bugün

aradım ama bulamadım bunu. 77 milletten film izledim, hiç birinde araba kapılarının kilitlendiğini görmedim. inceden huysuzlanırım, merak ederim arabanın teybini ruhsatını.

lan itoğluit 1 saniyede şu kapıyı kilitlediğini göstersen de filmin kalanında huzursuzlandırmasan ya beni..
yalan yanlış önermedir, neredeyse bütün amerikan filmlerinde arabanın kapısını açarken veya kitlerken ense köküne sert cisim yiyen adam klişesi vardır.
film setlerini seyreder gibi yapıp araba yürütme fikrini akla getiren hadise.
trafikte ilerlerken birini**** görüp takip etme ihtiyacı duyan kahramanımızın, arabasını yolun ortasında bırakmak suretiyle gerçekleştirdiği eylem. bu kahraman kişi kilometrelerce ilerler, takip edilen kişi gözden kaybolsa bile arabası aklına gelmez. işin ilginç yanı, bir sonraki sahnede* bu kahraman zat arabasıyla mutlu mesut ilerlerken gözlenir. araba ne çalınmış, ne bir çekici tarafından çekilmiş, ne de içinden bir şey aşırılmıştır*. yiyorsa gel gerçek hayatta bırak o arabayı öyle bakalım neler yapıyorlar adama. yemez mi?

(bkz: filmlerde olan seylerin gercek hayatta olmamasi)
(bkz: otomatik kilit sistemi) (bkz: tek tuş ile arabasını kitleyen esas oğlan) *
güncel Önemli Başlıklar