bugün

Üstadımiz kadir mısıroğlu'nun biz sevenlerine vasiyetidir. başımız gözümüz ustunedir.

görsel
tamam gelmeyizdir.
çok doğru yerinde beyanattır. evet.
orospu çocuğuyum demenin bir türüdür.

edit: görsel
biran evel olse de gitmesek. cok merakliydik zaten o cesetine dedirtir.
cenazesine gelecek olan var mı ki sorularını akla getirmiştir.
bu ülkede gömülebileceğini sanıyor demek yazık...

iyimserlik ne güzel...
Toplumda ikilik yaratma çabası güden beyanattır. Ülkemizin hassas değerleri vardır, bazı şeylere dokunulamaz. Cenazeye saygısızca konuşulmaz dedim ya hassas değerler.
(bkz: Kireçli kuyu)

Tanım: Fesli Tanzimat zamparası'nın hezeyanı.
Sen siktir başka yerde öl mustafa Kemal in memleketinden başka yer mi kalmadı ölecek.
böyle bir cümleyi dost meclislerinde, okulda arkadaşlar arasında, kahvelerde diyebilirsiniz; ama böylesine bir ikilik yaratacak bir cümleyi kamunun gözüne sokarcasına söylerseniz, bunun adı şerefsizliktir. açık ve de net.

atatürk'ü sevmezsiniz anlarım da bu kadar düşmanca bir yaklaşımı ben anlayamam. yalnız birazcık da seven, azıcık seven değil; zerre seven gelmesin. sen yeter ki geber biz içmeye gideriz fesli şarlatan seni.

seni tarihçi diye o ekranlara çıkarıp konuşturanların da, sana üstad diyen malların da alayını götünden sikeyim.
(bkz: üzüldüm bak şimdi)

bende ölse de cenazesine gideyim diye bekliyordum.

atatürk posteri ile katılması farz olmuş cenazedir.
fesiyle birlikte gömülmek isteyen üstat dan inciler.

problem yok gelmezler. milletin işi gücü var zaten.
mezarına sicmaya gelirim merak etme bunak.
mustafa kemal atatürk'ün kurduğu ülkede geberip gittikten sonra bile hala ona nankörlük edecek olan orospu çocuğu söylemidir. böyle babası belli olmayan insanların soyu bir an önce tükenmelidir. kafandaki fesi silkeyim senin ben.
valla hemen gebermen icin duacin cok merak etme senin sikik mezarina kus bile sicmaz.
helvanı yeriz inşallah o zaman.

tanım. mal beyanıdır.
"cenazene gelmem ama mezarına sıçarım" cümlesine neden olan düşüncedir.
mustafa kemali sevmiyon ama kurduğu devlette yasamayi biliyon demi gavat.
zevkle gelmeyiz merak etme.
Kemal'i bende sevmem ama mehmet akife pezevenk diyen , canakkale sisirilmis bir savastir diyen adamın da cenazesine gidecek halim de yok.
(bkz: piki)
(bkz: ok)
(bkz: tmm)
dayı ölmeye niyetin yokki.
"ne kadar çabuk geberirsen o kadar mutlu olur ve isteğini yerine getirebiliriz" diye yanıtlanacak istek.
Mustafa kemal i sevmesemde (ki seviyorum) , emin olun gelmezdim.