bugün

entry'ler (236)

100 yıl sonra erdoğan hakkında yazılacaklar

30000 kisinin katili apoyu affeden turkiyenin ilk başkanı.

ilk türk atom bombası için isim önerileri

ilkler özeldir bombamiz güzeldir.

ilk defa olacak askim yha 1.

bombala beni Behçet 2.

çörek otu

degeri cok iyi bilinmeyen şifa kaynağı bir bitkidir. Peygamber Efendimiz in tavsiye ettigi ölümden baska her derde deva dedigi bir bitkidir. çörek otu yağı bal ve pekmezle her sabah alindiginda şifa kaynağidir. Alemlere Rahmet Peygamberimiz bunu soylediyse kullanmak gerekir. degerini bilmek gerekir.

leğen içinde yıkanmış nesil

dalan sabunu çok iyi taniyan nesildir. uc bas sabun demenin anlamini da iyi bilirler. ayrica yasadiklari yillar banyo gününün pazar günü oldugu masum yillardi.

linet

soyledigi her sarkiyi duygulu soyleyen guclu sesi ve guclu fizigiyle (eski hallerine bakmayin) fantezi muzikte ilk siralarda (bana göre) yer alan israilli asilli Türk sarkici.

linet

soyledigi her sarkiyi duygulu soyleyen guclu sesi ve guclu fizigiyle (eski hallerine bakmayin) fantezi muzikte ilk siralarda (bana göre) yer alan israilli asilli Türk sarkici.

ak parti cemaat savaşında kim kazanır

akp cemaatin para kaynaklarini kesmeye calisiyor. cemaat buna goz yumamaz. para bu sakaya gelmez. buyuk ihtimal anlasirlar anlasamazlarsa kisa vadede akp, uzun vadede cemaat alir.

üç öğün yense bıkılmayacak şey

yiyene göre degisim gosterecek şey.

mesaja her zaman geç cevap veren kız

Sevmiyordur nokta.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

Avantajavea'dan icerigi acilmadi malesef.

hastası olunan sözler

Cansın.

başkasının cep telefonunu gizli kurcalayan ibne

Özele saygisi olmayan nefretlik tiptir. Bir de bunun gizli olmayani vardir, hacı ver bi nete bakayim diyerek tum telefonu kurcalar.

sevgilisi olmayanlara teselliler

Rahat rahat pes oynayabilirsiniz.

erkeklerde olmayan duygu

En yakin arkadasini kiskanma.

dövlet bize bahmiir diyen kürte söylenecekler

Barzani, apo sana bakir mi ?

leş gibi ter kokan taş gibi kız

Mekana ve duruma bagli olarak igrenclik degisiklik gosterir.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

*Oje surdukten sonra uzayan tirnaklarinizda gorunen bosluklari ya kapatin yada ojelerinizi yenileyin.
*denizde mayo bikini izi kalan vucudunuzu gostermeyin.amele yanigindan farki yok.
*rejim yapiyorum ayagina 5 tabak yemek yiyip ekmek yemeyerek rejim yaptiginizi sanmayin.
Not:bidaha olmasin.

1 55 boyundaki şişman kıza çok güzelsin diyen adam

yokluktadır.

ilkokuldaki kardeşim bile kurandan iyi kitap yazar

zamanında inançsız araplar da aynı şeyi söylemiş ama iki sözü biraraya getiremeyip kuran-ı kerimin büyüklüğünü kabul etmişlerdir.

ilkokuldaki kardeşini bırakıp sen yazmayı dene. dene bakalım bir a4 ü doldurabiliyormusun. ayetleri iniş zamanı, kime, neye indiğini, ne üzerine indiğini, ne anlatmak istediğini anlamadan dediğiniz gibi cımbızla çeker gibi çekip yargılamaya çalışmak ıq su 70 leri bile göremeyen zihniyetin eseri olabilir.

ibretlik bir alıntı hikaye:

Bir gün Hz. Ali Efendimiz, namaz kılmış giderken müşriklerden biriyle karşılaşır. Müşrik Hz. Ali Efendimize şöyle der:

- Ya Ali! Şu sizin halinize bakıyorum da düşünüyorum. Ahiret var, insan bu dünyada yaptıklarından bir bir hesab verecek diye, namaz kılıyorsunuz, oruç tutuyorsunuz; Cennet var, Cehennem var diyorsunuz... Ben bunların hiç birine inanmıyorum. Hem aramızda ne fark var, sen de yaşıyorsun, ben de yaşıyorum. Sizin bu kadar çabanız nedir? Her gün vaktinde namaz kılacağım, oruç tutacağım diye bu kadar çaba niye?

Hz. Ali Efendimiz bütün bunları vakar ve sükunetle dinledikten sonra şu cevabı verir:

- Ey koca kafir!
Farzet ki, öldükten sonra dirilmek yok.( Var ya ) Bizim imanımız var.
Farzet ki senin dediğin gibi dirilmek yok. Senin dediğin çıkarsa, o zaman ben bu yaptıklarımdan ne kaybederim. Namaz kılıyorum, dinimin emrini yerine getiriyorum, oruç tutuyorum. Bunlar benim kulluk vazifemdir. Bundan dünyada hiçbir zarar görmüyorum. Ahirette bir zararım olur mu, ne dersin?... Adam biraz düşündükten sonra, olmaz, dedi.

Oruç tutuyorum. Burada senin gözünde bir zarar görüyor musun? Hayır der. Zekat veriyorum, hem dinimin emrini yerine getiriyorum, hem de fakir, muhtaç insanlara yardım etmiş oluyorum. Bundan benim kaybım olur mu? Ne dersin? Kafir hayır, olmaz, der.

Ya ahiret varsa!
Burada yaptıklarından hesab varsa, imandan, namazdan, oruçtan, zekattan haktan, hukuktan, insan yaptığı işlediği her davranıştan hesaba çekilirse, ya bütün bunlar varsa! Ki var.
O zaman ey koca kafir, o zaman senin halin nice olur?

ağırlık yapıyor diye bir deste parayı sokağa atmak

(bkz: rüyadan işeyerek uyanmak)