bugün

Bugün soylenilse herkesin güleceği, kimsenin inanmayacağı ama benim ve gerçek tarihbilirlerin bildiği gerçektir.

Şimdi hızlıca troller gelmeden anlatayım.

Atatürk 20 yaşındayken askere çağırılıyo ama gitmiyor çünkü bedelli yapmak istiyor ama tabi o dönemde bedelli yok. Sonra hırs yapıp askeriyeye girip komutan oluyor erliğini de bu şekilde geçiştiriyor soran olursa da bedelli yaptım diyor. Ne bedellisi diyeni de asıyor. Dedem anlattı.
https://i.ytimg.com/vi/gsZF7Ng2BaI/maxresdefault.jpg
Adam asker cepheden cepheye koşmuş mantikende askerliğini yapmış oluyor.
Basit ironi'dir. Değilse sözlük kepenk indirsin.
ulan trollüğünde .......... koydunuz.
görsel

görsel
7 yıldır yazmıyorum uludağ'da, ilk entryim troll başlığına nasipmiş.

Gel buraya.

Çok haklı bir tespit var öncelikle ona değinmek isterim. Tarihini muhteşem yüzyıl, diriliş ertuğrul gibi ucubelerden öğrenenlere bu gerçek hakkında bir iki göt yakan kelam edicem.

Doğrudur Gazi Mustafa kemal atatürk türkiye cumhuriyeti'inde askerlik yapmamıştır. Millet millet diyosunuz ya hani. Heh o hafızasını cehaletini siktiğim milleti ülkede iktidar olsun, ülke ülkenin vatandaşlarının, türklerin olsun diye kurduğu cumhuriyetten önce başka bir devlet adına askerlik yapıyordu.

Hangi devlet mi? Aynen iyi bildiniz, gavurlar ya. Yabancı bir devlet. Birkaç bin kişilik bir saray eşrafınca anası bellenen, yoksul, okuma yazma bilmeyen, dini baskılarla özgürlükleri kısıtlanmış ve hatta olmayan türk halkına esir hayatı yaşatan osmanlı devletinde askerlik yaptı. Bu torunu olduklarını iddia ettikleri osmanlı var ya. Bu araplaşmış türk boyu yüzyıllar boyunca slav kadınlarını sikip, üstüne "müslüman türk" liderler çıkarmış(mış). Yersen tabi. Osmanlı diye bir ırk ya da halk zaten yoktur, asla da olmamıştır. Yugoslav harem hatunlarının doğurduğu çocuklara atam, soyum, dedem diye cahillerin büyük büyük annesini hangi osmanlı padişahı sikti bilmiyorum ama ben olsam sivas, antep, belki balkanlarda bir yerdeki sütçü ya da çiftçi bir rum ya da ermeniye oynardım atımı.

Atatürk vatan topraklarını ingilize, italyana peşkeş çekip, kendi rezil rüsva durumdaki bitap ordusuna da silah bıraktırmaya çalışan o soylu osmanlı padişahlarından birine hizmet ediyordu. Sonradan bu adamların kendi varlıkları dışında hiçbir şeyi, hele milleti hiç önemsemediğini farkedene kadar. Aslında şimdikinden çok da farklı değildi. Halk açlıkla, sefaletle mücadele ederken saray eşrafı lüksünden asla taviz vermiyordu. istanbul'un en güzel yerlerindeki en güzel yalılar, saraylar, topraklar onlarındı. inanır mısınız bu soyunu sopunu ırgaladıklarım bugün hala ingilterede sığınmacı konumunda ve atatürk bunların dedesini siktir ederken el koyduğu mal varlıklarında utanmadan hala hak iddia edebiliyorlar. Mesela hanedan bu durumda kafasını alırken kendi ev ve arabalarınızı onlara bağışlayabilirsiniz. Sonuçta haşmetli padişahınızın ailesi ve doğuştan gelen haklarıyla siz onların kulusunuz :(

Sonuç olarak atatürk'e o konuda bir 88'li olarak ben de çok kırgınım. Bizim haricimizde herkese bedelli çıktı, devletimiz bu konusa bir şey yapsın.
trajikomiktir, söyleyecek söz bulamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar