bugün

mars jüpiter'i siker.

aksini iddia eden toptur, yumuşaktır.
Değişik bi bakış açısı.
Görmesem inanırım dediğim önerme.
kendi ülkesinde bura, buradan daha iyi diyen başbakandır. ilginçtir.
secim belaltilarinin startinin verildiginin gostergesi olan onerme. basbakan tarafindan sacmalanmistir..
çok yerinde bir tespit ve tepkidir.
erzurum izmiri döver.
klasik rte lafıdır ciddiye almamak lazım.
he de geç.
(bkz: çok komikmiş başbakan kardeş)
başbakan'ın gözlerinin bozukluğunun ispatıdır.

şimdi teknoloji çok ilerledi, gözlük yerine ameliyatla çiziyorlarmış falan. denesen ya...
Kesinlikle akplı değilim zaten önceki entrylerimdende anlayabilirsiniz şu anda ızmirde okuyorum arkadaşlar burası gerçekten çok pis ve hiç gelişmiyor sıradan bir anadolu şehri gibi sokaklar çok pis ve belediyecilik adına hiçbirşey yok ben ızmire gelmeden önce burasının bir avrupa şehri gibi olacağını düşünüyordum ama tam bir hayal kırıklığına uğradım onun için kimse ızmir şöyle ızmir böyle yea demesin bok gibi amk.
Evet evet doğrudur başbakan bey (bkz: ben oyalıyorum siz kaçın)
yabancı belediyeye yardım etmem diyerek, bir nevi zorla oy almaya çalışan başbakanın, savunduğu düşünce.
erzuruma bakış açısını gösteren tayyip cümlesi. erzurum daha gelişmiş derken?!
Saçmalığın daniskasıdır. Erzurum'a daha geçenlerde gittim. izmir'e çok daha önceden gitmiştim.

Sanki birileri 1940'lardan sonra kasıtlı olarak Erzurum'a yatırım yapmamış gibi. Çok ilginç gerçekten, bir de doğu anadolunun parisi gibi yakıştırmalar yaparlar. içler acısı, adana mersin konya karaman g.antep hatay vs hepsi erzurum'dan güzel.
(bkz: yav he he)
çok doğru bir tespittir. aynı şekilde konya,kayseri ve gaziantep te izmir den daha gelişmiş şehirlerdir. bursa ve adana yı zaten saymıyorum.
oy toplayacağım diye göz göre göre yalan söylemektir.
kısmen doğru tespit. lakin izmir'in erzurum'dan daha az gelişmesinin sebebi hükümetin belediyelere desteğinde seçici davranmasıdır. üçyol metro durağı 75 senedir yapılmadı. ama başbakanın kendi açtığı banliyö 30 küsür durağıyla 2 senede hizmete girdi.
erzurumu toptan satsan çeşme ılıca, şantiye (bir semt) etmez...

onu da geçtim gece 8'de bir kadının yalnız başına yürüyemediği yere istersen empire state dik... orası ahırdır.
güncel Önemli Başlıklar