1. 1.
  Balla iş o kadar maaşın var bir de 1 dönem bile milletvekili olsan milletvekili emekli maaşı alıyorsun.
  ... reisayaginabisurumal
 2. 2.
  Bazı partilerde bir elle yapılabilen meslektir. Sadece parmak kaldırıp indiriyorsun.
  ... fahri lift
 3. 3.
  1 dönemden fazla milletvekilligi yapanlar için normal maas ve emeklilik maasini birlikte almaktir.
  ... foret noire
 4. 4.
  Olaydım, hergün manşet olurdum.
  ... yoldan geldim yorgunum
 5. 5.
  önceden kolaydı milletvekili olmak.
  artık zor.
  yakın dövüş sanatları felan öğrenmen gerekiyor artık.
  her gün olay çıkıyor çünkü amınakodumun meclisinde.
  iyi dövüşemiyorsanız olmayın derim ben.
  4 -1 ... yetkili bi abiniz
 6. 6.
  meclis binası konforunda yan gelip yatıp paranın a* ına koymaktır. 1- 2 kuşak sonrasının da hayatını kurtarırısın. sonra gelsin torpiller, referanslar, devlet babanın paraları.
  ... komunist musluman
 7. 7.
  hayatta olmak istedigim teksey ev is araba 3 aylik tatil hayat bedava ustune ustluk 17 bin lira civarinda maasin var daha ne amk can sikildi mi mecliste kavga et zaten dokunalmazsin .
  ... imamhttp
 8. 8.
  milletvekili olunca güzel. o kadar aday arasından listeye girme çalışması insanın ömründen ömür alır. meclise girince bu yorgunluğa değer. şayet yok giremezseniz büyük bir hayal kırıklığı ve ciddi bir borç ile karşı karşıya kalırsınız.
  ... portatif
 9. 9.
  En kıyak işe sahip olmaktır. Ohhhh ilelebet 77 sülanenin rahat etmesidir. işe gitmene de gerek yok, gelsin paralar itibarlar yesin canikolar.
  ... truvalihelen
 10. 10.
  ilk başta ön seçim denilen sisteme girmek için harcadığın ve partiye verdiğin toplam 100.000 tl den sonra seçim için iyi bir sıradan gösterilirsen ve seçilirsen;
  ardından da,
  "devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve anayasaya sadakatten ayrılmayacağıma, büyük türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim."
  diyerek yemin edip göreve başlama durumu.
  2 ... i am lucifer