bugün

entry'ler (26)

karaçaylar

Biz Kabardeyler onlara " Kuşha" deriz. Kırımlılar Kara Çerkes, Nogaylarsa Karaşey der.
edit: Karaçay-Çerkes Cumhuriyetinde ve Kabardino-Balkarya'da yaşarlar.

mutlu olmanın yolları

mutluyum diyebilmektir.

ben geldim

hoş geldin.

başı açık kadınların türkiye nin ahlakını bozması

Yobaz deyimidir.

işçi bayramı adı altında iş yerlerini talan etmek

komiktir. işçinin verdiği emeği , yaptığı işi yakıp yıkarak, ve bunu işçiler için yaptığını söylemek, tam bir geri zekalılık örneğidir.

takvim gazetesi nin ibretlik 1 mayıs haberi

Paintin kaldırılması gerektiğini gösteren nitelikte bir olay.

kilo almak isteyen insan

Makarna ve ekmeği aynı anda yesin haftaya şişman olur ya da kilo aldırıcı ilaçlar , iştah açıcı ilaçlar kullanmalıdır.

şişman kadınların daha seksi olması

şişman değiller onlar, balık etliler. Ve pikaçuya benzeyenleri çoktur. ben pikaçuyu sevdiğimden balık etli kadınları daha çok severim

nick altı sadece tek sayfa olan yazar

benim sayfam olmadığı için sanırım insan yerine konmuyorum.

tiçerezya cumhuriyeti

facebookta gezinirken gözüme çarpan sayfa https://www.facebook.com/...&ref_type=logout_gear

roma imparatorluğunu kürtlerin kurması

m. ö 4000 li yıllarda kürtlerin, günümüz italyasının olduğu yerlere yerleşerek kurmuş oldukları devlettir. Ayrıca ingiltere, almanya ve fransa gibi bir çok devleti de kürtler kurmuştur. Moskova knezliğinide kürtler kurmuştur. hatta moğol imparatorluğunuda

sevdiğinizin başkasını sevmesi

insana acı verir. Garip olursunuz. Yıkılırsınız. Bitersiniz. Yok olursunuz. Daha sonra başka birisiyle tanışır, bu durumu atlatırsınız.

dans eden kızın namusu

Kızın namusu sana mı kaldı ? diye sorduran başlık.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Adige marşı https://www.youtube.com/watch?v=mF8hftnwfVk

onbirinci nesillerin ergen kürt olması

on birinci nesilim ama öz mü öz Kabardeyim. Ayrıca ergen de değilim.

başı açık kadın aldatır

insanları eteğine göre değerlendiren bir toplumdan böyle entryler görmek normal.

burci hanedanı

Çerkes kökenli hanedandır.1382 yılında Berkuk un tahta geçmesiyle Memlüklüleri yöneten hanedan.

karısının ehliyet almasına izin veren erkek

medeni, modern, çağdaş bir beydir. Dogmatik düşünmez.

kanjal savaşı

1708 yılında Kırım ile Kabardey arasında olan savaştır. Kırım hanının 3000 köle istemesiyle başlayan savaşı Kabardeyler kazanmıştır.

on birinci nesil

Sanırım o onbirinci nesil ben oluyorum.