bugün

entry'ler (6)

sevgiliden ayrıldıktan sonra yapılanlar

yapılacak birşey yok çaresizce beklemek ve özlemek... 'zaman her şeyin ilacıdır.'lafının arkasına sığınıp ama onu çağrıştıran her şarkıyla ağlamak.

can yücel

1926 yılında istanbul'da doğdu. Cumhuriyetin ilk yıllarında milli eğitim bakanlığı yapmış olan Hasan Ali Yücel'in oğludur. Ankara dil tarih coğrafya fakültesinde latince okudu. bunun yanı sıra çevirmelikte yaptı. askerliğini Kore' de yaptı. BBC'nin Türkçe bölümünde spikerlik yaptı. son zamanlarda istanbul'a yerleşerek çevirmenlik yaptı ve şiirler yazdı. Süleyman Demirel'e hakaret ettiği için yargılandı.12 ağustos 1999'da ölen şair çok sevdiği Datça'ya gömüldü.

biliyorum sana giden

Ne yücedir platonik aşkların kahramanları gözümüzde. Onları o kadar imkansızlaştırırız ki, onlar vazgeçilmezdir onlar biriciktir. Onlara yazılan her şiir onlar için dinlenen her şarkı mutlaka gözyaşı ile yoğrulmutur. Ve bizler için onlar her şeyin en iyisini, en güzelini hak eder. Oysa biz neyiz onların gözünde, biz ne kadar vazgeçilmeziz, biz ne kadar yüceyiz onların nezdinde. Aslında bizler onları değil onların bize verdiği imkansızlıkları, çaresizlikleri, acıyı seviyoruz. Anlamlandırmaya çalıştığımız onlara olan aşk değil onların yokluğunun verdiği aşktır aslında. Cemal Süreya yokluğuna aşık olduğu kişiye şiir yazmıştır. 'Biliyorum sana giden yollar kapalı' ne büyük imkansızlıkları içinde barındıran bir cümle. Ama buna rağmen sevmek ve şiirler atfetmek böyle bir sevgiliye... işte böyle yüceltiriz platonik aşklarımızın kahramanları, gözlerinde hiç olduğumuzu bilsek bile.

türk kürt kardeştir diyene verilebilecek cevaplar

Her türlü faşizanlığı yaparlar, ellerine silah versen önlerine çıkan ilk kürdü öldürürler, ama lafa gelince yok ya kürt türk kardeştür. Asıl bizi ayırmak isteyendir düşman olan derler ama ortada sizi ayıran yok ki kardeşim kendi kendini ayrı düşürüyorsun. Madem türk kürt kardeş niye bu ayrılıklar gayrılıklar savaşlar neden sen anadilinle eğitim görüp her yerde konuşabiliyorsunda senin kardeşin bir kelime kürtçe konuştuğu için her türlü zulme hakarete maruz kalıyor. Hani kardeştiniz...

hilal cebeci

son zamanlarda panpişlerinin yüzünü epeyce güldüren bir hatun. Bazı insanlar dikkat çekmek için her yola başvururlar, onlar için 'ünlü olmak için her yol mübahtır' anlayışı ömürlerinin sonuna kadar geçerlidir. Oysa bırakın yaptığınız sanatı beğenen halk sizleri ünlü kılsın ve sizleri ünlü yapacak olan şeylerde toplumun değerlerine etiğine uygun olsun. Twitter' de verdiği pozlarla ve kendi söylemiyle'panpişlerim' dediği hayran kitlesiyle kendisini oldukça ünlü sanıyor. Daha da kötü bir durum sanatçı sıfatıyla meydanda geziyor olması.

2011 de kemal sunal filmlerinin izleniyor olması

topluma mal olmuş kaliteli bi oyuncu insanları küfredek güldrmek yerne doğal halleryle güldüren bir sanatçıdr..