bugün

bütünün dörtte biridir.
(bkz: yarısının yarısı)
ing. quarter
matematikte ¼ e tekabül eder.
ezginin günlüğü için yapılan tribute albümün adı.
albümün adının çeyrek olmasının sebebi grubun
kuruluşunun 25.yılı anısına çıkarılıyor oluşu.
(bkz: çeyrek asır)
ezginin günlüğü'nün 25.yıl albümü. albüme gürol ağırbaş eşliğinde feridun düzağaç, bulutsuzluk özlemi, gündoğarken, vasiliki, yaşar, haluk levent, yüksek sadakat, vokaliz, yavuz bingöl, barış akarsu gibi sanatçılar konuk olarak yer almakta.
2007 tarihli ezginin günlüğü 25. yıl özel tribute albüm.

1-sezen aksu / 1980
2-bülent ortaçgil / teninle konuşmak
3-candan erçetin / gelmiyorsun
4-feridun düzağaç / mutlu olmak varken
5-yavuz bingöl / küçüğüm
6-barış akarsu / leyla
7-vokaliz / sardunya
8-aşkın nur yengi / aşk bitti
9-hüsnü şenlendirici / signomi
10-haluk levent / sabah türküsü
11-levent yüksel / selluka
12-sabahat akkiraz / gemi
13-gürol ağırbaş / yaprak
14-sunay akın / seni düşünmek
15-yaşar / ebruli
16-göksel / kedim
17-yüksek sadakat / ayrılış
18-grup gündoğarken / terlikli şarkı
19-modern folk üçlüsü / düşler sokağı
20-feyza erenmemiş / küçük hanımın şarkısı
21-mirkelam / istanbul
22-bulutsuzluk özlemi / hükümsüzdür
23-vasiliki / kül vakti
24-fuat saka / hişt
25-ayşe tütüncü / mutlu son
ezginin günlüğü için çok anlamlı bir o kadar da kotü albüm. bütün şarkılar güzel yorumlansa bile * aşk bitti yi feyza erenmemiş dışında birinin soylemesi albümün üstünde kocaman bir gölge olusturmus. sırf bu yüsden bile alınmayabilecek bir albüm.
mirkelamın istanbul ve yaşarın ebruli şarkılarını çok güzel yorumladığı albüm. sezen aksu dan daha iyi bir 1980 yorumu beklerdim.
bazi sarkilarin cok daha guzellestigi, bazilarininsa anlamini yitirdigi ezginin gunlugu`nun 25. yil albumu. en guzelleri icin:

-levent yuksel/ selluka
-gurol agirbas/ yaprak
-yasar/ ebruli
-fuat saka/ hist
peride3 ile aynı gün birbirimizden habersiz alıp birbirimizi görür görmez de çantamızdan çıkarıp birbirimize gösterip şoka girmemizi sağlayan albümdür.

ayrıca insan bir garip oluyor yıllarca o kadar alıştıktan sonra başka seslerden dinlemek p şarkıları. güzel mi değil mi anlayamıyorum.

küçükken annenden dinlediğin ninniyi kendi çoçuğuna söylemek gibi,
sevgilinin parfümünü değiştirmesi gibi bir albüm işte.
vasiliki' nin kül vakti, gündoğarken'in eksik bir şey, fuat saka'nın hişt, bülent ortaçgil'in teninle konuşmak, sabahat akkiraz gemi, barış akarsu leyla yorumları için alınabilecek albüm.
yarım ekmek kokoreç'in yarısı
Yarımın yarısı.
(bkz: q1)
(bkz: q2)
(bkz: q3)
(bkz: q4)
farsça çehar/çahar (dört) ve yek (tek,bir) kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur.
ezginin günlüğünün 25. yılı anısına çıkarılan çeşitli sanatçıların ezginin günlüğü şarkılarını seslendirdiği mükemmel bir albümdür. türkiye müzik tarihinde belki de en iyisidir. herkesin dinlemesi şiddetle tavsiye edilir.
Şu an 200 tl küsür fiyatında altın.
kokoreç gelir hemen aklıma . çocukken pazardan geliyorduk sanırım fazla bakmış olcam ki orada kokoreç yiyen adam çeyrek kokoreç almıştı ulan hiç unutmuyorum ilk defa orda yemiştim kokoreci.
farsça/kürtçe kökenlidir.

çarê yek: dörtte bir.