bugün

entry'ler (197)

türbanlı kadınların erkekleri sapık olarak görmesi

(bkz: türbanlı kadınları tahrik edici bulan erkekler)

üniversiteye giden kızıyla gurur duyan gavat baba

aslında bu babanın gavat olduğnu düşünen kadar gavat olmayan baba modelidir.

kadir topbaş ın sel felaketi için chp yi suçlaması

ekonomideki durgunluğu yastık altında para tutan orta gelir ve alt gelir grubuna, su baskınını dere yatağına ev yapan halka bağlayan zihniyetten gelen bir beledyie başkanının çok da şaşırtmayan hareketi. evet halk suçludur belki, ama sakız almadığı ya da kendisine gösterilen 'oy verirseniz tapusunu da veririz' denen yerlere ev yaptıkları için değil.

alın verin ekonomiye can verin

ey rabbim demek sorun hiç bir şeyde, hiç kimsede değilmiş! demek ki benmişim bütün bunların sorumlusu... ve yine benmişim tüm bunları çözebilecek olan. hem de sadece yastığımın altında sakladığım üç beş kuruşla! ben nelere kadirmişim meğer! valla g.tüm kalktı...

otobüste kusan insan

(bkz: otobüste işeyen insan)

kurye net

"biri bana nolur bursada nerde olduğunu söyleyebilir mi bunun?" dağıtım şirketidir.
web sitesi tasarımın hiç anlamayan insanlar tarafından oluşturulmuş sitesinden en ufak bir bilgi edinilememektedir zira...

billy ocean

80lerin klasiklerinden suddenly isimliyi parçayı seslendiren şarkıcı

(#5931461)

suddenly

romantik billy ocean şarkısı

I used to think that love was just a fairy tale
Until that first hello, until that first smile
But if I had to do it all again
I wouldn't change a thing 'cause this love is everlasting

Suddenly
Life has new meaning to me
There's beauty up above and things we never take notice of
You wake up and suddenly you're in love

Girl, you're everything a man could want and more
One thousand words are not enough to say what I feel inside
Holding hands as we walk along the shore
Never felt like this before now, you're all I'm living for

Suddenly
You wake up and suddenly you're in love

Each day
I pray
This love affair would last forever
Ooh, hoo

Suddenly
You wake up, suddenly you're in love

Ooh
There's beauty up above and things you never take notice of
You wake and suddenly you're in love

(bkz: 80s)

hocaların verdiği ayarlar

dersle ilgili verdikleri dilekçe üzerine ilgili hocanın dilekçeyi yazan öğrencileri odasına çağırması, kapıyı kapattırması, "arkadaşlarınızın önünde rencide olmanızı istemiyorum, ondan kapattırdım kapıyı" demesi ve akabinde tamamen beklenmedik bir şekilde "siz buna dilekçe mi diyorsunuz?! bu yaşınıza gelmişsiniz hala dilkekçe yazmayı bilmiyorsunuz!!" şeklinde azarlaması ve üşenmeyip hepsini oturtup baştan dilekçe yazdırması olayıdır.

ayrıca aynı kişiliğin üşenmeyip bölümündeki stickersız arabaları tespit edip trafiğe haber vererek bu araçları bağlatması da öğrencilere verdiği başka bir ayar biçimidir.

tabu diyalogları

gecenin bilmem kaçı olmuştur, "evde takılalım" denmiştir. ancak evde de umulan bulunamamış herkeste bir mayışıklık ve uyku hali vardır. bunun üzerine içlerinden biri zaman geçsin diye tabu kartlarından rastgele seçip kelimeleri anlatmaya başlar.

anlatan: a
diğerleri: x,y,z

a: şimdi ben neyim?
x,y,z: (sanki anlaşmış gibi aynı anda) *

norlevo

tek seferde iki tablet alınarak kullanılmalıdır. (gerekli doz tek seferde alınan iki teblettir.). en iyi sonuç için ilk on iki saat içinde en geç 72 içinde alınmalıdır.

tuvalete gitmeye usenip cisini tutan insan

ödev vb. yaptığından yerinden kalkıp konsantrasyonunu kaybetmek istemeyen insandır. idrar yollarından çekeceğini bilir ama yine de gidişini erteler.

(bkz: tuvalete gitmek yerine sözlüğe entry girmek) * *

odtü mimarlık

çeşmesi, önündeki heykeli güzeldir de bir de onları ölçüp çizmek gerekir birinci sınıfta... zor bir bölümdür. daha ilk haftadan (ilk dersten) ödevler gelmeye başlar. uykumu aldım sözüne de uzun bir süre veda edersiniz. zira boş gözüken dersleriniz bile boş değildir. bütün bunların yanında arada sırada intihara sürüklese bile güzel, başarılı bir eğitim sistemi vardır. ilk gördüğünüzde beklediğinizin aksine mine özkar şeker gibi kadındır,gökhan kınayoğlu da evlerden ırak olsundur...

parmaklarını yemek

(bkz: deyim ve atasözlerimiz)

bu yogurdu sarimsaklasak da mi saklasak

(bkz: tekerleme)

sehirler arasi otobuste internete girmek

içinde bulunduğunuz şehirler arası otobüsün yanından kamil koçun rahat hat otobüslerinden biri geçerken de gerçekleştirilebilecek eylem.

melankolik

bu adam iyi bir insandır. hiç gocunmamış bana bonibon da almıştır, bilet paramın da yarısını vermiştir, ortamı da sakinleştirmiştir. * *

ankara

renksiz ve cansız şehir.

evgeni plushenko

"olimpiyat madalyasından sonra yarışmalara katılmayı bırakacağım" açıklamasının ardından katıldığı torino kış olimpiyatlarında altın madalyaya ulaşmış ve profesyonel kariyerine başlamış olan rus artistik patinajcı.

abdullah gül ün en yakışıklı cumhurbaşkanı olması

(bkz: böyle bir tanım yoktur)