bugün

entry'ler (55)

büyüyünce ne olacaksın sorusuna verilecek cevaplar

büyüyüpte ne olucam!

gelecekteki sevgiliye not

Şanslısın, seninle tanışana dek tüm yapılmaması gerekenleri öğrendim.

kürt olmaktan gurur diyorum diyen insan

türkiye'de yaşıyordur ve türk kimliği taşıyordur bunların sonucunda özgürce hissettiğini dillendirebiliyordur. dolaylı yoldan Türk olmaktan gurur duyuyorum da diyen insandır aslında da; ama o bilmez, farkında değildir bunun.

şimdi sıçtık

cehennem kapısının önünde beklerken, kapının hafif aralanması ile içeriyi bir anlık gören adamın tepkisi.

cennete girince söylenecek ilk cümle

hangi dil konusuluyor acaba?

cenabet halde çıkılan yolculuklar

cenabet uyanarak cıkılan yolculuklar, otobuste gıderken uykuya dalıp boy abdesti aldıgını gorerek guzel bı yolculuga cevrılebılır. işe yarıyor, en azından kendını ıyı hıssedıyorsun. Tabı boy abdesti aldıgını gormek; ancak cenabet yolculuktan cok korkuyorsan gerceklesebılır.

küçükken halı kenarında araba kullanmış çocuk

hayal gücü böylesine geniş, görmek istediğini gören, küçük detaylarla mutlu olmayı bilen Türk çoçuğudur.

sunay akın

"Kız kulesi, bebeğini bogaz köprüsünde sallayan annenin soğusun diye suya koydugu biberondur."

ölürken hissedilen duygular

Hiçbirimiz dünya hayatında yapacağımız ya da yaşayacağımız bir olay için hissedeceğimiz duyguları kesin olarak belirleyemeyiz, zamanı geldiğinde öğreniriz hissederiz. Ama bize verilmiş güzel bir fırsat vardır ki, herkesin yaşayacağı ölüm olayında neler hissedeceğimizi bilebiliriz, belirleyebiliriz. Bu bizim elimizdedir. Dünya hayatını nasıl yaşarsan, dünyadan ayrılışında o duygularla olacaktır elbetki.

yiyorum yiyorum kilo alamıyorum

mahalledeki teyze'nin dediği gibi: "yiyom yiyom şişmanlamıyom."

sıçarken yapılabilecekler

angry birds oynamak.

uludağ sözlük yazarlarının özgüveni

uludağ'ın zirvesindedir!

doğduktan sonra söylenilecek ilk cümle

Ayna getirin bana, ilerde ne olacağıma bakmak istiyorum!

seçim sonucuna istinaden gidiyorum ben diyenlere

ortada farklı bakış açıları olabilir; ama bu birbirimizden uzaklaşmak
aynı yerlerde bulunmamak anlamına mı gelmeli? gidiyorum ben bu ülkeden diyen mi
istersin, seçimde çoğunluga küfür eden mi! nereye gidiyorsunuz, kime
küfür ediyorsunuz! mağdem ortada doğru var seçilmeyen ve bu doğruyu göremeyen insanlar var yanlışı seçen,
görene kadar gözlerine sokun o zaman. kaçıp gitmeklemi çözülmesini sağlayacaksınız!
sinirlenmemek elde değil.

birileri arkanızdan koşuyorsa öndesiniz demektir

tek bir boyuttan bakılmaması gereken bir olaydır. Belki de o arkadan koşanlar sizin iyiliğiniz için, yanlış yoldan gidiyorsun geri dön demek için koşturuyorlardır. her zaman arkaya dönüp "dikkatlice" bi bakmak gerekir.

çiçekleriyle konuşan insan

konusulacak cok ınsan vardır elbet hayatta; ama neyi kiminle konusacagını iyi bilmek gerekir. Her dogru her yerde soylenmez oldugu gibi, her insana da herşey soylenmez. insan, çevresinde herşeyi konusabılecegı dost bulamazsa eger ve herseyınde herkesle konusulamayacagını bılen bır olgunluktaysa, çiçekleriyle konusabılecek ve onların verdiği kokuyla mutlu olabılecek kadar da kendini ve hayatta mutlu olmayı bilendir.

köylülerin kötü koktukları gerçeği

parfüm kokularına alışkın burunlar için doğru bir gerçektir;ama sorsan köylüye onun için de parfüm kokusu gariptir. asıl olması gereken her iki durumada alışkın olabilmektir. Çöp toplama işiyle uğraşan adamın, parfüm kokusu duymasıyla bayılması ne kadar vahim bir durum olur değil mi?

tek kelimeyle tanımlanabilecek insanlar

Mustafa Kemal : Atatürk

pişmanlığın en fazla hissedildiği anlar

aslında zamanında yapabılecegınız; ama bir takım kişisel yanlışlarınızdan dolayı (ertelemek, yeteri kadar önem vermemek vs.) yapmadıgınız şeyleri, zaman zaman hatırlayıp "keşke yapsaydım, yapabilirdim" demek pişmanılıgın en fazla hissedildiği anlardandır. Pişman olmamak için, gücün yettiği kadarıyla her yol denenmelidir ki, sonrasında aklın bir yerinde kalması sonucu sizi kemirmesi engellenebilir.

yanlış anlaşılınca yapılması gereken şeyler

karşı tarafın anladığı şey işinize geliyorsa, anlaşılan üzerinden devam etmek akıllıcadır.