bugün

nejat yavaşoğulları'nın vokalistliğini yaptığı grup.
(bkz: sözlerimi geri alamam)
(bkz: yine düştük yollara)
ilk başlarda tarzlarını garipsediğim ama şimdi dinlemekten asla vazgeçmeyeceğim bazı parçaların sahibi olan gruptur.biralar soğuk mu dedim dedi ki normal
(bkz: acil demokrasi)
(bkz: bağdat kafe)
(bkz: yaşamaya mecbursun)
(bkz: harran ovası)
(bkz: sözlerimi geri alamam)
1990 larda turkıye bulunan ıyı rock gruplarından bır tanesıdır.Taksımde bılsak ta ve hayal kahvesınde aldıkları sahnelerle ıyı zamanlar gecırmemızı saglaıslardır.Evsız kaldıgımızda evlerını acacak kadar ıyı nıyetlıdırler.
ingilizlerin kendi memleketlerinde duydukları bir özlem çeşididir
"güneye giderken" isimli şarkılarında geçen "solda güneş yükseliyordu" sözü yüzünden 80lerde başı bir hayli ağrıyan,,"Neredesin Firuze" isimli filme yaptıkları soundtrack süperdir bence (bkz: törki törki)
1998 de dinlemeye başladıgım en canavar grup.
1-Bulutsuzluk Özlemi
2-Uçtu Uçtu
3-Güneşimden Kaç
4-Yaşamaya Mecbursun
5-Yol
6-Numara
7-Bulutsuzluk Senfoni
8-Felluce / Bağdat
9-Bulutsuzluk 3'lu Seti (Uçtu Uçtu,Güneşimden Kaç,Yol karmaları)
aynı zamanda ilk albümlerinin adıdır.
Bir Güzel Gördüm Yolda
Bu Yorgunluktan Bıktım
Bulutsuzluk Özlemi
Dalgakıran
Ekmek Aslanın Ağzında
Evinde Gitarın Var mı
Güneye Giderken
Hezarfen Ahmet Çelebinin Şarkısı
Kimse Barıştan Söz Etmiyor
Koştur Durma
Kütürdet Beni Rutubet
pastanede
PTTnin Önünde
Yalnız Kalma
yıllar sonra
askere giden deniz demiröz'ün yerine gruba konserlerde eski gitaristleri akın eldes eşlik etmektedir.
http://www.bulutsuzluk.com
kuruldugunda bir sure mor adini kullanmayi denemis gruptur.
türkiye de onlar gibi kolay kolay cıkmayacak olan grup.sarkılarını 3 cd de toplayıp piyasaya sunan 30-35 sarkıyı keyifle dinlememizi saglamıs ayakta alkıslanası grup.
havanın sürekli kapalı ve yağışlı ve doğal olarak bulutlu olması durumunda açık ve güneşli havaya yani bulutsuzluğa duyulan özlemdir bulutsuzluk özlemi. bulutsuzluk özlemi duyan insanlar haberlerden sonra zap yapmayıp hava durumunu beklerler ve sunucunun ağzından cıkacak 3 kelime için dua ederler. "hava bugün açık"
hava bedava su pet şişelerde diye bir satırları vardır ki kitleleri hayran bırakmışlardır kendilerine.
turkıyenin ilk rock muzık gruplarındandır.31 Temmuz 2006 da 20. yasını kutlayan en unlu rock gruplarındandır.
dün akkuyu'da 5 şarkı söyleyip giden efsane türk rock grubu.solmuş eşortmanlarıyla sahneye çıkmaları ilginç bir not olabilir..
20. yaş gecesinde duman'la beraber bizi uçuran grup.
(bkz: uçtu uçtu)
bi kaç konuya saplanıp kalmış zamane tırı vırı rock gruplarının aksine, her daim her konuda söyleyecek sözü bulunan, tepkisini esirgemeyen, müziğiyle bizi bizden alan, kurulduğu günden beri türkiye'nin en iyi gitaristlerine sahip olmuş (bkz: akın eldes)
(bkz: yavuz çetin) (bkz: serdar öztop), konserlerinde bizleri coşturmuş, güzel insan nejat yavaşoğlullarıönderliğindeki şahane gruptur.
grup isminin hikayesini nejat yavaşoğlulları şöyle açıklıyor:
''....beni* ve sina* bulutsuzluk özlemi adı altında bir organizasyonda çalmamız için çağırdılar.o zaman için bizim için bu büyük bir olaydı.biz sahneye çıktık ve çok beğenildik.bunun üzerine albüm çalışmalarına başladık sıra grup ismine gelince sina bulutsuzluk özlemi olsun o zaman dedi ve bu şekilde gelişti''

not:işin ilginç kısmı herkes nejat yavaşoğullarını suçlayıp grup liderliği yaptığını ancak bunun egoistçe oldugunu söylerken grup ismini sina koloğlunun koymasıdır
(bkz: berke ozgumus)
mor ve ötesi grubuna bu kadar destek vermelerini anlayamadıgım rock grubu. kendileri kadroların da bir zamanlar serdar öztop gibi bir adamı barındırmışlardır, şimdiki gitaristi de baya güçlü olan grup.
yaz daha yeni bitmiş olmasına rağmen tavan olan özlemdir. kış olmasın.

(bkz: sorumsuzluk özlemi)
(bkz: beytepe hit 15 konseri)