bugün

kimin hangi tiki türünü avladığı konusunda ajanslardan haber alamadığım zirvedir. Tiki kıvamına geldikten sonra av aday listesinde yer edinebilmek adına semizlenmeyi düşünen yazarların nereye başvurması konusunda bir açıklama beklentimizin olduğu aşikardır aynı zamanda.
tiki avlıyoruz deyip beni kandırdığı için zirve organizatörlerini asla affetmeyeceğimi düşündüğüm bir zirve oldu. bütün akşam tikiler nerede merak konusuydu.
hobby denilen mekandan pek bi zamansız ayrılmak zorunda kalsak da bir internet ortamındaki arkadaşlıkların hiç bu kadar sıcak olabilceği aklıma gelmemişti.bol bol güldük.eğlendik hoş bir cumartesi oldu fewzi ve gothic e teşekkürler.
son etap hariç tüm etaplarına katıldığım, ve bir kez daha sözlükle gurur duymama sebep olan zirvedir. zira bu kadar farklı kesimlerden, bir sürü insanı bir araya getirmesine rağmen uyum, kaynaşma her şey dört dörtlüktü. yeri geldi güldük, yeri geldi kahkaha attık*.. muhteşemdi işte ya...
yeni yazar arkadaşlarla kaynaşılmış, tikileri bir bir tespit ederek avlama en iyi şekilde gerçekleşmiş zirvedir. tabii gotikciğimi sinir etme adına elimden geleni ardıma koymadığım * ama gene de kıyamadığım, bizi süprizlerin en güzeli yapılan zirve olmuştur. ne diyelim biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. *
şimdi yazacaklarım bazı yazarları kızdıracak, olabilir. bunları yazmazsam o zamanda ben çok asabi olacam o yüzden yazıyorum. kardeşim bi kere hayatımda gördüğüm en tiki zirvesiydi. tiki avlayacaz diye gittik tikilerin ortasına düştük tam rezillik. sonra yazarlar neydi öyle ya herkes kendi havasında kimse kimseyle ilgilenmiyor falan herkesin burnu bi karış havada ancak bu kadar antipatik olunabilir. desem ne garip olur di mi.

zirve mekanına 30 dakika geç gittim çünkü mekanı bulmak için baya uğraştım içeri girdiğimde bi alkış tufanı duydum ve bende katılayım eksik kalmayayım hiçbir şeyden diyerek bende alkışladım ama meğer sadece bayan yazarları tespit etmek için bi alkış olayına girmişler o yüzden sadece bayan yazarlar alkışlıyormuş ben nerden bileyim kardeşim kendimi bi yere ait hissetmek için yaptım ne yaptıysam *. beni görür görmez fevzi sağolsun geldi nickimi sordu ilk önce kırıldım kendisine beni nasıl tanımazsın diye ama sonra ilk zirvem olduğunu hatırladım. hemen beni güzel bi yere konuşlandırdı romolo efendiyle orda tanıştım. bu adam yarım elma dizisinde oynayan kuzey e benziyor. diziyi hiç kaçırmazdım ordan biliyorum ismi. taa eskişehirden gelmiş iyi etmiş. yanında abberline vardı o da ordan gelmiş biraz muhabbet ettik ben boş bulduğum bi köşeyi kaptım ki bi baktım yanımda nickini söyleyebilen * ve söyleyemeyen * bi adam var başladık sohbete gırgır şamata derken yanımıza çilek * hanfendi geldi kendisi gerçekten çilek gibi bi kız. birazda onunla muhabbet kurduk bi baktım arkamda birileri askeri darbe yapıyor. romolo abi asker demokrasiye etki etmemeli bunu asla savunmam ve hoş görmem diyor bi yandan da ama gerekli durumlarda bu olabilir diyor bi baktım çelişki var bu olayda kardeşim dedim ya savunursun ya savunmazsın bi oraya bi buraya göz kırpma düşünceni açık açık söyle dedim ben böyle diyince sen beni hiç samimi olmadığım bi ortamda nasıl bozarsın diyerek bi yumruk indirdi gözüme bende bi tekme attım sonra askerler darbe yaparak ayırdı bizi. askerlerin nicklerini hep unuttum kusuruma bakmasınlar. okyanus kişisini bi yerden gözüm ısırdı ama sonra bıraktı. tabi krishna yı unutamam. unutursam eğer o gözler kâbuslarıma girer. bi de blackandwhite vardı ki kendisi michael jackson hayranıymış benim gibi o yüzden o nicki almış.

zirvenin ilk mekanından ayrılmak üzere merdivenden yukarı çıkmak isteyenler deli dumrul misali benimle karşılaştılar herkese nicklerini sordum ve öyle geçirdim yukarıya. iki kız vardı sözlükten değillermiş gayet güzel kızlardı keşke sözlükten olsalardı. hobby denen ciks mekanına gittikten sonra ben burda bana yer yok diyerek ortamdan ayrıldım çünkü sağolsun peder bey dakka başı nerdesin laayn tandanslı mesajlar atıyordu.

gothic evil. fewzi1907. romolo. mmtvys. çilek razzi. aangelicaa. derin mavi. abberline. okyanus. ve birçokları. hey maşallah. haydi bi dahaki sefere görüşmek dileğiyle.

bu tanımın tamamını okuyabilene bir sonraki ankara zirvesinde 1 bardak bira ısmarlayacam
koskoca ikinci nesil olmama rağmen dördüncü nesil derin mavi'nin ısrarı ile katıldığım ilk zirvedir. öncelikle emekleri ve ilgileri için redwinemania'ya, gothic evil'e ve renkdaşım fewzi1907'e teşekkürü bir borç biliriz. ne demişler emeğe saygı benden bir artı rep abi.

nick'im her ne kadar tanışma fasılları esnasında zorluk çıkarsa da, tadımı kaçıramamıştır. *

onun dışında gecenin en güzel ayrıntıuludagsözlük'ün ilk yaşını güzel bir sürpriz ile kutlamamız olmuştur.

daha sonraki zirvelerde tekrar buluşmak dileğiyle..
özümü inkar edip katıldığım ve özümü inkar etmekten ilk defa gurur duyduğum zirvedir * * şöyle ki aynı gün 7 senedir görmediğim bir amcam geldi ** onunla sadece bir saat görüştükten sonra ben uludağ sözlük zirvesine gidiyorum diyemedim tabi kestirmeden arkadaşlarla buluşcam diyerek olay yerinden ayrıldım. özümü inkar etme mevzu bu kadar değil tabi aynı akşam ardahanlılar zirvesi de vardı ulusta***onları sataraktan ulusözlük zirvesine katıldım elbet. hiç de pişman değilim. gene olsa gene yaparım. angelicaayla baya muhabbet ettik hoştu. ben onu biraz sıktım galiba ama * mmtyvşla tanıştık. fevzi1900küsürat iyiydi. cilekrazzinin düşünceleri hoşuma gitti. melankolik manyak bi adam, gothic evile diyecek yok falan filan. kimse alınmasın daha bissürü kişi aklıma geliyo ama hepsini yazamıycam. ama çok iyiydi. en yakın zamandaki halı saha zirvesine davet edildim * katılmayı hasretle bekliyorum. düzenleyen ve katılan herkese tek tek teşekkür ediyorum.
saat 16.30 da balayıp 23.45 te biten zirve. erken gitmek zorunda kalanlar, sonradan gelenler, bir selam verip kaçanları da sayarsak ortalama 40 kişi ile sürmüş zirvedir.

her şeyin planlandığı şekliyle devam etmesi, zirvenin sorunsuz geçmesini sağladığı kanaatindeyim. belirtilen saatlerde, belirtilen mekanlara gidilmiştir;

ilk etap olan geyik kafe de kısa bir tanışma faslı*ve aperatif olarak çaylar yudumlandıktan sonra, bir grup hobby cafe ye bir grup ta aspava ya geçmiştir. yemek yendikten sonra hobby cafe de buluşulmuş, 22.00 ye kadar sohbet edilmiştir. arada bir pasta kesilmiştir, lütfen yanlış anlaşılmasın. gothic, red in doğumgünü demişti ondan hazırlatmıştık, meğer değilmiş. benim suçum yok.** mekandan ayrıldıktan sonra, ankara ayazında on dakika kadar ankaray a yürünmüş, yolda tezahuratlar yapılmış*canınız* , şarkılar söylenmiştir. yola gidecek arkadaşlar uğurlanmış, kalan yaklaşık on yazar da koliba ya geçmiş, günün son dakikalarını burada geçirmiş, son enerjilerini de buraya harcamışlardır. 23.45 itibarı ile de zirvemiz bitmiştir*.... katılan tüm yazarlara gönülden teşekkürlerimi iletiyor, bütün zirvelere beklemekteyiz. bir duyuru da hiç zirveye katılmayan yazarlara; geç kalmış sayılmazsınız...

not: zirveye katılamayan ama bizi unutmayıp selamlarını gönderen; hanımaga, liberty, yeselaa ve trixx e*de buradan teşekkürlerimizi iletiyorum, selamınız herkese ulaştırılmaya çalışılmıştır. sözün özü, güzel bir gün daha geçirilip, ankaralı sözlük yazarlarını dostlukları tüm tikilere gösterilmiştir.*

kişisel edit: internetin belki de en güzel yanı bu; yeni insanlarla tanışmak. her geçen gün büyüyen sözlüğümüzde, her yeni zirvede yeni yüzler görmek, hayatlarının ufak bir parçasında yer almak, dertlerini dinleyip acısını azalatmaya çalışmak, sevincini paylaşıp arttırmaya çalışmak, hayatı daha yaşanılır kılıyor. tanıdığım, henüz tanışamadığım tüm yazarlara selam ederim.
ankara güruhu'nun yüzünün akıyla çıktığı zirve olmuştur. üstat organizatör gothic evil sporun ve sporcunun dostu fewzi1907'nin ellerine çok saglık demekten alamıyorum kendimi. * * efenim nereden başlasam bilemiyorum. aşti'den dünya tatlısı bir freedean geldi karsıladı saolsun. * * sonra gima'nın önünde romolo,abberline ve fewzi1907 kişileri ile bulusuldu. super bir geyik ve hafif çaplı tiki avından sonra dost a gittik. *

sonra ver elini belpa , geyik cafe,aspava ve hobby. vallahi diyorum anlatılmaz yasanır bir zirve idi. ben bu kadar eglendigimi hatırlamıyorum demek inanın zor degil. zirve'nin son ayagına katılamamak romolo ve beni çok üzse de aşti'den asker ugurlamaları esliginde sazlı sözlü eskisehir maceramız görmeye degerdi.

sonuc:tekrar ankara'nın güzel insanları ile harika bir zirve geçirilmiştir. çok kıymetli insanlarla tanışılmıs ve bir o kadarı ile de dostlugumuz pekiştirilmiştir. hep dedigim gibi ankara seni seviyorum. *
tanım:ilk zirvem **
3. etabının başlarında kalkmak zorunda olduğum halde bir hayli eğlenmişimdir. gerçi beni eğlendiren bir çok şeyi yapan kişiler bunun farkında değillerdir, olsundur. * ortalama bir ay sonra derin maviyi görmüp akabininde didişmek suretiyle rutinimi tamamlayıp rahatlamama **, gothic evil gibi ilgili ve başarılı organizasyon kişisiyle tanışmış , fewzi1905 ** ve bir fenerlinin bile bu kadar sıcak ve şirin olabileceğini anlamama**, mmtyvs **la sohbet edip bir insanın nasıl peygamber sabrına sahip olabileceğini idrak etmeme **, eberk ile tanışıp muhabbet etmeme ve yalnız olmadığımı hissetmeme, taykı dinleme fırsatı bulup konuşmadan bazı konuları birinin benim yerime benim gibi anlatabileceğini görmeme, purple ile birebir sohbet edip anlama ve anlatma fırsatını bulmama, o kadar çok kişiyle tanıştıktan sonra büyük çoğunluğunun yüzünü aynen hatırlasam da; bırak adını nickini bile hatırlamadığımı bir kez daha görerek 'görsel hafıza iyi de isim hafızam berbat yahu' şeklinde çıkarım yapmama olanak sağlamış zirvedir. * *
lakin zirvenin adamını yazmadan geçemeyeceğim : hebeley* gelmemle kopmam bir olmuştur sayesinde, allah sabırlar versindir efendim. *
3ncü etaptan sonra ayrılmak zorunda olduğum şahane zirve. yazarlarla tanışılmış, kaynaşılmış hoş sohbet edilmiş ve hatta neredeyse ülke kurtarılmıştır. ilk zirvem olması sebebiyle gönlümdeki yeri de apayrıdır. gelen arkadaşların yanaklarından mıncırıyorum.
çaylaklık pozisyonumun bu gece sona ermesi dileğiyle * notlarıma şimdi başlıyorum efenim.
ilk olarak şahsım aştiye saat 4 te varmiş ve biricik arkadaşı beisa'yla buluşmuştur. ardından tiki avlama zirvesinin ilk ayağı olan geyik kafeye gittik. kafenin alt katını kapatmış olan 40 kişilik yazar grubu ile gayet soğuk bir karşılaşma yaşadık * bir allahın kulu selam vermedi * . ulan dedik; biz nereye geldik böyle? bu insanlar kendi halinde *.. bir süre beisayla kendi çapımızda sobanın yanında son derece ezik bir şekilde takıldıktan sonra ilk olarak romolo ile tanişma serefine eriştik.* sonra saatin birden 6.30 olduğunu farkettik ayrılma sırasında birde bakmışız ki herkesle kaynaşılmış geyikler yapılmış hatta bi dahaki zirveyi iple çeker olmuşuz *. ayrıca bu kadar sıcak bir sözlükte, bu kadar iyi insanlarla tanışılmış olmasından son derece mutlu olmuşuz.
ılk uc etabın tamamlandığı dorduncu kısma gecılmek uzere olan sahane zırvedir. yenı yazarlarla tanısılmıs, sohbetler edılmıstır. hatta bır ara pasta dahı kesılmıstır.
3. ayağı hobby'de devam eden zirvedir. cranium ve ben yemeği yiyip tüymüşüzdür efenim. tam bir bayram ziyareti havasıyla toplanılmış, hal hatır sorulmuş, tek tek ayağa kalkılıp tanışılmış** muhabbet edilmiş, kaynaşılmış... zirvedir. *
romolo ve abberline ı ankara ya ayak basar basmaz zirve ortamına sokmak için birazdan karşılamaya gideceğim zirve. umarım yaptıkları bu yolculuğa değecek bir zirve olur. ayrıca hava ve zeminin zirve için çok müsait olduğunu da belirtmek isterim, hala kararsız olanlara duyurulur. ankara istanbul uçakla 2 bilemedin 3 saat canım.
sıkılganlıktan ve yoğun ders temposundan sıyrılıp güzel başkenti ve güzel dostları görmek için romoloyla katılmak üzere özgürlük yollarına düştüğümüz zirvedir.
bi redwinemania vardı, n'oldu ona.

(bkz: aslında bülent ersoy çok büyük bir sanatcı olacaktı, önünü kestiler.)
sanırım batacağım bir zirve olacak kendisi * ...
cumartesi'nin lanetini kurşun dökerek bozduğum, "ben de geliyorum hüleeyynnn" diye bağırdığım zirve. redwinemania ve gothic evil zirve yapar da gelmez miyim zirvesidir.

(bkz: beni de ekleyin)
laptopu olan arkadaşların yanlarında bilgisayarlarını da getirirse çok daha mükemmel geçecektir. zirve esnasında entry girme zevkine erişmenin yanısıra katılamayan yazarları da dakika dakika bilgilendirmiş oluruz. ha laptop getirenler tiki yerine konmayacaktır garanti ederim.

tanım: fenerbahçe nin bile gelmeme engel olamayacağı zirve.
buluşma olayını toparlarsak;

belpa'yı bulamam, tek gitmem, onca yol sıkıcı olur vs. diyenler için fewzi1907* karanfil sokaktaki dost kitabevinin önünde saat 16.00 da olacaktır. oradan belirttiği üzere (#1334945) yoluyla belpa'ya 16.30 gibi varılır.

kızılay'A inme ihtiyacı duymayanlar da 16.30 da belpa önünde olsunlar. burada kızılay'Dan taksi konvoyu hÂlinde gelecek yazarlarla birleşildikten sonra zirvenin 1. ayağı da başlamış olacaktır.*

16.30'a yetişemeyen yazarlarımız direkt geyik cafe'ye gelebilir. 18.30'a kadar orada oluruz.
acaba bu zirvenin istanbul versiyonu olsa gelen olurmu yoksa herkes ankarada mı diye düşündüğüm bir girişim başlangıcı .istanbulda tikileri cok rahat avlarız hatta gerek kalmaz onlar bribirlerini bilşe avlar durumu
fewzi1907 kardesimin asti'de yüzümü görünce depresif konumdan cıkacagi zirvedir.
(bkz: stick together team) * * *
ağır depresyon ve psikolojik travma geçirdiğimden gelebilir miyim bilemediğim zirve. iğne ile katılır mıyım onu da bilmiyorum, tek bildiğim allah bu idnelerin hepsinin belasını versin.