bugün

80 küsür senedir pohpohlanan, abartıldıkça abartılan, yapmadığı, söylemediği, düşünmediği bir çok şey kendisine maledilen mustafa kemal'in düşünüldüğünden çok daha kolay bitmesi olayıdır.

halkımzın gözünde o kadar da değilmiş meğer mustafa kemal. ben 90 lı yıllarda bu işin çok daha zor olduğunu düşünür, üzülürdüm.
(bkz: bsg)
pireleri kanlanmış arapçı yorumu. detox sıkılsa geçer.
malum son. biri gelir birini devirir, bir başkası veya bir başka güç gelir devireni devirir. mesele adil, hakkaniyetli, adaletli olabilmektir. yaşayan mustafa kemal bunu başaramadı. gidiyor, bağrışmalar bu yüzden, üzgünüm.
en kallavisinden hassiktir !! çektiğim saçmalıktır.
Ben aşağıdaki bkz'ı asla yazmam derdim. Büyük konuşmamak lazımmış. Yazılırmış.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
"Meyve veren ağaca kuru denilmediği gibi, eseri devam eden zevâta da ölü denmez."

Süleyman Hilmi Tunahan
başlığı açan kişinin mustafa kemal atatürk'ü başka şeylerle karıştırmasının sonucudur.
hassiktir, bsg vesaire diyerek veya küfrederek mustafa kemal atatürk'ün boş beleş efsane olmadığı savunulursa ne yazık ki şimdi değilse bile yakın gelecekte öyle olması muhtemel senaryo.
atatürkçü değilim ama dünyada birçok kalburüstü insanın takdir ederek literatüre girmiş bir liderin efsaneleşerek çabuk unutulan bir balon şeklinde lanse edilmesini içime sindiremiyorum.
bana göre tanrı elçisi olduğunu savlayan veya davranan ve böylece insanları avlayan dini liderlerden çok daha etkin ve yetkin insandır. zira bu ülke insanlarının din haricindeki ülkülerle de birarada olabileceğini, bir şeyleri paylaşabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.
son olarak atatürkçü olanların bu ülkedeki herkesin atatürkçü olmak zorunda olduğunu düşünmesini yanlış buluyorum. çünkü bu içi boş atatürkçülükten başka bir şey değildir ve efsanenin içeriğinin giderek boşalmasına neden olur.
mümkün olmayan durumdur.
mustafa kemal biter mi?
mutafa kemaller biter mi?
değil midir ki o ''atatürk'',
işte o zaman ''türk'' hiç biter mi?
efsane değil gerçektir.*

edit: yıldızlı bkz koydumda.
öyle ki ölümünün 72. yılında bile hala anılmakta ve saat 9'u 5 geçe bütün Türkiye'de hayat durmaktadır.(!)*
tahminime göre 2011 biterken çoğu kişinin de bana hak vereceği bitiştir. hadi hayırlısı...