entry'ler (26)

ismail yk klibinde oynamak

döşü kıllı erkekler için bulunmaz bir fırsat.

nikaragua nın israil ile ilişkilerini kesmesi

isabetli bir tercih. darısı israil ile ilişki yaşayanların başına.

numan kurtulmuş

iktidara gelmesi neredeyse imkansızdır bu siyasetçi kardeşimizin. gelse de orada barındırmazlar. iyiler hep kaybeder derler, boşuna denmemiş bu söz.

komik siyasi fıkralar

bir gün yıldırım akbulut yolda iki otostopçu dönmeyi arabasına almış. Bir süre gittikten sonra dönmelerden biri, -Biz dönmeyiz demiş, Akbulut da, -Bu kadar yol geldikten sonra dönülmez zaten demiş.

zor zamanlarda piç gibi ortada bırakan arkadaş

'besle kargayı oysun gözünü' sözünde lafzı edilen karga.

israil seviciliği

ülkemizde almış başını giden sevicilik. islam'ın, müslümanın adını duyan hazımsız küffar dostlarının yaptığıdır.

insan hak ve hürriyetleri insani yardım vakfı

kutsal bir davanın insaniyet yükünü çeken yardım kuruluşu. davası garip, davası öksüz, davası yetim. ben değil biz diyenlerin vücuda getirdiği bir yardım kuruluşu. allah çıktıkları bu kutlu yolda yardımcıları olsun.

nikaragua

israil ile diplomatik ilişkilerini askıya alarak gözümüzde büyümüş 5,891,199 nüfuslu küçük ülke.

abd seviciliği

israil seviciliği kadar berbat ve lanet bir tutumdur.

israil

korkak devlettir. korktuğu içindirki sürekli saldırıyor, saldırdıkça korkuyor korktukça saldırganlaşıyor. hızla kendi sonunu hazırlıyor.

emperyalizme karşı çıkmadan israil e karşı çıkmak

israil'e karşı çıkmak emperyalizme karşı çıkmak değilse doğru, emperyalizme karşı çıkmaksa yanlış olandır.

(bkz: karşı çıkmak)
israil'e karşı çıkmak zaten emperyalizme karşı çıkmak manasına gelmez mi? sonuçta karşı çıkmanın içi ne ile doldurulursa doldurulsun israil emperyalist devletlerin çıkarlarının korunması için kurulmuş bir terör yayan devlettir. bu devlet yıkılırsa hiç kimse çıkıp hangi temel dinamitlerle yıkıldığını sormaz. yıkılmış işte.

zülüf

türküsü bile var.

"ne ağlarsın benim zülfü siyahım
bu da gelir bu da geçer ağlama
göklere erişti feryadım ahım

bir gülün çevresi dikendir, hardır
bülbül gül elinden ah ile zardır
ne de olsa kışın sonu bahardır

daimiyem her can ermez bu sırra
eyüp sabır ile gitti mısır'a
koyun oldum ağladım ardısıra
bu da gelir bu da geçer ağlama"

sevişme sonrasi ilk sozler

ilerleyen haftalarda daha iyi bir performans sergileyeceğiz.

işyerinde monitör karşısında kendi kendine gülmek

"doktor kendi haline bırakın dedi" diyalogları arasında etraftakilerin gülüşmelerine neden olur.

eğer allah gerçekten varsa gelip beni çarpsın

cezalandırılmayı hemen bu dünyada bekleyen, isteyen insanın söyleyeceği söz. eğer ceza da mükafat da bu dünyada olsaydı ahirete ne gerek vardı o zaman? sen bir hata yaptığında allah hemen eğilip oradan sata bir tokat mı atacak? herkes cezasını bulursa bu dünyada tertip düzen olur mu hiç, karmaşa çıkmaz mı? saçmalık.

tenlerin seçimi

müziği aram avagyan'a ait şarkı. mustafa ceceli'nin kendi adını taşıyan ilk solo albümünün klip çekilen üçüncü şarkısı. tek kelimeyle "mükemmel" bir şarkıdır.

askere gideceklere tavsiyeler

izin kullanmayın, çok bilmişlik yapmayın, memleketi sık sık aramayın psikolojiniz bozulur, harçlığınıza mukayyet olun hatta üzerinizde fazla para bulundurmayın, silahınızı temizledikten sonra parçaları dikkatli takın dışarıda fazla parça bırakmayın, temizliğe önem verin yoksa bitlenirsiniz.

pişmemiş makarna yemek

hükümetle anlaşıp açlık grevine son veren çalışanın eylemi.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

inansaydım yanar mıydım?
kalır mıydım savunmasız, çaresiz çocuk gibi...
tatmasaydım o zamanda.
yaşamış sayar mıydım kendimi adam gibi.

kuzey ırak ta bir kürt devletinin kuruluyor olması

kurulacak olan devlet büyük ihtimalle kukla bir devlet olacaktır. yönetiminde de barzani-talabani gibi kuklaların adamları bulunacaktır. şartlar hazırlandığında kurulan bu devlet türkiye'deki topraklarda hak iddia edecektir. türkiye ile savaşacaklardır veya savaştırılacaklar. sonuçta bölgede istikrarsızlık devam edecek, yine amerika kazançlı çıkacak. belkide müdahale edecek.

not: kürt devleti kurulmuştur sadece ilanı gerekli.
ek not: sadece kürt devleti değil, ırak üçe bölünmüştür.
bir not daha: musul ve kerkük ismet paşa'nın hataları yüzünden elimizden çıkmıştır. 1926 ankara antlaşması'yla.