bugün

entry'ler (157)

doktor olup iğne yapmayı becerememek

bilmediğinden değil vakti olmadığından bilmiyormuş gibi yapıyordur.

regl olan sevgiliye verilebilecek en güzel hediye

majezik

pilav seni çağırıyor

çfl*nin her yıl düzenlediği mezunlar buluşması ve pilav gününün sloganıdır.

özcan gayretli

istanbul tıp fakültesi anatomi anabilim dalında pratik salonuna giren her öğrencinin taşikardisini azdıran hocadır. beni de diğerleri gibi dersten atana kadar seveceğim kendisini.

yiruma

"her" adlı bestesi de bir harikadır. tabii ki birini diğerlerinden ayırmak haksızlık olur, jer bir parçası birer hikayedir.

yazarların en çok korktukları şeyler

karanlık ve asansördü eskiden. artık karanlıkta asansörde kalmaktan korkuyorum.

ding a dong

kimse hoşgeldin dememiş. okuldaşım yazar. hoşgelmiş.

istanbul üniversitesi istanbul tıp fakültesi

yemeklerine kurban olduğum okulum. 6 senede bitiricem inşallah.*
6 yıl sonra gelen edit: bütsüz bitirdim de başım göğe mi erdi dediğim eğitim yuvası. Bol bol hastası, garip hocaları ve asistanlarıyla şimdiden özlediğim yer. Yemekler bozdu bu arada.

sözlük yazarlarının itirafları

çok yalnızım sözlük. arkadaşım olur musun?

filmi çekilesi kitaplar

(bkz: dördün kuralı) çok görsel bir kitap zaten.

çanakkale fen lisesi

http://tasinmiyoruz.com/ adresinde sesini duyurmaya çalışıyor şu sıralar. şantiyeye okul taşınmasın demek için sanal ortamda toplu bir eyleme hazırlanıyorlar.

edit: yapılan itirazlar ve eylemler bir fayda getirmemiş ve sağından solundan kablolar fırlayan yarı şantiye bir okula taşınmışlar, eski binası da anadolu öğretmen lisesine verilmiş 2011 itibarıyla.

mehmet ali gülgün

konuşmayı da çok seviyor kanımca. yetiştirdiği bağı ve hayatını, güldüğü şeyleri anlatırken karşısındaki 70 kişinin ve kendisinin zamanın nasıl geçtiğini anlayamamasına sebep olmuştur, zar zor öğle yemeğine yetiştik sonrasında tabi. komik adamdır aynı zamanda, gülerken yerlere yatırmıştır şahsımı. özel üniversitelere karşı olan ben bile sabancı'ya gitmeyi düşünmüştüm bir ara, sırf bu adam orda diye.

yvonne strahovski

zachary levi'nin twitter hesabında gördüğüm kadarıyla güzel de dans ediyor, kendisi justin bieber taklidi yapmış.

http://yfrog.us/mia9az

doktor hataları

çoğu zaman hayati olabilen hatalardır. bir doktor adayı olarak ve bu saydığım hataları ileride bizzat yapmaktan korkarak şunu söyleyebilirim ki benim bu güne kadar gördüklerim doktorların ihmalkarlığından, görev yerlerine zamanında gelmeyişlerinden ve boşvermişliklerinden kaynaklanıyor. mesela kardeşimin doğumu sırasında nöbet değişim saatiydi ve hastanede bir tane doktor bulmak mümkün olmadığı için ters doğum yapmakta olan ve sezeryana alınması gereken annemi ebeler doğuma almıştı. sonuç ne mi kardeşimin doğumda kol ve bacak sinirleri zedelendi ve aylarca sağ kolunu kullanamadı, bacakları ve sol kolu haftalarca hareket etmedi, ve tek de değildi. aynı mahallede kardeşimin yaşadıklarını yaşayan hatta ondan çok daha kötü durumda olan 3 çocuk daha var hala kollarını tam kullanamayan, ameliyat üstüne ameliyat geçirip düzelemeyen. bunlar benim gördüklerim ve görmediğimiz bilmediğimiz nicesi...
doktorluk riskli meslek zor meslek, işlerini iyi yapmak için çırpınan doktorlara lafım yok. lafım hastasını sadece bir kar aracı olarak gören, hastalarına değer vermeyen asık suratlı doktorlara.

tegretol

yanlış teşhis sebebiyle beş ay kadar kullanmıştım şurubunu. o arayı hatırlamıyorum zaten. herşey hayal meyel, böyle rüya gibin. gündüzleri dersin ortasında bile kafamı elimin üstüne koyup uyuma yeteneği kazandırmıştı kendileri, hatta rüya bile görürdüm hemencecik.

Karanlıktan korkuyorum, elektrikler kesilince gözlerimi kapayıp gelmesini bekliyorum.

melankolik yazarlardan yazilar

bile bile izin verirsin bazen aldatılmaya. göz yumrsın seni kandırmalarına. inanmak istediğine inanmaya devam edersin. herşey hayal ettiğin gibidir senin gözünde, görmek istediğini görürsün. peki ya gerçekler bir gün senin o hayallerinden kurduğun kağıttan duvarı yıkıverirse... herşey bir anda gürmeye başladığın yeni bir dünya haline gelir. gerçeklerle soğuk savaş... hayaller geri dönemeyeceğin kadar yıkık dökük... artık elin kolun bağlı hayatın sana getireceklerini bekliyorsun hiçbir şey talep edemeden, ve hayalsiz...

zachary levi

sesi de güzelmiş, on parmağında on marifet, dijital çağın zoraki ajanı.
(bkz: terrified)
edit: tnt'de yayınlanan less than perfect dizisinde de kipp'i canlandırmış vakti zamanında.

ufacık tefecik içi dolu turçucuk gibi bir insanım. hala 14 yaşında gibi gösteriyorum, bi de şu sivilceler de bir türlü bitmek bilmedi. 9 yaş küçüğüm kardeşim bile üstüme zıplayıp sıkıcam bunları diye işkence etmeye bayılıyor, yakında döver de bu beni. yardım et sözlük. *

dünya nın yaşanılabilir bir gezegen olmaması

vatan gazetesinin haberine göre dünya benzeri ve insanlığın devamlılığını sürdürebileceği, yaşam umudu gezegenler bulunmuş.
http://haber.gazetevatan....ruysa/323945/43/Teknoloji