entry'ler (26)

leyla ile mecnun

başıma bişey gelmeyecekse hiç izlemediğim dizi. etrafımdaki insanlar sayesinde az çok biliyorum, sanırım ilk sezonlar baya sağlammış. zaten türk dizilerinin sıkıntısı da bu, çok uzatılıyor.

gece gece iyi giden şarkılar

http://www.youtube.com/wa...mp;v=eqA0VxzSm5o&NR=1

bankalara kredi kart borcu ödeyerek hayat geçirmek

böyle hayat geÇmez mnski diyerek bilgisayar, telefon, enstrüman ne varsa satıp üstüne bi de denek olmaya karar verdirtir. (bkz: yaşamak bu değil)

gs nin bu oyunla nasıl son 8 e kaldığı sorunsalı

zenginin malının züğürdün klavyesini yormasına neden olan sorunsal!!!1!

django unchained

konusunun yanı sıra kan sıçrama sahnelerine ve müziklerine hayran kaldığım muhteşem film.

still ill

moz'un kendine yok yok sesine bi kere daha hayran bırakan şarkısı.

--kısmi çeviri--

bugün fark ettim hayat basitçe alıyor ve geri vermiyor.
ingiltere benim-bana bi hayat borçlu.
ama sor bana neden diye gözüne tüküreyim.
ama eski rüyalara tutunamıyoruz artık
hayır, onlara tutunamıyoruz.

beden mi ruha hükmeder
ruh mu bedene?
bilmiyorum.

--kısmi çeviri--

hesabı erkeklerin ödemesi durumu

bi türlü aşamadığımız durum. ne bilim kimde varsa o öder. sende eksiktir öteki üstünü tamamlar, bidahaki sefere öbürü öder falan. sırf hesabı nasıl ödicez acaba diye gerim gerim gerilen insanlar var. rahat olun az.

yay burcu erkeği

kesinlikle baba olmaması gereken*, sorumsuz, özgürlüğüne düşkün, yalnız takılmayı tercih eden ve çapkındır. ama altıncı hisleri kuvvetlidir, şanslıdırlar.

12 kez aldatan sevgilisine yine şans veren kız

bana dedemin onu defalarca aldatmasına rağmen yine de affettiğini övünerek anlatan nenemi hatırlatan kız. yazık lan. nasıl bi zihniyet anlamak mümkün değil, o kafayı anlamak gerçekten imkansız. azcık kendine saygın olsun gözünü seveyim, kullan şu beyni. kişilik sahibi ol az vs demek istediğim kızdır aynı zamanda.

şımarık çocuğa hiperaktif deme yavşaklığı

hiperaktivite ve davranış bozukluğunun tanımını bilmeyen, çocuk yetiştirmekten bihaber anne-baba yavşaklığı. sırf yapmış olmak için yapmayın olum şunları. yapıyosanız da adam gibi eğitin.

not bırakmadan intihar etmek

ne yazarsa yazsın anlamsız ve komik olacağını düşünen kişi eylemi olabilir. "sizi çok seviyorum, üzdüğüm için özür dilerim" ??? cidden çok komik. yani üzeceğini biliyosun ama intihar etmekte ısrarcısın. çok bencilce. en iyisi lök diye gitmek. notsuz. temiz.

her gün kitap okuyan insan

özendiğim, takdir ettiğim, muhabbet etmek istediğim(camus'dan girip yusuf atılgandan Çıkalım misal) insandır. Bütün gün boş boş bilgisyarın başında hiÇbir şey yapmayıp vakit öldüren insanların eleştirmemesi gereken kişidir bi de bu güzide insan. Kitap okumanın önemini kavrayamamış insanlarla muhattap olmasın, beni bulsun. Kitaplardan konuşalım.

waltz 2

elliott smith'in xo diye de bilinen annesine yazdığı bir adet şarkısı. zaten kim annesinden başka birine "i'm never gonna know you now, but i'm gonna love you anyhow" derki ?

--kısmi çeviri--

seni asla bilmeyeceğim ama nasıl olsa seni hep seveceğim.
bugün buradayım, umut et üzerinde kalmasını, ve üzerinde...
Yorgunum, yorgunum.

xo mam.
tamam, sorun değil, hiçbir şey yanlış değil.

beni yalnız bırakın
hiç hata yapmadığım yerde.

seni asla bilmeyeceğim ama nasıl olsa seni hep seveceğim.

--kısmi çeviri--

nasıl bir iç buhran, nasıl bir kafa karışıklığıdır bu. adam boşuna intihar etmemiş.

kürt yazarlar zirvesi

zılgıtlar eşliğinde katılmak istesem de katılamayacağım zirve. arap yazarlar zirvesi olursa, belki.

dota 2

öğrenmeye çalıştığım eğlenceli zamanı suya çeviren oyun. ama allah var, zor. 1 adet beyin ve el göz koordinasyonu gerekiyor. 3 5 yıla öğrenmiş olurum belki. sanırım.

know how

fiest eşlik etmese bu kadar güzel olur muydu bilemiyorum. ama bağımlılık yaratıyor orası kesin.

--el emeği--

oooooo what is there to know
aaaa all this is what it is
you and me alone
sheer simplicity

--göz nuru--

http://www.youtube.com/watch?v=M_i5bFuJB6I

babanın söylediği unutulmayan sözler

-hadi bana da oje sürelim mi ?
+akdhasldkhsasljdhasşdjashşd

bi süre sonra ben makyaj yaparken;

-bana da sürme sürsene...
+nooluyon olum top musun (diyemedim tabi, bakakaldım sadece.)

(bkz: mazi kalbimde yaradır)
(bkz: travma)

ev arkadaşının garip huyları

yorgan kılıfının içinden iç çamaşırlar * çıkması. olum o oraya nasıl ve neden girer. yo yo düşünmek istemiyorum sanırım.

20 nisan ankara bahar geldi hoş geldi zirvesi

izmir'de ikamet ettiğim için ve o hafta vizelerim başlayacağı için katılamayacağım zirve. eminim çok üzüldünüzlaksdlakjl

hatay denince akla gelenler

sadece yazın gidildiğinden mütevellit; bunaltıcı nemli hava. yapış yapış edeninden. akla gelenlerden çok hissedilenler var tabi. mesela bir daha hiç gitmeme isteği. oradaki akrabalar, konuşmak zorunda olunan insanlar, samimiyetten uzak ilişkiler falan.

işbu entry aşırı dozda öznellik içerdiği için her an kendi kendini imha edebilir.