3
  • jack london'ın adem'den önce kitabını hatırlatan başlıktır.

kitapta biraz kurgu biraz gerçek olarak evrimden bahsedilmiştir ve bu konu şöyle açıklanmıştır özetle:

bizden önceki atalarımız ağaçta uyudukları için sık sık ağaçtan düşerlermiş. biz ağaçtan düşüp de ölmeyen neslin torunlarıyız.
  • En yakın en iyi arkadaşım olarak benden daha güzel olabilirsin, benden daha zayıf, daha başarılı, daha seksi, daha "cool", daha daha daha daha olabilirsin.

Yine de bunlar sana "bu fotoğrafta çirkin çıkmışım, bunu koy da şansın biraz artsın." deme hakkını vermez.
  • işbu entry; nefsi müdafaadır.

(#32371026) bana dedesini izmirde denize döktüğümüz yunanistan kürdü gibisinden bir şey demiş.

tarih derin bir havuzdur, yüzme bilmiyorsan bir küvette bile boğulabilirsin, başına gelen de aynı bu. kollukla küvete girip üstüne bir de boğulmak.

ama önemli olan şu, bu havuza girmeden önce, havuzu yaratan oluşturan, muslukların işleyişini öğrenmen gerekir. hiçbir havuz tek bir musluktan oluşmaz, bunun dolduru var boşaltı var, arada temizliği var var da var. tarihte aynıdır. tek bir pencereden bakarsan. gördüğün tek şey, o camdaki kendi yansıman olur.
  • Zordur. ama mükemmeldir. Sarı ve kırmızıyla yaşamaktır. Gurur duymaktır.

Moralinin bozulduğu bir anda aklına "sneijder gooooolll alllllaaahım gollllll" sözünün gelmesiyle keyiflenmek aynı zamanda hüzünlenmektir.

Maç yaparken denizliden gol haberi gelince maçı bırakıp sevinmektir.

Uefa'yı aldığını hatırladığında sevinçten havaya uçarken "korkunç bir şey" diye bağıran yorumcunun sesini duymaktır.

Ezeli rakibini finalde yenerek avrupanın en büyüğü olmaktır.

Ezeli rakibinin sahasında kupa kaldırmaktır.

Saha dışı yerine saha içinde oynamayı tercih etmektir.

Galatasaray bir kültürdür. Bir yaşamdır hayattır. Nefestir. içinizde tuttukça hissedersiniz. Hissettikçe seversiniz.

Kısacası Galatasaray sevdadır. Galatasaray her şeydir.
  • july4th

1681.
  • gerçek july4th; 21 haziran 2015 tarihinde ulu ova'da meydana gelen yapacağınız işi sikeyim savaşında onurlu bir şekilde savaşmış, ortalığı silkmiş, entry'leri başta olmak üzere her şeyini de silmiş ve maalesef yazarlığını kaybetmiştir. o günden sonra yerine geçen ve herkese onun kimliğiyle yazan kişi, Yahudi bir iş adamı olan yossi zall'dır ve kendisi bir masondur. fırsat buldukça database'den kurtarabildiği eski mesajlarını okur, onun popülaritesiyle halihazırda gelmekte olan fırsatları değerlendirir ve kendisini july4th zannedip de hürmet gösterenlere kıllı göbeğini hoplata hoplata güler. bu kadar gülecek ne vardı?!

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1050024/+

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1050025/+

http://galeri.uludagsozluk.com/r/1050026/+
    gece
    5 saat önce
    ... 6  :)  1  :( 
  • doğuştan gelen ve kızın hiçbir şekilde elinde olmayan özelliklerinden dolayı bazı andavalların ağzına sakız olmuş kızdır.
    bu kızımız estetik olsa eleştirilir , olmasa eleştirilir.
    en iyisi kimin ne dediğine kulak asmayıp , kendi düşüncelerini dinlemelidir.
    kaba olmayın lan , çok mu zor oğlum ? şu ağzınızı açtığınızda iki dakika güzel şeyler çıksın , beyin hep eleştirmeye programlanmış , içiniz çürümüş lan.
  • Her gün, mütemadiyen her gün dizimin dibine oturtup uzun uzun saçlarını tarayacağım.çiçekli elbisesinin içindeyken masallardan çıkıp gelmiş gibi hayran hayran bakacağım ona.ellerine, o minicik ellerine kına yakacağım mutlaka.koklaya koklaya öpeceğim sonra ellerini.çilekli toka ve pembe kurdelalı rugan ayakkabı alacağım kesin.dantelli kar beyazı çoraplarını da eksik etmeyeceğim.
    çilek kokusunun parfüm kokusundan daha güzel olduğunu, onun yüzüne en güzel bu kaş şeklinin gittiğini, saç renginin ilk günkü gibi kaldığında ne kadar güzel bir renk alacağını, yüzüne süreceği her boyanın onu daha erken yaşlandıracağını dolayısıyla doğal olanın daha uzun ömürlü ve sağlıklı olduğunu anlatacağım biraz büyüdüğünde.

büyük lokma yemekten ve büyük söz konuşmaktan allaha sığınırım elbette ama bir gün kız annesi olursam kadından bozma her şeyden uzak tutacağım kızımı.küçük bir kız çocuğuna yakışır gibi yetiştireceğim.çiçek gibi koklaya koklaya, şiir gibi okuya okuya.
  • Baya zaman geçti üzerinden. Aynı duraktan bindiğimiz biri 10 kuruş eksik verdi diye minibüs şoförü çocuğu azarlamisti. Zaten minibüs sıkışık Çocuk bulamadı minibüs şoförü konuşuyor halen, neyse çocuk 10 kuruş buldu verdi de şoför nihayet sustu.

Sonra ben verdim 5 kuruş eksik verdi para üstünü şoför. Dedim eksik bu. He abi diyor 5 kuruş kalmamış, helal et. Az önce bu arkadaşa 10 kuruş için etmedigin laf kalmadı, ne helalinden bahsediyorsun dedim. Cevap veremedi. Tüm minibüs birden alkışlamaya başladı. Nirvanaya varmıştık. Müsait yerde diyip indim.
  • Emin olun bir kadın da neden elin Adamlarına ya da kadınlara memelerini göstermek istediğini bilmiyordur. Tıpkı bir Koyunun sürüsündeki diğer koyunlara itaati gibi bunlar da böyleler işte. Evet kadınlar şimdi dursun ve kendine bir sorsun neden mememi açıp gösteriyorum ben diye?
    Bazı sesleri duyar gibi oluyorum, sanane kızaaam, meme benim değil mi ister açarım ister açmam!
    Ama farkındaysa bunu yapıp yapmamasının serbestisini tartıştı.
    Neden memesini gösteriyor söyleyemedi.
    kendide bilmiyor.
    Giyen varsa yazsın valla neden dekolte giyiyorsunuz? Neden hiç tanımadığınız bir erkek tarafından ya da kadın tarafından beğenilmek ve arzulanmak istiyorsunuz?
    Çünkü meme güzel ve arzulatan bir şeydir.
    Ama neden halka açılır?
    Dekolte giyen açıklasın.
  • bu herif neden hala siktir edilmiyor?

ajanı, truvayı falan geçiyorum.

doğu ve güneydoğu'da kürtler chp'ye oy veriyor mu? hayır.

batı'daki kürtler chp'ye oy veriyor mu? çok az.

kürtlerle köprü kurma niyetiyle alınan kişilerin, yapılan hamlelerin şu zamana kadar bir faydası oldu mu? hayır.

istanbul yerine memleketi diyarbakır'da vekil adayı olacak totosu var mı? hayır.

sırf bu herif ve ekürisi yüzünden chp'ye oy vermeyen insanlar var mı? var hem de çok.

e faydadan çok zararı dokunmuş bu herifi chp'de tutmak niye? doğru olan bu olduğu için mi?

şunu dikkatli okuyun bak:

kürtler asla chp'ye oy vermeyecek.

bu gerçeği kabullenip artık chp'nin ana kitlesi olan ve yıllardır ezilen seküler demokrat türk milliyetçileriyle bütünleşmek gereklidir.

• Advertisement Advertisement
    Advertisement