entry'ler (128)

entry numarası sallama

(#284734) kısmet!

edit:ıııh olmadı bi daha

(#667546) hadi bakalım!

oha çok süperdi moruk.!

leyla ile mecnun

bu tek leyla , çift leyla muhabbetinin yavaş yavaş tek santrafor çift santrafor muhabbetine döndüğü dizidir. yok mecnun tek leyla ile daha iyiydi, çift leyla olunca güldürmedi, mantıklı olan tek leylayla oynamaktı falan. son olarak burak aksağın sistemi tek leylaya daha uygun diyip entrymi bitiriyorum.

londra 2012 olimpiyat açılış seremonisi

muhammed ali'yi de gördüğümüz seremonidir.

a change of seasons

ben bu şarkıyı hayvan çiftliğine benzetiyorum (bkz: hayvan çiftliği). neden derseniz hani hayvan çiftliğinde çiftliğin yönetimini hayvanlar alıyodu ya a change of seasons 'da da sözü enstürumanlar alıyo. demek istediğim elektro gitarın john petrucci olmadan dile gelmesi gibi birşey . bas gitar "bak evlat hayat dikenli bir yoldur yürümesini bilmeli " diyo mesela ama daha didaktik bi şekilde. "hayvan çiftliği" nde domuzlar yönetimi ele geçirince cozutuyolar ama a change of seasons da öyle bir şey yok tabi baştan sona kardeşçe bir tutum sergiliyo bütün enstürumanlar* ve bize de dinlemek kalıyo bu harika eseri.

fırat tanış

saçları saçlarıma çok benzeyen ful aksesuar sanatçı abimiz.severek izliyoruz.

niçin nükleer santral istemiyoruz

Ben sinopta yasamayan bir sinoplu olarak yarın bir gün çocuğumu Sinop`a götürdüğümde yok olmuş bir doğayla karşılaşmak istemediğim için istemiyorum. doğanın yok olması kimilerinin burun kıvırdığı bir neden "bu mu abi nükleer santrle karşı çıkma sebebin"diyorlar. çok yakın vadede gerçekleşicek bir tehlike olmadığı için. santralin patlaması mı gerekiyor illa ki karşı çıkmanız için. kanserden ölecek insanlara girmiyorum bile kazım koyuncuyu gördükçe halâ içim acır. kaldı ki biz doğru dürüst tersane işletemezken,maden ocağı işletemezken buralardaki işçilerimiz ölmeye devam ederken nükleer santralden bahsetmek çok komik geliyor bana. zaten nükleer santrale bir alternatif bulamayan, "dünyanın bütün gelişmiş ülkeleri nükleer santral kullanıyor" diyen bir ülke nasıl kendine gelişmiş ya da gelişmekte olan bir ülke diyebiliyor onu da anlamış değilim. son olarak nükleer santral kurulsun diyenler bu bahsettiklerimiz gerçekleşirse gidip nükleeri çok güvenli olarak kullanan 100 tane nükleer santrali olan ülkelerde yaşarşınız artık.

üniversite öğrencilerinin klişeleri

Sınav gecesi ders çalışma esnasında gruptan biri
-beyler bence şimdi yatalım sabah erken kalkıp adam gibi çalışalım.

Sınav Sabahı uykuya devam.sonra ise şu cümle kurulur

-ben mazeret sınavına gırcem yea.
(bkz: kalp krizi geçirdim derim aga)

sevdiğin kızın erkek arkadaşı var

allahım bu nasıl bir duygudur.o'na hep bunları söylemek istedim

bu, ne ayıp, ne de yasak,
öylece bir gerçek, kendi halinde,
belki, yaşamama sebep...

evet, ağlamaklı oluyorum, demdir bu.
hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık...
ve zehir - zıkkım cıgaram.
gene bir cehennem var yastığımda,
gel artık...

love me back

can bonomo'nun eurovision'un matematiğini çözdüğünü gösterdiği şarkı. iyi bi sahne şovuyla çok iş yapar. bi de demet akalın bu şarkı dereceye girerse ben harbiden zevksizim gibisine şeyler söylemiş onuda doğrudan küfürbaz twitter kullanıcılarına havale ediyorum.

elektro gitarı sevdiren sololar

jimi hendrix-machine gun
http://www.youtube.com/watch?v=6SG5fiSkcfA

sözlük yazarlarının itirafları

geceleri gizli gizli alkıslarlayasıyorum.com a girip sen de alkışla butonuna basıyorum. defalarca ve bıkmadan

vavien

bu filmi izledikçe içimde doblo satın alma isteği doğuyor. adam* karısını bile dobloyla öldürmeye çalışıyo ya da karısının parasını dobloyla saklıyo falan. doblo değil sanki isviçre çakısı.

can bonomo

çok iyi oldu çok da iyi güzel oldu tamam mı? hande yener'in bozuk ingilizcesini duymaktansa... can bonomo candır.atiye de olabilirdi ama olsundu.

ilkokulda statü farkı yaratan nesneler

faber castell kalem tıraşları. böyle metal olurlardı. hele bir de yanında yedek bıçağı falan oluyodu ki off arkadaş deyme keyfime.

disko kralı

seyirciler dışında her şey harikaydı. o ne olm alkışla tempo tutmalar falan hayır ben size headbang yapın da demiyorum ama azıcık ruh ya. yemin ediyorum size serdar ortaç, demet akalın, hande yener, murat boz, murat dalkılıç ve türevleri müstahak ya.

dipnot:izi eli yi de tanımış oldum bu program sayesinde.he bir de unutmadan yavuzcan çetin harikaydı.

bedük

disco breaker klibi olmuş olan sanatçı kişisi.klibi izlerken "noluyo lan virüs mü bulaştı" gibi sorulara gark olmama rağmen beğendim.afferin bedük.*

treme

güzel dizi. saksafonlar falan.

akustikhane

gelen her konuğun ayrı ayrı mükemmel performanslar sergilediği müzik programı. web sitesindeki videoları bi anda görünce ne yapacağımı şaşırdım ya. aha bu da link http://www.akustikhane.com/

müge boz

ışınlanmış gibi bir hali var.

belediye otobüs şoförünün tepesinde dikilen kızlar

(bkz: bir belediye otobüs şoförünün galaksi rehberi)