bugün

entry'ler (252)

idris usta

Bazen öyle laflar ediyor ki, şu kızların kitabın bellirli bir bölümün de çektiği özlü laflar gibi. Geri kalan vakitlerinde de klasik idris usta. Valla çözemedim izliyorum çözücem.

Edit:
Adam dedi ki, başına şapkadan başka bişey takmayacaksın. Çevresinde ki herkese şapka dağıtmasının sebebi şimdi anlaşıldı.

çift anadal

Tüm gereksinimlerini karşıladığım fakat Okulum PAÜ de hakkında neredeyse hiç bilgi bulunmayan program. Danışmanlara attığım cevapsız mesajlar, aradığımda açmayan öğrenci işleri. Haydi hayırlısı

mücevherlerin gereksizliği

ülke olarak altın burma bilezik alıyoruz mesela, kaç kadın onları koluna takıyor ? hayır tamam altın yatırım falan anladıkta neden bilezik aga.

Edit: gerçi bu bilezik teknik olarak mücevherat mı oluyor emin değim.

demand curve

A graph illustrating how much of a given product a household would bw willing to buy at difference prices.

(bkz: talep eğrisi)

euphoria hotel

Euphoria Hotel prince group'a ait resort oteller zinciri. Antalya/tekirova, manavgat v.b ilçelerde bulunuyor. Yaz dönemleri çalıştığım oteldir.

Personel gözüyle;
Maaş rakamları iyidir sigorta ile ilgilide bir problem çıkmaz fakat işe girdiğinizde maaşı 45-50 gün içerisinde anca alırsınız çünkü maaşlar ayın 15 ile 21'i arasında yatıyor. (kış dönemleri 60 günde bir yattığı oluyor)

Euphoria Hotel Tekirova da çalışan biri olarak otelde çalışacak ve lojmanda kalacak adaylar için durum şöyle, 3 adet lojman bulunuyor. Linea,sahilbent ve ismini hatırlayamadığım diğer lojman. Linea tekiroavada markete, denize parklara en yakın olan lojmandır. Sahilbent en büyük lojman genelde kızlarda burada kalır. Diğer lojmanın pek bi belirgin özelliği yok. Bu ara lojmanda göt kadar odada 4 kişi kalırsınız her türlü iyi veya pislik insan bulunur burda. Akşam odaya girersiniz odanızda başka birinin sizin yatağınızda ayakkabılarıyla yattığınızı görürsünüz tabi bu şanslıysanız olur normalde yatağınızı çoktan çalmışlardır. Odalarınızda minibar veya tv bulmayı ummayın.

Otelin size sunduğu diğer bir müthiş imkan ise iğrenç personel yemekleridir. Mesela çoğu zaman ard arda 5 gün boyunca pirinç pilavı çıkar bunu 5 gün ard arda aynı yemeği yiyemeyeceğinizi düşünürsünüz taa ki erişteyi görünceye kadar. 2 senedir yazları o oteldeyim bu kadar iğrenç erişte hayatımda görmedim. hafif haşlanmış erişteyi büyük fritöz benzeri yağ kazanlarında kızartırlar ve verirler. Bu yemeğide muhtemelen 3 gün boyunca verirler. Tabi bunun yanında tavuk veya balık da çıkıyor. Balık yiyeceklere tavsiyem bol limonlayınki mikrobu falan bi ölsün. 2 gün önce balıktan kusanlar oldu. Ha unutmadan tatlıda çıkıyor her bayramın ilk gününde (2.gününde de tatlı isteyecek kadar küstah değilsiniz heralde) Bu sezon, özellikle son zamanlarda bol bol karpuz çıkıyor orası ayrı. inanın güneşin altında nedendir bilmiyorum çok şeker kaybediyorsunuz. Öğlen şekerli birşeylere ihtiyacınız var.
Bazen öyle yemekler çıkıyor ki, yemek değil sanat eseri ahçı burda ne demeye çalışmış düşünüyorsunuz. (müşteri yemekhanesinde kullanılan çuvalların dibinde kalan erzakları karıştırıp saçma saçma yemekler çıkarıyorlar)
Lojmanda kalacak arkadaşlara bir iyi haber daha, Öğlen yediğiniz yemeği akşam da yiyorsunuz.

idari personellerden bahsedelim. Bazıları çok iyidir probleminiz olduğunda yardımcı olmak için koşturduğunu görürsünüz lakin bir idari personel asla kendi isteği doğrultusunda personel yemekhanesinden yemek yemez. Arada bakın bizde bu yemekten yiyoruz demek için aralarından seçtikleri bir kişiyi yollarlar. Bizzat başka idarilerden duydum. O kişiyi yemek yerken izleyin, burun kıvırışını izleyin, nasıl tiksindiğini, iğrendiğini görün ve bu yemekleri güzelleştirmenin onun ağzından çıkacak bir lafa bakacağını hayal edin. Bu insanlar bu kadar mı empati yoksunu bu kadar mı acımasız dersiniz. o müdürlerin çoğuda bir zamanlar orada çalışan bir personeldi ama asla sizin için iyileştirme yapmazlar. Radikal karar alarak kendilerini riske atamazlar. Koltuğunu miktilerimin.

Müşteri gözüyle;
inanılmaz doğal güzelliklerin arasında çok güzel bir otel olarak görünür. Arkasında çıralı dağı önünde deniz ile 360 derece doğa ile iç içedir. çocuklar için mini klup bulunur ağaç gölgeleri altında çocuklar mutlu mesut oynar ve aileler o sürede istediklerini yapabilirler. Saat 10-12 14-17 aralarında açık olan orta boy 3 adet kaydırak bulunur sirkülasyonun en yüksek olduğu haliylede en temiz havuzdur kendisi. Spa salonunda, sauna, türk hamamı ücretsizdir sadece masaj için para ödersiniz. Rixos gibi otellerin yanında sönük kalsa da misafir memnuniyet oranının yüksek olduğu bir oteldir. Pişman olacağınızı pek sanmıyorum. Bu arada biz otel personelinin personel yemekhanesi dışında yani barlardan resturanlardan içecek ve yiyecek bişi alması yasak. Arada snacktan bişiler ısmarlayın veya bi içecek uzatında bizde biraz mutlu olalım a..

halifeliği atanız neden kaldırdı

Hilafet ne ara osmanlı'ya geçti diye sormaz mı ? Araplar niye tekrar hilafeti almadı ki ? Eğer yaptığınız bir savaşı meşru kılmak isterseniz halife çıkarmanızın manası vardır. (bkz: işid)

pamukkale üniversitesi ingilizce iktisat

120+120 öğrenci kotasına sahip. Hazırlık bölümünde (2014-2015) kendi sınıfımda (ort 30 kişi) sadece 4 kişi direk geçti sınıfı. Bütünleme sınavında (finalin) sınıftan 1 kişi daha geçmeye başardı. 2.7.2015 yani dün yapılan muafiyet sınavından ise sınıftan kimse geçmeyi başaramadı. 435 kişilik sınavda (muafiyet) 11 kişi geçebildi. Uzun lafın kısası oldukça zor bir hazırlık programına sahip geçme notu 100 üzerinden 70 yani işin pek şakası yok. Pamukkale üniversitesi ingilizce hazırlık bölümünü (veya zorunlu hazırlık gerektiren bölümler) tercih edicek arkadaşlara tavsiyem okula başladıkları ilk günden itibaren ders çalışmaya başlasınlar.

pamukkale üniversitesi

Hazırlıkta Geçme notu 70'dir. Çan falan yok, en son midterm (vize gibi bişi) sonucuna göre konuşayım. Her sınıftan en fazla ikişer kişi geçmiştir sınavı.Bizim sınıfta geçer not alabilen 2 kişi var. Sınıf ortalaması 45-50'lerde. son iki senede hazırlıkta o kadar çok kalan olmuş ki 2015-2016 sezonunda bazı ingilizce bölümlere alım yapılamayacak.

chelsea galatasaray rövanşı skor tahminleri

1-2 GS alır.

sony xperia z2

Sanırım 4k Video çekimi yapan ilk telefon. Tam emin değilim ama sonuçta 4k çekim yapıyor belirtmiş olalım.

eylemcilerin başörtülü kadının üzerine işemesi

ok işaretinden başka bir şey göremeyen bir tek ben miyim ?
olayla dalga geçmiyorum görüntülerden pek birşey seçilmiyor gibi.

birine size kafa tutamayacağını göstermek

seviyesizliktir. çoğu insan muhattap olmamak için susar. karşıdaki de "onu yendim" sanar.

kıza seni seviyorum yazıp yanlışıkla yollamak

(#22857734) aynen böyle.
bir süre cevap vermezdim. sonra kız şöyle diyecek;
-ne demek şimdi bu ? (ortada fol yok yumurta yok)
-ne ne ?
-seni seviyorum yazmışsın ?
-aa onu sanamı göndermişim. off pardon ya. (at yalanı mikiyim inananı)
-haa hmm ok.

tabi bunu şuan söylüyorumda başıma gelse s*çardım

faiz haram ise akp neden müsaade ediyor

çünkü herkes kendisine müslüman.

can aksoy un kedinin kafasını kesmesi

evet bu videodaki kedi. ben şöyle düşünüyorum açıkçası; sanki bu eleman metal ortamlarında biraz fame olma çabasına girmiş yoksa nie video çekersin fotoğraf çekersin ve elaleme yollarsın ki?

ateist kelimesi yerine alternatif sözler

"Facebook a girdiği için kızı taşlayarak öldüren adam" değildir.

müslüman taşlanınca üzülen ateist

(bkz: insan taşlanınca üzülen insan)

sözlük yazarlarının favori ülkeleri

isviçre.

deprem hattı üzerine kurulu gerizekalı şehirler

şehirler kurulduğu zaman fay hattı diye birşey bilinmiyordu. Su kaynaklarına yakınlık,elverişli tarım alanları vs. gibi etmenler gözetilirdi.

tilki

Kibirli yazar.