bugün

yeni keşfettiğim youtube yayıncısı.

amerika'da tamirat-tadilat işleri yapan bir abimiz bu şahıs. sözde bizlere kendi deyimiyle "para yapmayı" ögretiyor.farklı bir üslubu var. ilk başlarda akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünmüştüm ancak zamanla sempatik gelmeye başladı.

nam-ı değer ustaların ustası bokumun ustası idris usta.

videolarından birkaçı:

https://youtu.be/Zz9U5KOTSjU
https://youtu.be/bOlLp7cKAQc
https://youtu.be/oaQVhAMZuO0
26 sene önce kafa bozup kaçak göçek amerika'ya giden ve orada hayat kuran karadeniz insanı.

bir limanda takılıp kalma kardeşim deniz balık kaynıyor felsefesini aktarır sürekli.

favori kelimeleri arkadaşlar,vallahi,hoşgeldiniz dir. bazıları cümle bunların ama neyse.

arada dinleyicilere küfür eder.

gel yanımda çalış gazı verir, saatine 25$ ödüyormuş.

bekarsan evlendirme vaadinde de bulunuyor. hem de zengin, azgın ve hristiyan bir kadınla. buna kanmayın gençler idris usta yem atıyor size.

http://www.youtube.com/watch?v=ZRn7KbZ9GM8

çalışkanlığın dibine vurmuş kişi, elinden her iş geliyor adamın.
deli meli ama seviyorum bu adamı.
bir kaç yıl içinde sosyal medyada yeterince üne kavuşur.
idris usta vaktinde gemiyle amerika'daykene firar etmiş ve orya yerleşip yaşam kurmuş, bir usta abimizdir. çalışmayı, daha çok çalışmayı, adam çalıştırmayı ve para yapmayı sever özellikle. hazır yiyici pezevenklerden hoşlanmaz...

ve başarılı bir yutubırdır. kendine has bir üslubu, izlenilesi videoları vardır. şu ana kadar patlama yapmamış olması gariptir, patladığında da fena patlayacaktır...

hep destek bekliyordu yutub'da ama bu sefer bunu sık vurguluyor idri usta. şimdi gelin idris usta'yı patlatalım kanalına abone olalım, sosyal ağlarda paylaşalım.

amerika'yı feth edecek bir tarzı vardır. eline imkan geçse memleketi amerika'ya tasır bünyesinde istihdam eder. öyle de bir işbilir yanı var.

danıld tramp'a şikayet etçem kendisini, amerikayı göçmenle doldurmak istiyor diye.

patlatacam seni diris usta, abone manyağı edicem...

kolay kolay vallahi yaparsın...
hazır yihiciler sizi.
(bkz: şarapçı idris usta)
görsel
kendi işini başlattın mı kendi işini? yok...
iş zanaat öğrendin mi peki? yok....
az kullanılmış karı buldun mu peki? o da yok...
pühh hazır yehici pezevenkler sizi.
https://www.youtube.com/watch?v=8zpkOp9Zdp0
abicim naptın iş buldun mu ? yook.
kendi işini başlattın mı ?yook.
karı buldun mu ? yoook.

bu 3 efsane replikle hayatını sürdüren ustamız.
izliyoruz.
geç keşfettiğim, gençken iskenderun limanından bindiği gemiden amerika'da atlayıp vatandaşlık alan, şu an küçük bir boya dekorasyon şirketi bile olan usta. neden türkiye'den kaçtığını, amerika'daki yaşamını o kadar manyakça anlatıyor ki.

"kaavemi aldım ooh kendime geldim valla"

"aabicim naptın iş buldun mu? kendi işini başlattın mı?"

"onu demek istiyorum aabicim"
Kendisi on numara beş yıldız adamdır. Videolarının garip bi çekiciliği var bi kez izledin mi bi daha da bırakamıyosun yani onu demek istedim.
"Abicim bi an önce kendi işini başlat deli misin. Bok gibi para yaparsın ya. Hazır yiyici pezevenk seni..."
-idris Usta
amerikada kendi işini kurmuş karadenizli bir boyacı abimiz.

biraz sallamasyon yapıyor sanırım. onu da mübalağa varsayıyorum. eğer dedikleri doğruysa adam bok gibi para yapıyor, geyiklerin, yabani kazların içinde bir evde yaşıyor. köpekleri var, bahçesinde şarap falan içiyor. özendim şahsen amk.
yorekok un eleştiri videolarında mutlak bir sahnesini kullandığı usta.
Bazen öyle laflar ediyor ki, şu kızların kitabın bellirli bir bölümün de çektiği özlü laflar gibi. Geri kalan vakitlerinde de klasik idris usta. Valla çözemedim izliyorum çözücem.

Edit:
Adam dedi ki, başına şapkadan başka bişey takmayacaksın. Çevresinde ki herkese şapka dağıtmasının sebebi şimdi anlaşıldı.
iskendurundan limanından yük gemisiyle kaçıp amerikada denize atlayan yarı manyak bi okadarda usta kişilik.
idris usta karadenizden çıkıp Amerika'ya uçan abimiz severek izliyorum kurbağa şarabını yine kaçırmış... En sevdiğim replikleri

-Höşgeldin hoşgeldin hoşbulduk hoşbulduk .
-Manyak karı
-Kahve içmeden yapamıyorum abicim
-Millet delirmiş abicim vallahi
-Ot içiyolar yine ya
-Bak abicim bura benim şarap masam
-Hazır yiyici pezevenk
- Dört şişe şarap içtim kendime gelemedim
-auuuuu
-Abicim amına goyim ya
-Buda benım kızım
-Meksikalı calıştırıyodum kaçtı gittı pezevenkler
-Christmas
-para bunlarda abicim
-onu demek istedim

iş var mı? Yokk
iş öğrenrinmi? Yokk
Ellenmemiş karı buldunmu ? Yokkkk
Hastası olduğum adam.Bir kaç sene sonra ordayım umarım...
Kendisini arkadaş grubum içinde favorimiz, arayıp duruyoruz evvelsi gün video çekerken denk geldik arkadaşla, sizi videoya aldım dedi ama daha yayınlanmamış bakalım bekliyoruz hahshaha. Oh be oh, bi kahve alıp rahatlayayım şimdi. Püh, sana demedim manyak karı!
dün telefonda görüştüğüm, her yerinden samimiyet akan güzel insan. mutsuz olunduğu anlarda youtube kanalına girip 1 doz alınmalı.

https://www.youtube.com/user/IdrisUstaUSA/videos
amerikada yaşayan herhangi biri.
adam deli meli ama doğruları da konuşabiliyor

https://www.youtube.com/watch?v=ElP01E9HSjQ

yalnız amerikanın neresinde yaşıyorsa tam çizgi filmlerdeki gibi biyer. çalışmaz izni falan yok mu ayrıca bu adam neyine güvenip gitmiş. sokakta falan kimse yok adama napıyon sen amk kimle konuşuyon diyen karışan eden yok burda yapsa aynısını dayak yerdi bikaç bölüm sonra.
Washington dc de yaşayan Türk kökenli amerikan vatandaşıdır. Dediğine göre dedesine ve temelde düzene kızıp işçi olarak girdiği gemi amerikan sularındayken amerikaya iltica etmiş.
kendisi türk mr.bean'dır. kendi işinizi başlatın.
(iş buldun mu iş) (Meslek öğrendin mi meslek) (Auvv sana demedim manyak karı) (bok gibi para yapacaksın oğlum) (onu demek istedim) (oh be oh yaşamak güzel) benzeri replikleri olan eğlenceli kişiliktir.

idris Usta sanıldığı gibi deli veya ruh hastası değildir hepsini makara niyetine yaptığı çok bellidir ara sıra nasıl iş yaptığını yapacağınızı gösterir köpek boku toplamak gibi taktikler verir. idris Usta aslında çok şey söylemektedir ama anlayana... idris Ustanın bize öğütlediği şey meslek öğrenmemiz gerektiğidir ve haksız değildir ki idris Usta meslek bilmesi sayesinde Amerika Marylandda kendine havuzlu ev almıştır şimdide orada ki manyak karılarla başı dertte. onu demek istedim abicim.
Antidepresandır. Bu adamın en sıkıcı en amaçsız videolarını bile bitene kadar seyrediyorum ve keyif alıyorum sesini duymak klasik esprilerini, klasikleşmiş laflarını duymak hoşuma gidiyor. Ooooolum iş buldun mu işş. Puh.
herkesin abone olması gereken youtube kanalı. abone sayısı 50 bine doğru gidiyor. özellikle youtube kanalında 'motivasyon' diye bir video paylaşmış ahahhahahha.