1
  • "yeter artık bunca keder" sloganı ile dertlere dur diyoruz. hoşlandığımız hatunlara son bir şiir yazıyoruz ve gömüyoruz yüreklerimize. haydi bakalım yiğidolar.
  • bol bol şükredin senin dert bildiğini nimet bilen var
    bugün basketbol oynadığımız çok samimi olmasam da selam verdiğim karşı sınıfta ki arkadaşım kanserden vefat etti insanın hayatını sorgulamasına neden oluyor böyle olaylar kendime dedim sen herşeye dert yanıyorsun sabah okula gitmemek için annene kızıyorsun ama keşke kanserden kurtulsam da okula gitsem diyen insanları görmüyorsun off bugün hava yağmurlu diyorsun bilmiyorsun ki o yağmuru hastaneden izleyeni kış olup kar yağınca kışın dışarıda gezmek olur mu hiç diyorsun o çocuk kar topu yapmak için can atıyor halbuki demek istediğim halinize şükredin geçmişinize bakmayın bardağa dolu tarafından bakın.
  • son zamanlarda peydah olmus uc feyk hesap.

hesaplari kontrol eden abazan hayatimda gordugum en buyuk issizlerden biri yalniz. 7/24 pc basinda kendi gibi abazanlari kiz taklidi yaparak idare etmek yorar insani diye dusunuyor insan ama adam hayatini uludag'a adamis. yazik. umarim en kisa zamanda sozlugu karistirmaktan baska bir halta yaramayan bu kekonun hesaplari ucurulur. neyse.

not: bu hesaplarin kiz olduguna inaniyorsaniz durum vahim. acilen doktora gorunun.
  • Karşıdakinin kavga edeceğini zannetmek. insanlar artık yumruk falan atmıyor. Silahını çıkarıp vuruyor. Şimdi bir kısım çoluk çocuk nasıl kavga edilir diye yazıp buraya gelecek. Kavga falan etmeyin. Karşınızdaki kişiyi dövebilecekseniz bile etmeyin. Sonra o kişi karşınıza ummadığınız bir anda çıkar. Öldüğünüz ile kalırsınız.
  • Kavgada genel olarak yapılan hatalar.

1- öncelikle kendinizi kavgaya hazırlayın psikolojik olarak eğer heyecan yaparsanız atacağınız yumruğun etkisi daha düşük olacaktır veya heyecan yapıp kitlenip patates olabilirsiniz.

2- düşmanın gözlerine bakmamak. Karşınızdaki düşmanın gözlerine onu ürkütecek bir biçimde bakın ondan koekmadıgınız hissettirin bu rakibin özgüvenini kılacaktır ve karşıdan gelebilecek saldırıya kolay refleks göndermenize yardımcı olacaktır.

3- eller yanda mal gibi beklemek. Gel çeneme kroşe at der gibi beklerseniz adamı bayılırlar eller semi defans pozisyonunda olmalı.

4- rakiple olan mesafeyi ayarlayamamak bu da genel olarak yapılan hatalardandır adama çok yakın durursanız kafa darbesi alabilirsiniz mesafeyi iyi ayarlayın.

5- hazırlıksız yakalanmak. Kavganın ne zaman başlayacağı belli olmayacağı için her an kavga çıkacakmış gibi hareket etmeliyiz aksi taktirde sert bir darbeyle nakavt olabiliriz.

6- o vursun ben sonra dalarım. Bu dünya daki en aptalca düşüncedir bu düşünceye sahipseniz kavga etmeyin zira gözünüzü hastanede açabilirsiniz.

7- ilk yumruğu atsam mı atmasam mı düşüncesi? Bu soruyu kendi içinizde soruyorsanız ilk yumruğu yersiniz o yüzden vurcam deyip sağlam bir yumruk sallayın.

8- saçma sapan atılan yumruklar. Yumrukları rastgele nereye gelirse vurmak saçmadır özellikle ilk yumruk. Yumruklar çene ve burun odaklı olmalıdır ama öncelik çenenin.

9- düşük gard alma. Sokak kavgaların da genelde hedef yüzdür o yüzden yüksek gard almalısınız zira sokakta kimse karaciğerinize midenize vurmaz.

10- atılan yumruktan sonra beklemek. Rakip tamamen etkisiz hale gelene kadar vurmaya seri seri devam edilmelidir.

11- kavgada pasif kalmak. Kavga da olabildiğince hareketli olmalı gerekirse dişlerinizi bile kullanmalıyız. Devamlı saldırcaz durmak pasif hareketlerin bedeli ağır olur.

12- yere düşmek. Heralde sokakta kavga ederken başınıza gelebilecek en kötü durum ne yapın ne edin yere düşmeyin.

13- dövemeyecepiniz birine artistlik yapmak. Bu rakibi sinirlendirir kavga k tü bir şeydir konusmayla halledin hal olmuyorsa kaçın.

14- karşınızda sizden güçlü biri varken adam gibi dövüşmek. Böyle durumlarda pis dövüşün taşaklara ve gözlere saldırabilirsiniz.

15- kavga bittikten sonra olay yerinde beklemek bu çok gerizekalıca bir eylemdir kavga bittiği an koşarak olay yerinden uzaklaşın malı güvenli bir yere gidilmelidir.
  • bu adam ciddi ciddi mi bu sesleri çıkarıyor yoksa mahsustan mı yapıyor merak ediyorum. tek kelime futbol bilgisi yok ama köpek eniği gibi havlayarak para alıyor bu adam, allah akıl fikir versin ne diyeyim.
  • şimdi modem sorun çıkardı, zor tamir ettim.
    sözlüğe bir bakayım dedim. bir girdim enes batur'un abone sayısı yazıyor.
    enes baturu sikeyim.
  • şimdi modem sorun çıkardı, zor tamir ettim.
    sözlüğe bir bakayım dedim. bir girdim enes batur'un abone sayısı yazıyor.
    enes baturu sikeyim.
  • fenerbahçe'nin ilk 2 hafta galip gelememesiyle birlikte beklenen basın toplantısıdır.

açıklamalardan başlıklar:

- biz şike yapmadık, çünkü fetö darbe yaptı.

- hakemler ayağını denk alsın, evlerindeki soyunma odalarını da basarım.

- hakemler bizi kayırmalı. kayırmıyorsa adaletsizlik var.

- sabahtan bu yana zerre şike yapmadım.
  • Cevabı büyük aşkla beklenen sorudur.

Bu özellikle yaşlı amcalar ortalığı karıştırmak için vardir.
    promer
    10 saat önce
    ... 11  :)  2  :(