pis ter kokusu.
Otobüste olmasına rağmen kendini bir şey sanan insanlar. Aynı otobüsteyiz bu hava neden?
(bkz: teyzeler)
koltuklarda geniş geniş oturan kıllı göbekli erkekler.
bacağını 180 derece açan göbekli amcalar.
her türlü(!) ter kokusu.
ağız kokusu.
sakız çiğneyen şuursuzlar.
çocuğuna eliyle patates kızartması yedirmeye çalışanlar.
tutunacak yerlerin yapış yapış olması.(nedenini düşünmeye midem el vermiyor)
yolculuğun uzun sürmesi, bu sürede oturduğunuza pişman olursunuz. teyzeler 10 dakikada işinizi bitirir. ne yapacağınızı bilemezsiniz.
özellikle yazları otobüsün içinin oksijen yoksunu olması. iğrenç bir havasızlık, iğrenç kokular. bağıra bağıra telefonla konuşan insanlar, ayakta durmaya mecali olmayan yaşlı insanlara yer vermemek için uyuyor numarası yapan gençler. elinde iphone var diye halk otobüsüne bindiğini unutan mallar. muhtemelen hattında da sadece çaldırmalık kontör vardır.
(bkz: otobüs tutması)
Her durakta iki dakika beklemesi.
yazın cam kenarında kavrulursun.
havasızlık , hep ilerleyelim diyen şoförler , bitmek bilmeyen yolculuk ...
özellikle de ayaktayken tıkış tıkış olması. Ardından gözün tabeladaki yazıya çarpması,
oturan yolcu sayısı:36
ayakta yolcu sayısı:64
Adamı küfre teşvik eden olaydır.
Zorla yer verdiren orta yaştaki kilolu hanımefendiler.
- çok kalabalık olduğundan dolayı hele de yazları oluşan ter kokusu.
- öküzün birinin dişlerini fırçalamaması ya da içmesi durumundan kaynaklanan leş gibi ağız kokusu.
- eğer ayaktaysanız, bilimum fortçular, üzerinize yatan teyzeler, kolunuzu kıran amcalar ve tutunacak yer bulamamaktan düşme tehlikesi geçirmeler.
- kırk yılda bir boş yer bulup oturduğunuzda da binen yaşlı teyzelerin memelerini kafanızın üzerine koyup zorla kaldırma girişimleri.
- havasızlık.
- bunalma.
- zaman zaman kusan çocuklar.
daha saymama gerek yok sanırım.
(bkz: ford)
hayvan taşıyor gibi otobüsü kullanan pz. soförler.
arka kapılardan binen yolcuların akbilleri tek tek yollaması nefret etmek için kaliteli bir sebeptir.
gidecek yer kalmadığı halde şoförün ısrarla arkaya ilerleyelim demesi. arabanın dolduğuna asla inanmıyolar.
özellikle sabah otobüslerinde erkeğin erkeğe istem dışı fordculuk yapması *
özellikle sabah otobüslerinde erkeğin erkeğe istem dışı fordculuk yapması *
ağustos ayında bile cam kapattıran orospu çocuğu teyze. onun yüzünden bir gün havasızlıktan ölüyordum. allah belanı versin emi teyze.
arka beslinin dedikodumu yapmasi. otobuse binen elestiri yapmaya basliyor. ozenir giyinirsin, dugune mi gidiyor diye fisildarlar, spor giyinirsin begenmezler.
bugun arkadasimla otobuse bindim, arka tarafa ilerledik, arkada dordu kiz , biri erkek bir arkadas grubu vardi, sesleri otobusu inletiyordu. iki dakika gecmedi benim kiyafetim hakkinda konusmaya basladilar, sonra konulari degisti, baska bir arkadaslarinin guzelliginden bahsediyorlardi. sonra erkek olan beni gosterip "bu bile o kizdan guzel" dedi.arkadaslari sus dedikce o daha da bagiriyor. ben sinir oldum, ben ve bile? ama ona koyan yanimdaki arkadasimdi. indikten sonra otobusun icinden el salladi bana bir de... sunlari otobuse almayin lutfen.
ayrılıklar ve yeni başlangıçları ifade eder. her ikisi de boktan bir durumdur, gücü olmayanlar için.
koltuk arasında priz olmaması. iki koltuk arasının dar olması.