bugün

evanescence'in amy lee ile birlikte kurucusu.
the open door'a kadar olan butun albumlerde imzasi vardir.
anastacia ile birlikte bir single ları vardır.henuz genc olmasına ragmen cok kaliteli projelere imza atmıştır ve daha nicelerine de atacaktır. (bkz: fastastik dörtlü sountrack)
"ailemle daha fazla ilgilenmek istiyorum" diyerek evanescence'den ayrılmış ancak ayrıldıktan sonra pek çok şarkıcının prodüktörlüğünü yapmıştır. hala da yapmaktadır.
*
"aha gitar böyle çalınır!!" dedirten eski evanescence üyesi.*
amy lee'ye aşık olan hatta malum grubun bir çok şarkısını amy için yazan saygı değer gitarist.fakat amy alt grupları olan sentencedin solistiyle aşk yaşamaya başlayınca bunu kaldıramamıştır ve grubu bırakmıştır.karizmatikdir,iyi çalar,gururludur, helal olsundur.
eski evanescence elemanlarını toplayıp we are the fallen adında grup kurmuştur.
evanescence'i evanescence yapan en önemki unsurlardan, mükemmel müzik adamı. mıydı yani. tek başına çıkardığı all for this albümünde bir tane vasat altı şarkı bulmak zor. aşmış müzisyen.

(bkz: keline kurban)
eski evanescence elemanları ile kurmuş olduğu grubu we are the fallen ile ilk şarkılarını yayınlamışlardır ayrıca. ben moody ne kadar sağlam bir müzisyen olduğunu yine göstermiştir arkadaşları ile beraber. solist carly smithson'ın amy lee'e tarz olarak benzediği gözlerden kaçmamaktadır. bu leziz şarkı için;

http://vids.myspace.com/i...70-4991-83d2-26ef9c71e952
Evanescence'den sonra toparlayamayan sanatçı, amy lee ile olan kavgasından sonra gruptan ayrılmıştı bildiğiniz gibi ilk zamanlar birçok sanatçıya şarkı verdi ve onlarla işler yaptı ancak bunlar geçiciydi ve çoktan unutuldu daha sonradan Evanescence den kopan kişilerle ''we are the fallen'' grubunu kurdu. ve belkide hayatının hatasını yaptı, we are the fallen üyeleri sebebiyle bir Evanescence özentisi gözüyle bakılan bir grup haline geldi birçok evanescence hayranının nefretinide kazanan grup seslerini duyuramadı, ben moody ise daha önceden çıkardığı solo albümünün tanıtımlarını we are the fallen grubunun üstünde tuttu, ben 'nin solo albümü grup kurulmadan önce çıkmasına rağmen ben'nin albümünün klipleri grup kurulduktan sonra çekildi. we are the fallen grubu hristiyan öğeler taşımaktadır. ben moody ve we are the fallen kariyerlerinin hiçbir döneminde Evanescence ile rekabet edememiştir.
Sevdi...

Bir kadını gerçekten seven erkek hayranlık uyandırır bende, bu adam da gerçekten sevdi... Sevdiği kadının başkasıyla evlenmesine göz yumamazdı. Her şeyi bırakıp çekti gitti...

Hangi kadın böylesine sevilmek istemezdi?
http://www.youtube.com/watch?v=locy1U7jTj8
(d. 22 Ocak 1981, Arkansas) eski Evanescence gitaristi ABD'li müzisyen, söz yazarı, besteci.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ben_Moody