gündemdekiler

1. kız arkadaşın face ine girip erkeklere mesaj atmak

acizliktir. aptallıktır. mantık yoksunluğudur.

biraz önce liseden bir kız arkadaşım "ya biz nasıl tanışmıştık?" şeklinde bir mesaj attı. aptal herif. daha ilk mesajından belli. ben hemen anlayınca açıkça belirttim yanlış yapıyorsun falan diye önce inkar edip kız gibi konuşmaya devam etti sonra dayanamadı küfürler, numaranı ver lan, nerdesin gelicem lan...

bir insan kıskanç olabilir neyini büyütüyorsam artık... belki de kuyruk acım vardır. yiyorsa kıza söylerim di mi? ama yok yemiyor.

gerçekten yazık...

2. denge bilekliği

Plastik bilekliktir. Bende var arada takiyorum. Taktigimda kimse görmesin istiyorum o ayri. Su malca seylerden sende mi aldin iuhahah kimbilir ne kadar para ütüldün gibi diyaloglara maruz kalmak istemedigimden.

3. adam gibi sevmek

Her babayiğidin harcı değildir adam gibi sevmek.
    Gözünün içine bakarak sevmektir adam gibi sevmek iki gün hevesini alıp kenara atmak değildir.
    Gönül gözünü başka kimselere kapatmaktır adam gibi sevmek , önüne gelenin kucağına çıkmak hiç değildir.
    Tek kişilik değil iki kişilik düşünüp ona göre yaşamaktır adam gibi sevmek , menfaatler için birliktelik yaşamak değildir.
    Bir şarapcının milletin içinde gazete kağıdına sardığı şarabını yudumlaması gibidir adam gibi sevmek. Ulu orta ama gizli gizli.

4. semt çocukları ile ilgili dizi olmaması

semt çocuklarının göz ardı edilmesidir. bana işte bu dizideki adam tam semt çocuğuydu demeyin kardeşim. ben ekranlarda fosforlu adidasını çekmiş, şapkasını yarım takmış semt çocuğunu görmek istiyorum. öz semt çocuğu onlardır. bize televizyonlarda gösterilen semt çocuğu, semt çocuğu değildir efendim.
    semt çocuğu tespih çeker, eyvallah çeker. adidasını çeker, mevzuya gider. köşe başında kız keser, aylık geçimini haraçtan sağlar. (veletlerden alınan elli kuruşlar) internet cafelerde sabahlar, kantır atar.

5. gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=dv6Z9lSajKY +

al tüm param bu dedim
    boşver dedi, sende kalsın
    bi parça yeter ufak
    kopar ver yiyeceğinden
    etrafına bak, onlardan olma sakın
    yola koyul küçük küçük git buralardan

sokaklarda sapsarı yapraklar
    mazgallarda yağmur var
    hangi kentte bu denli acı var
    başka nerde istanbul kadar

yapraklar yatağın olsun
    kırlangıçlar, arkadaşların
    yıldızlar yorganın olsun
    hem zaten gökte işsiz güçsüz
    duruyorlar...

benden geçti ama sen yap
    git buralardan
    bitene kadar bitmez hayat
    bitti mi de biter ama
    iç tüm şaraplarını, bu dünyanın
    kay ıslak güvertelerinde
    tüm güzel kadınların

sokaklarda sapsarı yapraklar,
    mazgallarda yağmur var
    hangi kentte bu denli acı var
    başka nerde istanbul kadar

yapraklar yatağın olsun
    kırlangıçlar arkadaşların
    yıldızlar yorganın olsun
    hem zaten gökte işsiz güçsüz
    duruyorlar...

6. ayna programı

afrikaya hiç bir gelişmiş ülkenin eğilmediği kadar eğilmiş önem vermiş programdır...
    zira kenya 1-2, kongo 1-2 gibi pek bir faaliyeti olman ülkeler hakkında bir kaç ama balkan veya kafkas ülkelerinin çoğuna tek bölüm ayırması buna örnektir...

beğenerek ilgi ile takip ediyorum bu arada..

7. denge bilekliği

bi ara övüle övüle bitirilememiş*, fakat sonradan bi boka yaramadığı ortaya çıkan bileklik.
    yıllardır görmüyorum, sahi ne oldu bu bilekliklere? (bkz: o değil de bi ilhan irem vardı noldu ona)

8. westside ıstanbul

Beylikdüzü nde yapılan mini şehir. Heryere yakınmış. Batı yakası evleri denebilir.

Yalnız tanıtımda 3+1 evlerde yasayan aile sahnesinde herkesin evde ayakkabı ile dolaşması cok sikik olmuş. Lan bu kadar gerçekçilikten uzak iste aq.

9. cas ın fenerbahçe hakkındaki gerekçeli kararı

--cas ın fenerbahçe hakkındaki gerekçeli kararı--

237) Yukarıda anlatılanların ışığında, Kurul UEFA’nın 23 Ağustos 2011
    tarihli mektubunun içerisine dayanılarak Temyiz Eden aleyhine disiplin
    soruşturması açmaktan men edilmediği ve venire contra factum proprium
    ilkesinin ihlal edilmediği sonucuna varmaktadır.

--cas ın fenerbahçe hakkındaki gerekçeli kararı--

10. türkiyede erkek olmak

pozitif ayrımcılık denilen nane ve erkek dediğin bla bla.. lafları yüzünden her türlü fedakarlığı yapıp yine de türk kezbanına yaranamamaktir. zira türk kızlarının gözü hep adonisi beyninden büyük italyan erkeklerindedir.

11. sopranos

ben yabancı dizi izliyorum diyen adamın kilometre taşlarından olması gereken amerikan mafya hayatını bu adamların aynı zamanda birbirleriyle ve aileleriyle olan ilişkilerini de anlatan dizi. kazandığı onca emmy ödülünü sonuna kadar hakeden hali hazırda finalini yapmış olan dizidir.

12. ben bu yazıyı sana yazdım

yaptıkların yüzünden yoğurdu üfleyerek yiyorum. kimseye guvenemiyor, aşık olamıyorum. sen 6 ayda benim sayabildigim 14. sevgilinle çıkarken, ben kimseye dönüp bakamıyorum. benden bir beddua alacağın olsun.

13. tolgay ali arslan

trabzonspor'un erkan zengin transferinde ektiği transfer ahlakının sonuçlarını transferi özelinde biçtiği oyuncu.

öyle oyuncunun arkasından kulübüyle anlaşıp 1000lerce kilometre yol tepip ayağına gittikten sonra imza attırmakla büyük olunmuyor işte.

bak işte 3 gün sonra elin oğlu bütün protokolünüzü ayağına getirtir tıpış tıpış sonra da pazarlıkta kullanıp siktir eder. sen de transfer ahlakı geyiği yaparsın 3. sınıf mafya bozması başkanının ağzıyla...

14. 25 ocak 2015 yunanistan seçimleri

syriza'nın hükümeti tek başına kurması için gerekli milletvekili sayısı 150. ancak sandıkların %70'inin açıklanmasına rağmen bu sayı 149'da takıldı kaldı. bizim burada böyle bir durum olsa kan çıkar amk.

15. yunanistan da açlık tehlikesi

keşke ülkeme de onun gibi bi lider gelse dedirten durum. umutluyum çünkü türklerin yunanlılardan ne ileri ne geri kalır bi tarafı yok.aynı kafa yapısına sahip, her nekadar iki ülkedede ırkçılık seviyesi aşırı düzeyde olsada birgün böyle bir lider neden gelmesin?