• şimdi bir avm de öpüşen çifti uyaran bir kişi bıçaklanıyor. haber burada:

http://t24.com.tr/haber/o...erinden-bicaklandi,342852

bu haber üzerinden ekşici çomarlar ise toplumun içinde öpüşen bu ahlaksız çifti savunup, o ahlaksız çifti uyaran kişinin bıçaklanması üzerinden suçu ve ahlaksız çifti övüyor.

şimdi kendisini medeni zanneden ekşici çomarlar. sokak ortasında öpüşmek hele hele toplumun içinde ahlaksızlığı özendirecek ve diğer insanları günaha teşvik edecek şekilde davranmak medeniyet ise sokayım sizin medeniyet anlayışınıza. siz ezikler hoşgörü hoşgörü diyorsunuz ancak inançlı insanların inançlarına uygun yaşamasına nedense hiç hoşgörülü değilsiniz. sizin küçücük beyinlerinize hitap edecek şekilde anlatayım. biz müslümanlar gücümüzün kuvvetimizin yettiği kadar emri bil maruf nehyi anil münker yapmakla yükümlüyüz. sizler ne kadar sokakta öpüşen çiftleri savunuyorsanız bizlerde inançlarımız gereği sokakta bu tarz gayri meşru davranışları gördüğümüz zaman uyarırız ki bizimde en doğal hakkımız budur. bir kişi uyardığı için bıçaklanıyor ve siz bu kişi bıçaklandığı için şiddeti, suçu övdüğünüz için tecavüzcülerden ve otobüste masturbasyon yapan kişiden farkınız kalmıyor. bu nedenle eğer hoşgörü istiyorsanız sizlerde müslümanlara hoşgörülü olacaksınız. evinizde ne halt yediğiniz bizi ilgilendirmez. ancak biz bir toplumsak ve sokakta uyulması gereken ahlaki normlar varsa bunu son nefesimize kadar savunacağız.

ayrıca çocuklara tecavüz eden, otobüsteki bayana tacizde bulunanların ne kadar ahlaki zayıflığı varsa; sokakta öpüşen ve uygunsuz hareketlerde bulunanların da o kadar ahlaki zayıflığı vardır. buda biline...

özel ekleme mesajı:
    hani bu ekşici çomarlar karşı görüşte olanlara "çomar" diyor ya. ettikleri sözü kendilerine söylediğim için kuduruyorlar. önce hoşgörü istiyorsanız karşı tarafı aşağılamamayı öğrenin. çomar lafını size yedirmek için söyledim. nerede kaldı sizin şu meşhur özgürlükleriniz? sizin dindar olanlara çomar deme özgürlüğünüz varsa bizimde size çomar deme özgürlüğümüz var.
  • Bu aralar baya tehlikeli bir yaratık bunlar.

Az önce ödev yapıyorum 8 yaşındaki minik erkek kardeşimle. Durup dururken kalemi atıp "abla biliyor musun ben buketi seviyorum onunla evlenicem" dedi. Gözlüklerimi yaşlı teyzeler gibi indirip "Dur ablacığım buket kim" demeye kalmadan yanağından öpüştüklerini, okulda elini tuttuğunu anlattı. "Ama kavga ettik artık kankası alpayı seviyormuş öyle dedi" dedi.

ilk kalp kırıklığını yaşamış küçüğüm.

valla ama buket sen de sevgilisiyle kavga edip, saat 4de alarm kurup whatsappta son görülmesini değiştiren kezonun kız kardeşi misin be anam? Yapılır mı bu el kadar sabiye?

O kadar da çikolatamızı,tostumuzu yemiş şırfıntı. hem alpay da pek bi tipsiz. Hmmmfff

edit: düğünlerine çiçekci olarak gidip yumruk çakıp gelecekmiş alpaya. atara atar, hayal gücüne hayal gücü biz de.
  • dizüstü, masa altı, yer altı artık ne diyolarsa boklu götlerinden edebi akım üreten çakma enteller. ah bu beyinsiz takımı yazarken bir denk gelmiyor ki o kalemi bir taraflarına monte edeyim. güzel kardeşim senin evinin önüne arkasına yazsalar hoş olur mu o saçmalıklar? bir de fotosunu çekip sanal dünyalarında coşuyorlar. vallahi beyin namına bir şey kalmamış bunlarda.

edit:

saygılı güzel kardeşim, sırf instagrama foto yükleyecek diye başkasının mülkiyetini gasp etmek iyi bir şey mi? sanatı, edebiyatı bu denli basite indirgeyenin aklına tüküreyim. sokak sanatı diye bir şey uydurmayın. sokak mimarisinden başka bir şey olmaz yani sokaktan sanat falan çıkmaz.

siz çoluk çocukla bunu tartışmak bile büyük hata. koca ülkede bir ben betonarme arasında yaşıyormuşum da herkes survivor hayatı yaşıyormuş amk. hem de en romantiğinden. ulan gerzekler duvarın içi de benim dışı da benim. benim olmasına rağmen hiçbir şekilde ahengi bozacak bir çabaya da girişmem. her taraf beyazsa ben kırmızıya boyamam, çevre düzeni diye bir şey var. hadi onu geçtim sanat diyorsunuz la bunlara? daha neyin ne olduğunu ayırt edecek seviyede değilsiniz belli ki, bunlara sanat diyorsanız orhan veli, nazım hikmet gibi adamların yaptığı nedir? neyse takılın siz öyle.
  • Tanimadiklari halde iki mesajina cevap gelmedi diye hatta pardon iki mesajina gec cevap geldi diye sacma sapan askim diyerek dikkat etmeye calisan askim kelimesine kizinca bu ne saygisizlik ukalalik denince pencelerini cikarip sen tam bir ergensin 50 kisinin sana yazmasindan ego tatmini yaparsin. Asla gercek bir iliskin olmaz senin diyerek uste cikmaya calisan varliklardir.

Hic sohbet olmadigi halde entrylerden sen entryler de ay gotum yaziyosun evlenecek degil sevisilcek insansin diye sacma sapan hakaret dolu mesajlar atanlar da var ki bu insanlarin da gecmiste ki iki selam mesajina cevap verilmemis.

Oncelikle gercekten iclerin de insan olan sohbet etmek nedir bilen insanlar var ki onlar ustune alinmasinlar. Herkes kendini biliyordur zaten.

Ama gercekten ole farkli kafalari yasayan insanlar var ki kurunun yaninda siz de yaniyorsunuz yaşlar.

Edit: entry de kesinlikle genellemeye gitmedim. Bundan da zaten nefret ederim. Onlar kendilerini biliyorlar derken zaten bu entry o kisileri yonelik o kisilerden ziyade kimse ustune alinmasin. Gercekten insan olan sohbet etmek nedir bilen saygisini bozmayan erkekler de var ki onlara burdan saygilarimi sunarim.
  • kürtçe

1030.
  • lev nikoloyevic gumilev: “atasız ve tarihsiz toplumların ortak bir dili yoktur. alfabesi, yazılı edebiyatı, ortak bir tarihi de yoktur. bu tip topluluklarda küçük bir gurubun dili ön plana çıkar ve zamanla o topluluğun dili haline gelir, ama bu dil çok melez bir dildir… bunlar kendi bölgelerinde eskiden yaşamış hemen herkesi sahiplenirler ve atasız topluluk bir anda çok atalı bir topluluk haline gelir”. 

(bkz:  selahaddin eyyubi)
    (bkz: mitanniler)
    (bkz: Medler)
    17.yy'da yazılan farsça-türkçe bir sözlük olan burhân- kaatı tercümesinde 481. sayfada şöyle yazmaktadır:

“kesâfettâ-yi âlem gird kerdend en anha mîsiriştend, kürd kerdend”

bunun türkçesi şudur: 

“dünyanın kalabalıklarını topladılar; karıştırarak onlardan kürt yaptılar”

rusya’nın erzurum konsolosluğunu yapan auguste jaba, kürtçe derlemeler yayınlamış, f.jutsi de bu derlemelere dayanarak 8378 kelimeden meydana gelen bir sözlük oluşturmuştur.

bugünküne göre daha saf olan bu sözlükteki kelimeler tasnif edilmiş ve v.minorsky kürtçe kelimelerdeki kökenleri şöyle sıralamıştır:

3080 kelime türkçe
    2230 kelime farsça
    2000 kelime arapça
    370 kelime pehlevi lehçesi(sasaniler zamanında konuşulan iran dili)
    220 kelime ermenice
    108 kelime kaldanice
    60 kelime çerkezce
    20 kelime gürcüce
    300 kelime (ses ve şekil bakımından çok fazla değişikliğe uğradığı için kökeni bulunamamış)

lozan’da kürtlerle türkler bir millettir diyen inönü’ye lord curzon “ben onlara (kürtlere) bir alfabe vereyim de görün bakalım bir millet misiniz değil misiniz?”

şimdi bu kadar şeyden neyin ne olduğunu tartışmayacağım. vladimir minorsky denilen zat kürdolojinin devlet destekli kurucusu. on "bile" gerçekleri çarpıtamamışken siz neyin derdindesiniz? ingilizlerin, rusların, amerikalıların altına yatarak onurlu bir halk olunmaz.

Şeklinde bir entry yazmıştım bir aralar.
  • 1996 gazetesi.dinini bilmem bölgede yahudi çok kavim olabilir ama dinini bilmem. amma ve lakin yaptıkları icraatlara bakarsak türklerin ve müslümanların trollendiğini görürüz. şuan 4 ayaklı ortadoğu yapbozunun 2 aşaması bitmek üzere. sorarım size bizim lehimizemi olmuş? ya da geldiğinden beri 19 müslüman ülkenin rejimi ya da sınırları değişti. tesadüf mü? ülkeyi türkler yönetmiyor aklınıza sokun. truva atları işgal etti atatürkten sonra ülkeyi.
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/1072817/+
  • Şüphesiz ki küçükken öğrenmiş dinlemiş ya da okumuş olduğumuz külkedisi masalındaki kızın sanki biraz paragöz ve sevişme istemli olmasıdır.

evet arkadaşlar, şimdi bu kızı bize masum diye yutturdular ama işin aslı öyle değil.

bu kızın tek derdi ne? iki üvey kız kardeşinin gittiği baloya gitmek, oralarda endam eylemek, kendini göstermek, paralı bir koca bulmak.

tüm bu elbiseler, süslenmeler, periye yalvarışlar bunun için.

sırf bu cinsel ve materyalist ideaları uğruna da zavallı 6 farenin atlara dönüşmesine, bir nimet olan balkabağının arabaya evrilmesine, kendi halinde takılan bir sıçanın arabacı yapılmasına ve mis gibi ormanda fiti fiti gezinen 6 kertenkelenin uşak yapılmasına sesini bile çıkarmıyor.

varsa yoksa kendi derdi.

yani saat 00:00'da balo salonundan ağlaya ağlaya kaçışlar hep bunlardan mahrum kalacağı için.

küçükken yemişiz bunları ama gerçekleri artık çok daha iyi analiz edebiliyoruz. yazıklar olsun sana külkedisi. şırfırtı.
  • Şimdi bişi dicem.

Pust ve sizi sadece sex malzemesi olarak gören, sizi zerre sevmeyen ama yalamak için yer kollayan soysuzlardan uzak durun. Parası var diye güvenmeyin sizin dünyaya bedel iffetiniz olsun.

Evlenin ve mutlu huzurlu bir düzeniniz olsun. Eli penisinde Nasır tutmuşlara mazleme olmayın.
  • Giyinirken önce altımı giyerim. Önce üstümü giyersem, sanki ruhum sıkılıyor gibi, sanki biri boğazıma yapışmış gibi hissediyorum. Yine aynı şekilde kulaklığı önce telefon, bilgisayar hangisini kullanıyorsam o an, ona takarım, ondan sonra kulaklarıma takarım. Önce kulaklarıma takarsam yine aynı şekilde ruhum sıkılıyor. Biraz rahatsız mıyım neyim.
  • Hemcinslerime pek onermiyorum. En azindan epilasyon aletiyle alabilirsiniz gızlar.

Yalniz su kil yumagi gibi gezen erkekler gelip soyle basliklarda at kosturmuyorlar mi, deli oluyorum. Hepiniz metroseksuelin babasisiniz ya dayatin bakalim kadinlara.