bugün

öğrencinin eziyet çekmesinden zevk alan hocadır.kendi gitmediği gibi öğrencilerinde gitmesine engellemeye çalışır.tabi öğrenciler kalacaklarını bilse şenliklere katılırlar.
o hafta sınav yapacagını soyleyen hocanın yuzune bakıp "hoca bir siktir git ya" demek istenir;
fakat yeniden oys'ye girmekle esdeger oldugu icin vazgecilir.
ders arasına sıkıştırdığı minik geyik muhabbeti molasında hayata dair öğütler vermeye çabalarken "asosyal olmayın, gençliğinizin değerini bilin çocuklar..." gibi laflar edeni de görülmüştür bu hoca tipinin. budaklı meşe odunu hayal ettirir insana...
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana tursusu)
(bkz: ebru ertaş)
şenliklerde havayi fişek yerine patlatmak ve kurtulmak gerekir.
(bkz: öğrenciyiz robot değil)
(bkz: bırakın da iki dakika eğlenelim)
geceden suya yatırılımış odunla bir güzel dövülesi hocadır.
(bkz: yapma arkadaşım yapma güzel kardeşim)
şenlik haftasını kahır haftasına çeviren hocalardır. fiziki şiddet uygulanmasında bir sakınca yoktur. zira hakketmiştir.
genelde sinavina az sayida ogrenci katilan ve buna sinirlenip gelenlerin hepsine 100 veren, seref haysiyetten nasiplenmemis bir insan evladi.
muhtemelen hayatın zevklerinden tad alamamış, öğrenciden %100 devam isteme olasılığı yüksek hoca modelidir.
(bkz: bi siktir git dedirten hoca modeli)
muminlerine sınav yapan hoca modeli de olabilir.*
(bkz: senlik haftasında sınav yapan hoca)
(bkz: hoca camide)
canı cehenneme denilen hoca türüdür
muhtemelen hayatında hiç şenlik yaşamamış ve bundan dolayı da içindeki kinle öğrencilerin de yaşamasını istemeyen hocadır. ya da tam tersi bir durumda biçok şenlik yaşamış ve "aha ben yaşadım siz yaşamayın;içinizde patlasın." diyen hocadır.*
muhtemelen andropozu ya da menapozu yaklaşmış ya da gelmiş olan hoca modelidir.
Idealist hoca türüdür.Saygı duyulmalıdır.Sonuçta onun da bir görevi var ve programını şenliklere endekslemek mecburiyetinde değildir.
muhtemel yaşadığı travmatik nevrozlar neticesinde bu hale gelmiş çocukluğuna inilmesi gereken hocalardan biridir.
mühendislik hocasıdır. birden fazla vize yapmaktadır. kendince öğrenciyi düşünen ayrıca senlikleri de seviyesiz ve gereksiz bulan hocadır.
matematik bölümü hocası da olması muhtemeldir...*
böyle şenlikti,etkinlikti bilmemneydi gibi şeyleri gereksiz,vakit kaybı olarak gördüğünden gayet ruh hastası bir şekilde öğrenciye özellikle bu şenlik döneminde dahada yüklenen hocadır.
kendisi gençliğini,üniversite yıllarını asosyal bir varlık olarak geçirmiştir. ve herkesi de kendisi gibi sanmakla beraber kendisi gibi olmayı da (yani küfredilen bir kişilik)pek matah birşey zanneder. o yüzden bu ruh hastası hoca tipine, ruhsal problemlerine acil şifalar dilemekten başka yapılacak fazla birşey yoktur.
ogrencilik yaptigi yillarda surekli ezilmis, girdigi her ortamda makaraya maruz kalmis, careyi ders calismakta bulup ogretim gorevlisi olabilmis silik tiplerdir. Bu insanlar zamaninda gezip tozup eglenemedikleri icin ben yapmadim onlarda yasamasin tarzindan bakar olaya. Acil sifalar bekleriz bizde.
(bkz: öğrenciden nefret eden hoca)
herhangi bir itü hocasıdır.
psikobat hocadır. kendini düşünmediği gibi öğrencileride düşünmez. bu kategoriye tıp fakültesi hocalarını katmak mümkündür.