bugün
tavsiye

en sıkıcı yolculuk deniz yoludur

Beş gün hiç durmadan giderek adriyatik denizini ve ardından messina boğazını geçerek sardinya adasına ulaşan biri olarak katılacağım söylem. Ne var ki zaman zaman inanılmaz güzel ve başka hiçbir yerde bulamayacağınız manzaralar olduğu da bir gerçek. Gün doğumu ve batımları, gece gökyüzünde bütün yıldızların net bir şekilde gözükmesi, ayın kırmızımsı bir renkte doğup yükseldikçe beyazlaması…

kadınların instagram da x günü kombini terörü

Ulan bu ne ya.
Biz erkeklerin gözünü seveyim,ne kadar düz canlılarız ya.

Hafta içi kombini, haftasonu kombini,
Güneşli gün, yağmurlu gün kombini,
23 Nisan, 19 Mayıs, 1 Mayıs kombini,
Yeni evimde ilk kombinim,
Aile evinde son kombinim,
Evlendikten sonra kombinim,
Date Yemek kombinim,
Kız kıza eğlence kombinim,
Toplantı kombinim, tatil kombinim..

Mesela yine erkek ınstagram'ında şayet keko değil ise "başardık, herkese inat" gibi sözler bulamazsın.
Ulan kızların profili diz kapaklarına kadar böyle.

Karakteristik açıdan ne yaşıyor bazı kızlarımız, gerçekten anlamak mümkün değil ama yazık ya.

doğum gününde ötenaziyle hayatına son veren kadın

görsel

Hollanda'da yaşanan olay duyanları şaşırttı. 34 yaşında olduğu belirtilen Jolanda Fun; ailesi ve dostları olmasına karşın herkesi şoke eden bir karar aldı. Bir tane de yavru köpeği olan Fun hayatın kendisi için sürekli acı olduğunu ifade etti ve kronik depresyon, öğrenme güçlüğü ile yeme bozukluğundan muzdarip olduğunu vurguladı. Doğum gününde ötenazi yoluyla hayatına son vermeyi planlayan 34 yaşındaki kadın sosyal medyada gündem oldu.

https://www.cnnturk.com/y...on-verecek-2109243?page=1

ak partiliyi çok fena döven chp belediye başkanı

https://twitter.com/Attil...tatus/1783790006907138093 yoruma gerek yok.

cebinden çıkartmak

Bir deyim.

Ben ondan daha iyiyim. Ondan daha iyi bilirim. Veya onlardan. Üstünlük alfa deyimi.

millet açsa neden kafeler tıklım tıklım

Bunu ben de hala anlamis degilim. Hepsi zengin desem degil. Hepsi borcla yasiyor desem o da degil.

Ya da ortaya karisik herhalde. Sonucta 10 tl'lik urune 100 tl vermeye bayilan bir milletimiz var.

kazandığın her tartışmada beni biraz daha gittim

aslında şöyleydi.

Kazandığın her tartışmada beni biraz daha kaybettin.

zamanında eski bir arkadaşın söylediği bir sözdü. Çok ağırıma gitmişti o zaman ama tam olarak anladım diyemem.

Belki de onun beni sevdiği gibi sevememiştim onu. Şimdilerde yani bu cümleden yıllar yıllar sonra yeniden kaybediyorum. Bu sefer içimin ta içerisinden ruhumun kocaman bir parçasını götürebilecek bir kadını kaybediyorum.

akran zorbalığı

ortaokulda başka okula nakilimin olmasıyla 2 sene boyunca yaşadığım iğrenç serüven.kendi halinde sakin yapılı bir çocuk için hayvanat bahçesine düşmek gibi bir şeydi yaşadığım. fiziksel psikolojik şiddet alaya alma ne dersen yaşadım o sülalesine sövdüğümün 2 senesinde.sınıfta ders çıkışında,eve giderken okul yolunda rahat vermezlerdi.hep tedirgindim. özellikle sınıfımdaki o esrarcı tipli piç kurusunun çevresi beni rahatsız ederdi. 12-13 yaşında ailesi yeni boşanıp evi terk eden bir insana daha neler yaşatabilirsiniz allahın belaları!
keşke kavga etmemesi gerektiği öğretilen bir çocuk yerine kendini savunabilen bir birey olarak yetiştirilmiş olsaydım.şimdiki gücüm olsa muhtemelen sülalelerini dizerdim.
bazı çocuklar saf kötüdür. aileler böyle eğitiyor bıdı bıdılarını geçin. bazı piç kuruları saf kötülük. kendilerini mekanın horozu belalı zannediyorlar. umarım hepsi ölmüşlerdir.

seni seviyoruz insan olmaya çeyrek kala

tövbest..
ben çemberde duramam kusura bakmayın.

yay burcuyum.
bilen bilir daralırım sınırlar içinde.
beni Uçsuz bucaksız sever misiniz lütfen...

sözlük yazarlarının sesleri

Kesin özlediniz kesin.
Türkü söyledim size bak kıymet bilin.

https://voca.ro/1kDpgOJbpHRf