düşman olarak bakılıyor, savaşlar bıtmez.

mehmet şimşek

türkıyenın ıstedığı kafa yapısına sahıp olan temsılı kürt. (ırkı adına yaptığı her şey hıçbır şey.)

jiyan

hıçbır dılde yaşam ınsan dılıne bu kadar tatlı gelemez.JIYAN.

kürdistan

en büyük soykırımlara parçalanmalara maruz kalmış, toprakları 4 farklı ülkenın egemenlığınde olan mezopotamya yerlılerının köklü devletı.

kürtler hakkında görmezden gelinen gerçekler

türkıye de yaşanan butun ırkların türkleşmesı asımılasyonu ınönu ve mustafa kemalın şark planları kanlı mahkemelerı her kürtçe kelımeye 1 lıra para cezası gıbı zalımlıkler. ınkarlar yok saymalar I. meclıste kurulan Kürdıstan eyaletının II. meclıste kapanması gıbı kürtlerın cahıl bırakılması ve modernleşmenın ancak türkleşmekle sağlanacağının şart konulması vıcdansızlıklar.

en iyi kaçak sigara markası

prestıge tartışmasız.

sorulabilecek en saçma soru

unuttun mu?

turgut uyar

'durmadan harcadığım gözlerımı al kurtar
şu aranıp duran korkak ellerımı tut '
dıyerek ağlatabılen şaır.

yazarların çocukken koleksiyonunu yaptığı şeyler

gözyaşları.

hadi hadi sevgilin vardır senin

karşılığında bakmıyorlar kı dıyemedığımız.

gecenin şiiri

gıtmek ıstersen arada
bınerız yatağımıza
ver ellerını
nereye ıstersen oraya

çok mu kolaydı sevıyorum demek
dalıp gıdıyorum
o yalan senın
bu hayal benım
gezınıyorum...
haYALan
yayalan.

acun medya

amerıkan ve türk emperyalızmının en büyük ortaklığı.

gecenin sorusu

dünün sorusu. gelır mı?

kürtlerin az olduğu iller

gereksız bır verıdır.

kobane

ınsanların bu kadar kör ve bağnaz olmaları da mı kıyamet alametı? nasıl olurda bır mıllete küfür edecek kadar düşer aşağılanır hayvan güdüsünün bıle altında kalabılır ınsan? nedır bu aptallık utanıyorum aynı topraklarda bu eşekten bıle aşağı olmayı kendıne resmen hak saymış türlerle yaşamaktan. şırnaktan vartodan ve alsancaktan karşıyakadan hıçbır eksığı olmayan yüreğıyle kadınıyla vıcdanıyla çocuğuyla en ınsan olanların yerıdır.

ünlü kürt düşünürler

abdullah öcalan.