bugün

entry'ler (177)

seninki kaç santim

adı şanı hamsi!

benimki kaç santim öğrendim: http://bit.ly/krhoie seninki kaç santim?

trabzonsporun şampiyon olması

gerçekleşmemesi halinde 50 kişi hayatını kaybeder, bilemedin 150 kişi. nereden mi biliyorum, benim işim bu.*

bütünlemenin olmadığı üniversite

işini bilen üniversitedir. yaz okulu da yoksa üstüne üstlük özel bir kurumsa, değmeyin patronun keyfine.

nice kelimesini nays diye okumak

yeni tanıştığın birine söylerken kullanılır, değişik bünyelerce.

-nays to miç yuu!

burası benim üniversitem hepinizi atarım

-burası benim ya, burası benim* üniversitem hepinizi atarım, kaç kere söyleyeceğim bülent abim gelecek, vallahi babama söylerim alırım kimlikerinizi polis abilerime teslim ederim, atarım sizi buradan. ama bana ne yea ben savunurum size mi kaldı siz kimsiniz yea. yakarım!!!*
+ bi s.ktir git bokunda boncuk ara ya

hem zeki hem yakışıklı hem sadık hem fedakar erkek

hem konforlu hem otomatik hem lpg'li hem de 4 çeker bir erkekle yarışamaz bile.*

kurtlar vadisi pusu

--spoiler--
an itibarı ile mematinin oğlunun vurulduğu dizidir. yıllardır ilk kez bu kadar heyecan yaptım bu dizide.
--spoiler--
not: az reyting yapsın lazımdır.

juzzz

yüzdeleri düşünmemesini tavsiye ettiğim yedinci nesil yazar. bir arada olanlar bile yalnızlığını bilemezken bizim bilmemiz bence bir artıdır.*

sözlük yazarlarının itirafları

ekşiye girebilmek için 2 yıl bekledikten sonra komple kayıttan silinmiş bulunmaktayım, silindiğim tarihten şu ana ve gelecek 2 yıl boyunca da ana avrat ikili ilişkilerime devam edeceğimi temin etmek istiyorum.

ekşi sözlük

2 yıl 1 aydır yazar olmak için uğraştığım lanet olasıca! sözlük. 3 gün önce girdiğimde bir de ne göreyim, silmişler. bu adaletin hangi sayfalarında yazıyor ey ekşinin akıllı bıdıkları. yazık...

zengin sözlük

katılmak için baba parası da geçerli midir diye merak ettiğim sözlük. eğer öyleyse rusya'nın anasını...

(bkz: oflu ali)

burhan kuzu

kimse demiyor ki bize neden yumurta attılar. o yumurtalar utançtan suratında pişmesi gerekirken yağ gibi üste çıkmaya çalışan zihniyet sahibidir bu kişi. okul yönetimini istifaya davet etmiş, gerideki güruh* da arka çıkmış. bu durum hala at gözlüğü değil kara çarşaflara bağlanmış zihinleri açar diye umuyorsak yine yanılıyoruz.

çaylaklar sözlük

an itibariyle girmek isteyenleri 'bir kac duzeltme yapiliyor.. sakin ol ey çaylak..' uyarısıyla bekleten sözlük.

sözlük yazarlarının itirafları

yalandan totem yapıp yazmıyorum, tıkanıyorum işin aslı. yalandan ben butonuna bakıyorum aylık tek pekiyi pek güzelim gelmiş mi diye. ama sözlüğe de çok temiz sövüyorum. ulan hoş bir şey yazsan yafta, kötü yazsan siklenmeme, iyi yazsan sallamama.. ne yapayım ulan ben en sonunda dedim ağzımı bozayım madem, iş yapar. sözlükle ilgili özet hislerim böyledir işte.

türk ün türkden başka düşmanı yoktur

yakın tarihten, mondros'dan bellidir. sen tut düşmanın olan milletlerle antlaşmaya otur sonra da onlara güvendiğin için antlaşmanın sadece osmanlıcaya çevrilen kısmını oku, ingilizce olan kısmı okuma. milletin düdüklenmesine sebep ol. şimdi sana karşı savaşanlar mı sana düşman sen mi kendine?

istanbulda mucize suliet

bakmakla görmek arasındaki farkı çok net ortaya koyan suliet. görünce dudağım uçukladı, bir an kendimi 21'e kadar sayarken buldum, heyecanlandım. içimde kabaran bir şeyler oldu.

red

en sevdiğim kötü karakterlerden biri olan brian cox'un oynadığı filmdir. Merdivenden inerken konuştuğunda, işte bu sesi tanıyorum diye doğrulduğum an filmin başladığı andı.

anne klişeleri

babandan yüksek meblağda para istediğinde annenin ''hayırdır mekan mı kapatacaksın?'' demesidir.

hiç gülen yüzlü atatürk büstü olmaması

yüzüyle bir şpagat yapmaması da ayrıca büyük ayıp. allahım ne günlere kaldık.

araba satışında kullanılan klasik söylemler

-abicim şu köşede gördüğün çizik de arabanın önceki sahibinden yadigar.