bugün

entry'ler (35)

seçim tahmin sonuçlarını alalım

Cumhurbaşkanlığı seçimi için tahminim Kılıcdaroğlu %47,5-48,5 arası, Erdogan %47,5-48,5 arası. Milletvekilliği için ise AKP:%38, MHP:%8, CHP:%29, iYi :%10, HDP:%10

işçi sınıfı

işçi kavramı artık eskisi gibi değil. Özellikle kamu işçileri nerdeyse tüm gün masa başındalar. işçi oldukları için de aynı işi yapan memurlara göre yok ikramiyesi, yok tediyesiydi derken memurlardan çok fazla maaş aliyolar

çayı şekersiz içememek

Marketin uzak olduğu bir şehirde öğrenciydim. Evde bir baktım şeker bitmiş. Tabi o zamanlarda 3 şekerden aşağı şeker atmazdım. Neyse markete gidip şeker almak zor geldi. Bi şekersiz deneyeyim bakayım dedim. O günden beri çayı şekersiz içiyorum. Eğer ki çay kaşığınin ucuyla bile çaya şeker degse o çayı içemiyorum. Çayı şekersiz içmeye alışan vırı anlar demek istediklerimi

bir sigara mı yaksak

Uzakta yakın kokusu gelmesin.

abd deki kıyma fiyatları

Libresi yani poundu 3.99 dolar. O da yaklaşık olarak 450 gram gelir. Kiymanin kilosu yaklaşık dolara denk gelmektedir.

rte nin kılıçdaroğlu nu ilk turda yeneceği gerçeği

ilk turda yendi yendi. Yenemezse ikinci turda hiç yenemez

yabancılara şalgam içirmek

ilk içtiğimde salgam suyunu bende hiç begenmemistim. Sonra içe içe alıştım. Yıllar sonra amerikali birine icirmistim. Bu zamana kadar içtiğim en kötü içecek demişti.

pilav kaşıkla mı çatalla mı yenir

Çocukken bir akrabamız belçikaya yaşayan bir Türk ailesine gelin gitmişti. Düğünleri de Balıkesir in o zaman meşhur düğün salonlarından biri olan ekilmis düğün salonunda olmuştu. Düğüne davet edildikten sonra uzun bir süre düğünü beklemiştik. Düğün salonunda dugun başlamadan bir çok ikram vardı. ikramların biri gidiyor biri geliyordu. Sonra pilav getirdiler pilavı yemek içinde çatal. Acaba dedik bir hata mı var. Etrafımıza baktık herkese pilav yemesi için çatal vermişler. işte o gün pilavın çatalla da yenebilecegini öğrenmiştim.

bedir savaşı

Savaş sonrası şeytanın vesvesi ile inananlar arasında savaş ganimeti kavgasi çıkmıştır. Bunun üzerine Allah tarafından Enfal süresi indirilmiştir.

neden hep çözümler beton bina

Arkadaşımin anne ve babası ordudaki yaylalarina ev yaptırmış lar. Arkadaşıma soruyorum evi nasıl yaptınız diye. Bizimkiler betondan yaptılar diyo. Yaylayada beton mu yaptırdınız en azından prefabrik falan yaptirsaydinia diyorum. Yayla soğuk oluyo o yüzden beton yaptırdık diyo

arkadaşlar bu köpeğin türü ne bileniniz var mı

Şi vava olabilir mi?

covid 19 aşısı

iki doz aşı olmanın güveni ile eskisi gibi maske takmadığım ilk hafta covide yakalandım . Aşı olanların genelinde sanki koruma kalkanı varmış gibi bir özgüven mevcut. O yüzden aşı olsanız bile maskeyi gevşetmemek gerekiyor.

covid 19 delta varyantı

iki doz aşımı oldum 1 hafta doğru düzgün maske takmadım. Delta varyantı bulaşmış. Üzerimde çok büyük yorgunluk var. Öğlenleri 4-5 uyuyorum.

500000 dolarım var neye yatırayım

Dolara yatır.

buca tostçusu atom evi

izmir Bucaya yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisidir. Dükkanın sahibi ismail abi sizi hem çok güzel ağırlarken hem de ucuza çok güzel tostlar yiyebilirsiniz.

komşu kızı cinsel ilişkiye nasıl ikna edilir

çalma elin kapısını çalarlar kapını.

evli olan kadin komsu sevismeye nasil ikna edilir

çalma elin kapısını çalarlar kapını.

çankaya bld işçilerinin 6500 tl maaşı az bulması

Asgari ücret herhangi bir vasfı olmayan kişilere verilecek ücreti tanımlarken bu belediye işçileri hangi vasıfla asgari ücretin iki katından fazla maaşı beğenmiyor. Böyle saçma alınan kararlar sonucunda yakında kimse o kdar okuyup emek verip öğretmen olmak doktor olmak istemeyecek. Torpil bulup belediyeye girmek daha kazançlı olacak.

pandemide artan otobüs fiyatlarının düşmemesi

80 liralık bilet olmuş 130 lira.

bim tatlıları

Dışarıda 5 katı fiyata satılan tatlılarla kıyaslandığında 5 katlık bir fark bulunmayan tatlılardır. Hatta bazı yerlerin tatlıları bimin tatlılarından daha kötüdür.