entry'ler (29)

ahmet hakan vs fazıl say

gün itibarı ile twitter da sidik yarıştıran ikilidir. 36000 followersla ahmet hakan aşmışdır. kitlelere hitap etmek ile dünyaya hitap etmek arasında bir savaşdır. bakalım kim kazanacak.

elif şafak

http://www.ted.com/talks/..._politics_of_fiction.html
konuşması ile beni gurulandıran insan. kitabını okumuşluğum yoktur, adını sadece duymuşluğum vardır. ama konuşması ve kendine olan özgüveni ile beğenimi kazanmıştır.

bsc young boys bern

http://www.bscyb.ch
adresli internet sitesinde sadece almanca yayın yaparak kapasitesini sergileyen kulüp. büyük takım değildir, ama küçümsenmemelidir.

bir günlüğüne kaybolmak

bir günlüğüne zamanı, dünyayı durudurmakla aynıdır. bir gün sonra, hayat kaldığı yerden devam eder. iş, güç, faturalar, ödemeler, dertler, kavgalar, dedikodular, kuyu kazmalar, tüm dünyevi işler.

1 mayısta çalışmak

özellikle hizmet sektöründe çalışıyor iseniz, kaçarınız yoktur. her yıl çalışmaya mahkumsunuzdur. işçi bayramınını en güzel duygularla, yaşarsınız, kutlarsınız.

mourinho nun guardiola ya söylediği olası cümleler

-daha 40 fırın ekmek yemen lazım, benimle başa çıkabilmek için.

günay yolcu

ybsg bakınızının en yakışacağı, kişilik. neyin yarışını yapıyor anlamak mümkün değil. sidik yarışı desen, o bile denmez. her şeyi geçtim, eğer sınava girmemiş olsaydı en az 15-20 kişi daha kazananlar listesinde olacaktı, umutları devam edecekti. böyle insanları, başkalarının umutlarını yok eden, katillere benzetiyorum.
(bkz: ybsg birincisi)

yaş ortalaması 60 olan otobüste ben ateistim demek

sanılanın aksine pek kaale alınmayacak harekettir. yaşlılardan bir serzenişt ya da nasihat bekliyorsanız, daha çok beklersiniz. zira o yaşlı insanların çoğu gün görmüş, geçirmiş insanlardır. yaptığınız zevzekliği olgunlukla karşılayacaklardır. sadece sıçtığınız nane yanınıza kar kalır.

günü en iyi anlatan şarkı

neler oluyor bize
tüm gazetelerde, tecavüz, cinayet haberleri.

galatasaray

en golcü futbolcusunu sezon içinde yollayan ilginç bir yönetime sahip, eşi benzeri olmayacak kulüp.
(bkz: shabani nonda)
http://www.ntvmsnbc.com/id/25087743/

yumruk atılan illerde emniyet müdürü değişikliği

devletin yönetim şeklinin zaaflarını ortaya koyan icraattır. şöyle ki, bulunduğunuz ilin emniyet müdürünü sevmiyorsunuz, illallah demişsiniz, yaka silkiyorsunuz, ya da mafya babasısınız, emniyet müdürü çok dişli, işlerinize engel oluyor. tutarsınız bir tane polat alemdar, "bak şu falan filan milletvekili bugün ilimizi ziyarete geliyor, şuna bir yumruk at gel, ben sana içerde bakarım" deyin. sonra prosedür zaten işler, siz de işlerinize kaldığınız yerden devam edersiniz. güzel yurdum, canım yurdum benim.

carlos alberto tevez

manchester city yönetimine "devler ligi yoksa, ben de yokum" şeklinde, rest çeken futbolcudur.

ashley young

barca'nın transfer etmek için, 25 milyon euroyu gözden çıkardığı aston villa orta saha oyuncusudur.

tottenham hotspur

arda turan için 12 milyon euro öneren ingiliz kulübü.
kaynak: goal.com
http://www.goal.com/tr/ne...nham-arda-i%C3%A7in-geldi

lebron james

michael jordan'ın 275 milyon dolara Charlotte Bobcats'i satın almasından sonra mızmızlanıp, "bende istiyorum, bende klüp yöneteceğim" diye ağlayan ve tekrar "yok artık ali sami" dediğim zuzaylı yaratık.

idam geri gelsin kampanyası

adalet sistemi ve demokrasisi oturmamış bir toplumda idam cezası, her zaman iki ucu boklu değnek gibidir.

birbirlerine çay ısmarlayan zavallılar

Tanım: starbucks kahve ya da içki ısmarlayamayan kişilerdir.

her ülkenin belli başlı özellikleri, ananeleri vardır. ince belli bardakta çay içmek, türk kültürünün en belirgin özelliklerinden biridir. özellikle kırsal yaşam alanlarında, ince taburelerde çayımızı keyifle içeriz, ve tanıdıklarımıza, dostlarımıza zevkle ısmarlarız. lakin bazı kendini ve örf adetlerimizi bilmez zavallılar tarafından zavallı olarak nitelenmek,zavallılıktan öteye geçmez.

göğüs çatalı

göğüs çatalı depremi tanımını literatüre sokan kavramdır.
Depremlerin artmasını kadınların 'edepsiz' giyinmesine bağlayan iranlı din adamının tezini test etmek için yüzbinlerce kadın 'göğüs çatalını gösteren' dekolteler giymiştir.
(bkz: Boobquake)

my left foot is cold

ölümün ayak sesleridir. zira ölüm esnasında, vücudumuzda kan önce ayaklardan çekilir, soğuma ayaklardan başlar.

fenerium

büyük maçlar sonrası alışveriş yapmaya inerseniz aman dikkat denilesi mekandır. lağım fareleri kol geziyor. cüzdanınıza veya cep telefonlarınıza sımsıkı sarılınız. bana kimse yanaşamaz demeyiniz, imanınızı gevretirler , yeter ki 1 saniye boşluğunuzu yakalasınlar.