bugün

entry'ler (502)

tütünün sigara kadar zararlı olması

sigaranın tütünden daha zararlı olması için hiçbir neden yoktur. aksine büyük şirketlerin tütüne kazandırmak istedikleri yumuşak içim, tütünü nemli tutma çözümüyle sonuçlanmıştır. Nemli "organik" maddeler küflenmeye daha elverişli olduğu için tütüne eklenen koruyu kimyasal miktarı artış bile gösteriyor olabilir. Sigaranın tütünü de açık tütünün de bitkisi aynı yerlerde yetişmekte, kağıtlar ve filtrelerde bariz farklılıklar yok. "Tütün daha az kimyasal içerir." tespiti eskide kalmış gibi gözüküyor. Misal old holborn ve daha birçok sigara ve tütün markasına sahip şirketin old holborn üretiminde kimyasal gübre kullanmaması için bir neden göremiyorum. Bilenler bilgilendirsin.

bir de organik tütün nereden bulunur yine bilenler bilgilendirsin.

american spirit örneği vermeyin çünkü american spirit japoya'ya atılan atom bombasının yağmur ve rüzgar aracılığıyla neden olduğu radyoaktivite tarafından kirlenmiş topraklarda üretiliyor.

tüm dünyada organik üretimin her noktasına girmiş kimyasal kullanımı tütün alanında doğru düzgün bir denetimden geçmiyor.
kimyasal kullanımı zaten parçalanan tütünde insan algısı için önemli yollardan görüntüde bir değişiklik yaratmıyor. domatese, hıyara yaptığı gibi bu nasıl bıdı bıdı len yapmıyor insanlar. bu da zaten kıçı rahatta olan tütün babalarına bir baskı yaratmıyor.

yangına sucukla giden itfaiyeci

vatana millete hayırlıdır. söndüremeyeceği yangının boşa gitmesini de istemez. kerata.

sasha grey in götü

ikinci fotoğraftaki kol kılları beni söndürdü.
madem öyle işte böyle.
iddialıysan dikkat edeceksin baboli.

mezun olduğu halde çalışmayan üniversiteli

başka bir türü: çalışmamak için mezun olmayan üniversiteli. (bkz: temiz)

cem karaca nın abartılmış bir balon olması

troll seviyesi bile düştü sözlüğün.

en sinir bozucu sesler

sakız çiğneyen ablamızın cakkıdı cakkıdı sesi.

terasta rakı keyfi

açık alan rakısı başakdır. ferah ferah.

araplar ölüyor diye üzülmek

insan ölüyor. yemişim hırıstiyanını, müslümanını, arabını, türkünü. insan insan.

insanları zorla askeri götüren devlet

(bkz: Vicdanî ret)

defacto ve lcw den alışveriş yapabilen varoş

ben görmeye bıktım, onlar almaya bıkmadı.
(bkz: her şeyi biz mi düşüneceğiz)
(bkz: belediye hiç çalışmıyor)
--spoiler--
az kaldı, vereceğim parası ne idiyse, kapattıracağım.
bizimkisi de can.
be.
--spoiler--

10 gün içinde seks yapacağını bilmek

bir de, 10 güne nasıl serpiştirsem 4 postayı, var.
(bkz: peh peh)

kürdistan bayrağına paçavra diyenler

insanlığın farklı düşünme üzerine olan çeşitliliği hakkındaki farkındalıktan yoksun, bas gaza aşkım bas gaza kıvamında insanlar olabilir.
tabiki paçavra olarak görebilirler ama objektif bakmak isteyen bir insan bunları değerlendirmeli.
kaldı ki türk de sevmem kürt de, insan severim insan.

çok kaprisli seviştiği düşünülen ünlüler

her harekete ay dur, ay yapma, şöyle mi yapsak, klimayı mı açsak, yer mi değiştirsek profilinde olabilecek ünlülerdir.
(bkz: sezen aksu)
sezen aksu kaprisi baskınlıkla harmanlıyor, görebiliyorum...

ahşap tahta cahilliği

ahşap<tahta<ağaç<orman<kıta<dünya<evren<tanrı
ahşap tahtadan yapılmış şeydir.
tahta ağaçtan yapılmış şeydir.

sözlükte evli yazarların kıskanılması

ibretle kıskanıyoruz.

çirkinlik

felsefi farkındalık için önemli bir özelliktir. sistemin dışına çıkmak çirkin insanlar için daha kolaydır.

kızların bekaretini bozan alternatif şeyler

düşükten yükseğe hızlı basınç değişimi.

yerli prezervatif reklamına slogan önerileri

namus bizden sorulur.
-bak hele, peh peh-

osmanlının büyük bir imparatorluk olmaması

koca anadoluda her yerde selçuklu eseri bulunurken osmanlının adam gibi eserinin görülememesi mesela...
age of oynar gibi devlet stratejisi belirlenmez ki hocam bir felsefen olacak hey gidi.

radyodan kayıt kaset

Aradığım günler. Az bulunan grupların kayıtları romantik hediyelerdi. Heyecanın 4" ekrana sığmadığı günlerdi. Heyecan, aşk sokaktaydı.