bugün

entry'ler (53)

hükümetin gezi olaylarını dindirememesinin nedeni

otoriter tavrından, ben asarım ben keserim, ben istersem olur gibi despot tavrından kaynaklanan durumdur. karşısındakilerin insan olduğunu görse, ona göre davransa her şey güzel olacak. ama hep kendine müslüman- hep kendine demokrat tavırlarla insanlarıçileden çıkarmayı tercih ediyor, yalanlarla kendi seçmenlerini de bir güzel dolduruyor maalesef.

başbakan türkiyeyi iki kutba ayırıyor iddiası

iki kutupla kalmayan ayrıştırmadır.
yeri gelir birini aşağılamak için, o kişinin alevi olduğunu vurgular. yeri gelir sünni mağdur edebiyatı yapmak için ölen insanların sünni olduğunu vurgular. insan diyebilse keşke.

yeri gelir insanları aşağılamak için; çapulcu,vandalist, marjinal, ayyaş benzeri tabirler kullanır. yeri gelir yalanlarını daha da etkili hale getirmek için "benim başörtülü bacılarıma" şöyle yaptılar böyle yaptılar şeklinde mesnetsiz iddialarla insanları galeyana getirmeye çalışır. ama öldürülen "çapulcuları" görmezden gelir.

yeri gelir faiz lobisine uşaklık ediyorlar der hakkını arayan insanlar için ama insanlara orantısız şiddet uygulayan polise "benim polisim" der.

kendi seçmeni demokrattır, halktır- diğerleri ayyaştır, teröristtir.

öyle de ileri demokrattır kendileri maşaallah.

bomonti bira

şekersiz biradır, %100 malttır, en önemlisi behzat amirimin birasıdır.
ayrıca bilinçli tüketilmesi gerekir.

22 haziran 2013 taksim gezi parkı olayları

sözlükteki ve ülkedeki "müslüman" olup "insan" olamayanları bize gösteren olaylardır.
hiçbir şey yapmayan halka polis saldırıyor ve bazı vicdan yoksunları bunları çarpıtıp oradaki insanları suçluyor. insanlık değil bu, dedirtir.

platonik aşık olunan kişinin evlenmesi

insanı gereksiz hayallerden kurtaran durumdur. bir bakıma hayali prangaların kırılmasıdır, özgürlüktür; anlayana-görene.

oda tv nin taraflı olması

"güçlünün tarafında, güçlünün haksızlıklarına ses çıkaran taraftadır" şeklinde düzeltilmesi gereken önermedir.

kadınların erkeklerden üstün olan özellikleri

duygusal görünüp aslında pragmatist olmaları. rol yetenekleri çok iyi hani.

kemalistlerin bilime katkısı

yanlış değilsem;
(bkz: erdal inönü)
(bkz: türkan saylan)

öpüşelim ama biciklerimi göstermem diyen kız

bırak elletmeyi, göstermeyen kızdır.

seks için en uygun gün

bence her gündür ama şöyle bir şey de var. (bkz: seks için en uygun saatler)

atatürk hakkında iyi bir şey yazınca eksilenmek

sadece teröristlerin yapmadığı eylemdir. zira şirin-demokrat gözüküp, atatürk'e saydıranlar fazlasıyla var. (bkz: şakirt)

edit: aa bu entrye alınan çıkmış ya la*

ramazan gelince beslenmeye başlayan ateist

(bkz: ramazan gelince müslümanlaşan insan). diğer aylar yemediğin halt kalmasın, sonra ramazan da1 aylığına perhize gir. oh ne güzel müslümanlık, ben de mi öyle yapsam lan dedirten durumdur. sizi gidi tatlı su müslümanları sizi, ramazan geçse de içsek diyorsunuz değil mi la.

türk olmak faşist olmaktır

(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır) faşizmin dili, dini, ırkı, rengi asla olmaz. eğer çoğunluk ve güç varsa her kesim potansiyel bir faşisttir.

komünist nazım hikmet bile camiiye gitmiş

ne kadar gereksiz bir eylem olduğunu görüp hemen geri çıkmıştır şeklinde devam etmesi gereken troll zırvası. ama yok azizim troller işlerine geldiği gibi cımbızlıyorlar, kokusu çıkmış memleketin kokusu.

benim vergimle yılda 3 ay tatil yapan meslek grubu

kendi hakkını arayacağına gidip de başkalarına çatanların haklı(!) isyanıdır. senin vergiler milletvekillerinin telefon faturalarına, sekreterlerine, bürokratların makam araçlarına, şoförlerine falan gidiyor sen gelmiş öğretmene çatıyorsun. ben de istemem üç ay tatil olsun ki üç ay değil 2 ay. ama ne yapacağız bu sıcakta; daha mayıs bile gelmeden gevşeyen öğrenciler var bu ülkede, temmuz ağustos sıcağında ne yapacağız bunları hiç düşünmeden sıçıyorsun başlıkları. çözüm üret isyan edeceğine; o kadar mantıklı düşünen bir kafan varsa diyorum bu arkadaşlara.

çinli kızları çok güzel olmaları

ilerleyen yaşlarda bu güzellikleri aynı oranda çirkinliğe dönüşecek kızlardır.

karşıdan yaklaşan güzel kıza bakmayan erkek

utangaç erkektir. kızla gözgöze gelmekten çekiniyordur. evet o mal benim ne yani.

zinasucolsun com

ben yapamıyorum başkası da yapmayacak mantığıdır bu. içki yasak olsun, sevişmek suç olsun, oral seks içeriyor diye daha ağır ceza verelim, cuma'ya gitmeyenleri kırbaçlayalım vb. vb. işte size sünnilerin "özgürlük" anlayışları. demek ki neymiş; sadece bize özgürlükmüş. (bkz: rabbena hep bana)

sırf alevi diye mevcut suriye iktidarını korumak

sırf alevi diye; dünkü kankaya düşman olmak gibi bir şeydir bu durum. esad'ın kahraman olmadığını iyi bilir bu insanlar; ama bilirler ki o müslüman kardeşler ya da her ne zıkkımsa iktidara gelirse suriye'ye ve orada yaşayan alevilere "ileri demokrasi" gelecek. bu yüzdendir ki esad yönetimi desteklenir. zaten türklerin ve sünnilerin kafasından bakılırsa; sünni olmayan herkes katliamcıdır. sünnilerbarış ve huzur için adam öldürür. he yavrum, eksileyin sırayla. hadi.

özgür suriye ordusu

amerika ve onun yalayıcıları olan ülkelerin desteğiyle suriye yönetimini ele geçirmeye çalışan oluşumcuk. ayrıca başkasının köpeği olup, adında "özgür" sözcüğünü barındırması fazlasıyla ironiktir.