kapat

En #banabak halin nedir?

P&G olarak, etkileyici olmak için ekstra çaba harcamanın gerek olmadığına, daha azın aslında daha çok olduğuna, senin en özgüvenli halinin aslında en #banabak halin olduğuna inanıyoruz. En #banabak halini keşfetmek ve harekete katılmak için tıkla! https://www.youtube.com/c/banabak

gündemdekiler

1. kezban kitapları

(beni taşlayacaksınız biliyorum ama sözlükte yazılan yazar ve kitaplara ek yapmak istiyorum) kem küm, öhm öhm küçük iskender ve linç etmeyecekseniz ceyhun yılmaz'ın şiir kitapları da bu katego... (dıkşın)

2. mor cizgili pijama siktirsin gitsin kampanyası

sözlüğün çok afedersiniz amına koyan ne zaman görsem küfürü bastığım bu karakterini silktiğim yazarı için başlattığım kampanya eminim benim gibi sinir olan yazarlar da vardır.ulan yeter adam gibi entry gir melis aşağı melis yukarı.sikecem seni de melisini de.

3. izmirli kız

özür dilerim ama güzel değillerdir. bu efsane dikkat ederseniz 90'ların sonunda sezen aksuyla ayyuka çıktı ve 90'ların sonundaki izmir'in kızları şu an 30 yaş üstü kadınlar ve hala 10 numara. izmir'e son gidişimde (ki aynı zamanda ilk gidişimdi) güzel genç kız görmezken, çirkin orta yaşlı kadın da görmedim. bence zamanında bir altın nesil geldi ve orada bitti iş.

4. gerdek gecesi aşkım ben diye cümleye giren kız

Ürkütücü bir durumdur. Korkmamak lazım. gerdek gecesi aşkım ben diye cümleye giren eğer bir 'kız' ise zaten kafa rahat olmalıdır.

sonuç olarak o insana sonsuz bir güvenle bağlandığımız için evlendiğimiz düşünülürse. kötü şeyler düşünmemek lazım. 'aşkım ben biraz korkuyorum.' , 'aşkım ben kız olsun istiyorum.' , ' aşkım beni çok hırpalama ilk kez olucak.' gibi durumlarda olabilir.

5. elif

sevdiğim ama kendimi bi türlü sevdiremediğim kızın ismi. ah ulan ah köpek gibi seviyorum zalımın gızı itirafımı da reddettin ama bi şans felan versen be güzelim

edit : niye eksiliyon amın çocuğu yaran mı var ?

6. hz muhammed ve çocuk sevgisi

http://galeri.uludagsozluk.com/r/715155/+
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/715156/+
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/715158/+
    http://galeri.uludagsozluk.com/r/715157/+

7. kış uykusu

"Nuri Bilge Ceylan" - "Kış uykusu" kurguda daha uzunmuş kısaltılmış diye duymuştum. 196 dakika. Kısa süreli filmlere alışık bünyelere biraz "kış uykusu" moduna sokabilir. Yer yer ustalara(tarkovsky) selam göneren film, vaktiniz ve sabrınız varsa sizi bekliyor.

Oyunculuklara söylenecek söz yok. Başrol çok, boş rol yok. Biraz daha kısaltılıp, biraz daha dış mekanda geçseydi sanırım daha iyi olabilirdi nacizane fikrim.

Bu kadar ödül aldıysa demek ki haketmiş; yolu açık olsun. Oskar adayı olamadı ama gönlümüzün oskarını hak etti. NBC filmlerini daha önce izlediyseniz, bir şans verin, izleyin. iyi seyirler.

8. izmirli kız

8 senedir izmir'de yaşıyor olmama rağmen henüz bir adetiyle bile tanışmadığım kızdır. 5 dakika içinde bir izmirli kız bul ve sana bir milyon tl verelim deseler herhalde yarışmayı kaybederim. amına koduğumun şehrinde herkes erzurumlu. yine de izmir'i aşırı seviyorum.

9. veled i baliğ

Ergen velet demekmiş osmanlıca,
    O değilde uludağ sözlükte siki yeni yeni kalkmaya, amı yeni yeni sulanmaya başlamış ne kadar çok Veled-i bâliğ var.
    Resmen sözlük lüzumsuz bilgiler ansiklopedisine döndü.

10. elif şafak ın eserlerinin 40 dile çevrilmesi

Türkiye'de değerinin anlasilmadigini gösteren olay.

" Eserleri kırk dile çevrilen Elif Şafak'ın romanları, Viking, Penguin Random House, Rizzoli ve Phebus gibi dünyanın en önemli yayınevleri tarafından yayımlanmaktadır. 2010 yılında Fransa'nın en prestijli ödüllerinden Sanat ve Edebiyat Şövalyesi nişanına layık görülmüştür. "

11. blood on the dance floor

1995 çıkışlı michael Jackson'ın yarı toplama albümü.

ilk çıktığı sırada neredeyse her gün dinlerdim. Bağdat caddesinde kafeteryalar, ışık hüzmeleriyle aydınlanan kaldırımlar ve bıcır bıcır kızlar karılar... Bana eski mekanlarımı, sevgilerimi hatırlattı dinleyince. Hey gidi günler...

12. lalegül tv

an itibari ile baktığım aralık 2015 reyting sıralamasında show ve atv den sonra 3. olmuş ismail ağa cemaatinin kanalı.

ulan nasıl olur ? , hepiniz mi cemaatçisiniz ? çok mu meraklı var cübbeli ahmetin konuşmalarını dinlemeye ? .

13. hoşlanılan kızın elif şafak okuduğunu öğrenmek

hoşlanılan kızın hoşlanılmayan bir eylem yaptığını gösterir.

geçin abi bu liselilikleri. ben mesela hiçbir şey okumuyorum, vaktimi çoğunu sözlük, facebook, twitter üçgeninde geçiriyorum. eminim ki çoğumuz da böyleyiz. şu haliyle o kız bizim bu halimizden üstündür.

14. izmirli kız

Aslinda izmirli kizlara en guzel hitap sekli diye baslik acacaktim ama icine edeceginiz icin buraya yazmaya karar verdim. Hem yeteri kadar izmirli kiz basligi var.

Evet izmirli bir kiza en guzel hitap gonlumun incisi'dir bence. Biri bana dese basarim nikahi yeminle.*

15. elif şafak okumayan edebiyattan anlıyorum demesin

Arkadaşlarının elinde gördüğü "popi" kitapları (sanat eseri demek yanlış olur) hemen alıp, bir gün içinde hiçbir şey anlamadan bitirerek ertesi gün arkadaşlarına kitaptan "ay çok güzeldi kızaaam" diye bahseden sanattan, edebiyattan uzak insan ifadesidir. Edebiyat tarihinden bihaberdir. Victor Hugo, Balzac, Halide Edip, Ömer Seyfettin, Reşat Nuri Güntekin ve nicesini okumamıştır bu cümleyi söyleyen kişi.

Sonuç olarak edebiyat anlayışına sindirim artıkları bırakılası kişinin beyanıdır.

(bkz: bok)

(bkz: sıçmak)