bugün

alman kurduyla border collie arasında kaldım. Labradorların da siyahı vardı gerçi.

görsel
kırım iti.
Kardeşin olabilir.
sivas kangalı kardeşim bu.
Türünü tespit etmeden önce bu hayvanın köpek olduğundan hemfikir olmamız gerekiyor sanırsam. Ama yine de öğrenme azminiz takdire şayan doğrusu. *
aye aye.

köpekle tek ortak noktası memeli olması.
porto fino...
Shire bölgesinden gollum cinsi.
Şi vava olabilir mi?
ata benzettim biraz ama bilen varsa söylesin neemiş bu mahlukat.
görsel
Ah yavrum nasıl da korkmuş. Bakımsızlıktan bir deri bir kemik kalmış. Umarım pati severler bir an evvel ulaşıp kurtarır.
lassie olabilir.
hayır sevimli de kerata. anladığım kadarıyla suda uçmayı da öğrenmiş zeki de bir şeye benziyor. neye güldüğünü çözemedim umarım cinsini bilen çıkar.

görsel
am biti bu. Dikkat ederseniz kıla tırmanmış, öyle poz vermiş. Arka plan da o yüzden flu. Kişisel verileri koruma amaçlı.

Ha, "Niye o gözler faltaşı gibi?" diye soracaksanız; "kırk yıllık bitim, böyle am görmedim!" ifadesi o.

ikinci fotoğraf hakkında konuşuyoruz bu arada. Yoksa o ayı hepimizi ziger.
frank lucas sandım bir an...
ne ayısı ne am biti ne diyorsun mk.
sen şu maymun faresi hakkında konuşmuyor musun? ikinci fotoğrafta aksolotl var.
çok tatlı birṣey acaba cinsi ne?
görsel
Good year nerde görsem tanırım.
ekşiciler belki siz bilirsiniz.

görsel
Aktrol.
Köpek değil olum bu kör müsün, deve kuşu bu.
bulldarteliks finsalllus.
koyun değil mi bu koyun koyun?

bu seçimlerde de çapulculara koyun.
Bundan çok güzel sushi oluyor aslında ve japonlar bu balıkları, deniz üzerindeki çiftliklerde yetiştiriyor.

Aslında zehirleri de tıbbi araştırmalar açısından oldukça kıymetli..

Fakat, yetiştirmelerinde şöyle bir sıkıntı var ki, bunlar durduk yerde birbirlerine de saldırabiliyor. Bunu önlemek için japonlar şöyle bir yöntem keşfetmişler; balığın ön dişlerinden birini çekiyorlar, suya geri atıyorlar. Dişi olmadığında bunlar utanıyor, özgüvenleri sıfırlanıyor ve saldırmıyorlar.

Bu arada bu balık teke tek kavgada köpeklerin çoğunu ayıklar.