bugün

entry'ler (28)

neslihan atagül

göz altları bile çok iyi oyuncudur. kilit. ayrıca alışılmışın dışında bir havası vardır. pek severiz.

tolga sarıtaş

ekranlarda görmeyi özlediğimiz safi yeteneklerden biri. genç yaşına rağmen oyunculuğunun çıtası epey yüksekte. mavi gözlerinden mütevellit epey de etkileyici bakıyor. e her mavi göz böyle bakıyor mu? tabiki de hayır. çok iyi kullanabildiği bu bakışlar sayesinde repliksiz de döktürüyor maşallah. artık çok özletmesindi. dönsündü.

sevgili

o ne yeniyor mu?

yazarların şu an dinlediği şarkılar

flört - lan oğlum böyle olmaz.

siyasetçilerin türkiye ye katkıları

ne kattıkları meçhuldür ama onun da katkı payını öderiz devlete. ben artık bekliyorum.

kafasının içinde sürekli biriyle tartışan insan

tyler durden'dır o tyler durden.

damla sönmez

kasım ayında sahne kadir has'ta 'parçacıklar' isimli yeni tiyatro oyunu sahnelenmeye başlayacak.

hayata eklenmesi gereken tuşlar

caps lock. içimdeki melih gökçek'e selam olsun.

çaresizliği anlatan en iyi şiir

bu hüznü siz de bilirsiniz,
anlat deseniz anlatamam,
enine boyuna yaşarım ancak.

turgut uyar

güneşin kızları

ali ve selin gibi muazzamlıkları bünyesinde barındıran dizi. uzun zamandır türk dizilerinden uzak olan benliğimi sarıp sarmalamışlardır kendileri. ha bi de nazlı diye beynin koşarak uzaklaşmasına sebep olan, saç baş yoldurası bir karakter de var dizide. ama, ali & selin ve sayko haluk mertoğlu için izlenir bu dizi. seviyoruz. (tamam tamam, en çok tolga sarıtaş'ı seviyoruz.)

özür dilemek

gerçekten pişman olup söylenmedikten sonra anlamı olmayan kelime öbeği.

tolga sarıtaş

benim için oyunculukta iki kilit nokta vardır; bakışlar ve ses. bir oyuncu bakışlarıyla oynayıp her sahneye uygun ses tonlaması yapıyorsa o iş tamamdır. tolga da bu konuda üstad olmuş şu genç yaşına rağmen. canlandırdığı karakter o an hangi duyguyu yaşıyorsa iliklerime kadar hissediyorum gözlerine bakınca. gözler mi dedim? yükseldim ben, gökyüzüne yükseldim. maviye bulaştı üstüm başım. çok özelsin be tolga, hem çok başarılı hem çok güzel. seni alıp bana ayırayım, durma göğe bakalım? gözlerindeki göğ kabulümdür. velhasıl dibimiz düşerek izliyoruz, yolun açık olsun.

hande erçel

güneşin kızları dizisinde ilk bölümlerdeki kötü oyunculuğunu her bölüm ilerlettiğine şahit olduğum bebeksi güzel. kız feci güzel, çok da seksi. e azmedip çalışıyor da belli. ayrıca bu kız zaten amatör ve yolun başında, en yakın örnek aynı dizideki nazlı karakterini canlandıran hanım kızımız mezun olduğu okula rağmen insanı şoka uğratacak yeteneksizlikte. ben ona şaşıyorum.

bim in iflas etmesi

(bkz: le iflas)

bir erkeğin zeki olduğunu anlama yolları

cinsiyete bakmaksızın; egosuyla dili arasında köprü kurmamış insan zekidir.

damla sönmez

şubat'ta 'gelin' olarak gözüme kestirdiğim, bir aşk hikayesi'nde 'ceylan' olarak sevdiğim oyuncu. şu sıralar deniz seviyesi filmiyle hem altın koza'da en iyi kadın oyuncu seçilen hem milano film festivali'nde en iyi kadın oyuncu seçilip, leonardo da vinci'nin atı'nı kazanan hem de 2010 yılında 'genç cadı' ödülünü kazandığı uçan süpürge kadın filmleri festivali'ne başkanlık yapan çok başarılı kadın. 28 yaşında 8 ödül annesi. altın portakal'dan tutun sadri alışık tiyatro ödülleri'ne kadar bir çok göğüs kabartan ödülü vardır. başarıları onunla olduktan sonra bence kendisi birileri tarafından övülmeye gerek bile duymamalı. yolu açık olsun her daim.

hande doğandemir

sanıyorum ki kerem bürsin ile partner olmasının ekmeğini yemekte. keza bu kadar popülerite kazandıracak bir yeteneğe sahip olduğunu düşünmüyorum. dudaklarını büze büze konuşması bir beni mi deli ediyor onu da merak ediyorum. eleştirileri dikkate alıyorsa eğer, bi diksiyon dersi öneriyorum çünkü tonlamaları fazlasıyla irrite edici.

kendisiyle aynı gün doğulan ünlüler

"... çocuklar doğdu Anadoluda,
mavi gözlü, kara gözlü, elâ gözlü bebeklerdi." (bkz: nazım hikmet ran)

(bkz: ferdi tayfur)
(bkz: erdal tosun)

gecenin şarkısı

yeni türkü - olmasa mektubun.

erkan kolçak köstendil

bakışları onlarca yakışıklıya bedel olan adam. öyle bir bakış ki bu, hem yılların hüznünden dem vuruyor hem de çocuksu bir neşe saçıyor etrafa. o büyülü bakışlarıyla saatlerce bana bakmasını isterdim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.