bugün

entry'ler (98)

nerde o eski troll ler

O guzel troller o guzel atlara binip gittiler.

cüneyt can

Gecenin 11inde mail attigim soruya cevap aldigim, derslerinde en cok guldugum, saka maka bana fizigi sevdiren hocam. Anladigim kadariyla arada adini arayip hakkinda yazilanlara goz atiyor.
Hocam sevgiler saygilar...

komunist ayağı yapıp sabah işe giden adam

komünist ayağı yapıp iphone'undan çav bella dinleyen adam diye açılması daha mantıklı olan başlık.

sözlük yazarlarının akşam yemekleri

iki kare tost ekmeği arasında sürme peynir ve salam eşliğinde çikolatalı süt.
böyle yazınca güzel geldi birden.

telefon numarasını vermeyen erkek

doğrusu telefon numaranı almayan erkek olmalıdır.

uzun bir gece de yapmak istediğin

de'yi birleşik yazmak.

ayran sadece içecek değildir

tabi ki değildir. ayranın bir misyonu vardır. başbakanımız pardon cumhurbaşkanımız hatta başkanımız erdoğan tarafından milli içki olma görevine atanmıştır.

en yakınındaki dergi

kafkaokur.

en yakındaki kitabın yazarı

oğuz atay.

seksten daha fazla zevk veren şeyler

404 not found.

eski sevgilinin barışmak için yaptığı aptallik

yakınlarda bayram var bekleseymiş de bayram mesajı atsaymış.

insanlarda kuyruk olsaydı olabilecekler

Esnaf tekmesinin komik kuyruk versiyonlarini gorebilirdik.

mültecilerin bok varmış gibi hep batıya gitmesi

Surasi guzelmis diyip ulke sectikleri yok avrupa birligine uye olan ulkelerin sinirlarina girmek icin giderler. Gerci bu kez avrupa birligi de multeci politikasinda yetersiz kaldi. Danimarka teller ormus millet girmesin diye. Bakalim bu isin sonu ne olacak.

suriyeliler

Bir yandan basmane çevresindeki arapça tabelaları görüp ucuza ve sigortasız çalıştıkları için işsizliği artırdıklarını duyup tayyibin suçlu mu sabıkalı mı bakmadan hurrraaa diye aldığı onlarca ne idüğü belirsiz adamı görüp sinirleniyorum.
Bir yandan da yine fuar duvarlarında oturan aileleri, poşet poşet can yeleği almış babaları, oyun olsun diye onları giyen küçük çocukları, kaldırımlarda kucağında bebeğiyle oturan anneleri görünce içim burkuluyor. Ne desek eksik ne desek fazla.
(bkz: kıyıya vuran suriyeli bebek cesedi)

kekoların ingilizce bilmesi

(bkz: are you disco)

kadınlar ne ister

aşık olmak ama daha çok kendisine aşık olunması, özgür olmak ama kıskanılmak, mutlu olmak ama yeri geldiğinde de ağlamak, uçmak ama aynı zamanda da yere basmak, kısacası beyaz bazen de siyah ister bir kadın.

kıskanmak

birinci farz.

yazarların evde beslemek istedikleri hayvanlar

Ornitorenk besleyip adını perry koymak istiyorum.

sözcünün protestosu

Girip gazetelerdeki köşe yazılarına göz atayım derken bütün sözcü yazarlarının bugün köşelerini boş bıraktığını anladığım durumdur.
Haklarında açılan onlarca davayı protesto etmektelermiş.
Hangi gazete veya yazar olduğu önemli değil. insanlar düşüncelerini rahatça dile getirebilmeli, diktalarda pek mümkün olmasa da...

bir kızı kendinden soğutmanın yolları

Çok üstüne gitmek sıkboğaz etmek kıza nefes aldırmamak. Ay yazarken darlandım.